Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Rady bylinkára o osteoporóze

Ženy sú najnáchylnejšie na osteoporózu (85 % ľudí s osteoporózou tvoria ženy). Zvyčajne sú to ženy po menopauze. Pravda je, že po ukončení menštruačného cyklu prestávajú vaječníky produkovať estradiol, hormón, ktorý udržuje vápnik v kostiach.

Osteoporóza je pokles pevnosti kostí a narušenie ich štruktúry. Kosti sa stávajú tenkými a krehkými, čo často vedie k zlomeninám. Samotný termín „osteoporóza“ sa prekladá ako „pórovitosť kostí“ alebo „perforovaná kosť“.

Lekári niekedy nazývajú osteoporózu „tichou epidémiou“ kvôli latentnej povahe jej vývoja. Na samom začiatku ochorenia, keď procesy deštrukcie kostného tkaniva už začali, ale ešte nie sú viditeľné, môžu príznaky osteoporózy chýbať a človek nemusí mať zdravotné sťažnosti. Diagnostikovaná osteoporóza je jej menšou časťou ľadovca. Hlavnou časťou skrytou pod vodou sú všetky prípady, keď má človek osteoporózu, ale diagnóza nebola stanovená.

Príznakmi osteoporózy sú bolesti chrbtice alebo kostí nôh a rúk, časté zlomeniny kostí a zlé držanie tela. Okrem toho môže byť prítomnosť osteoporózy indikovaná znížením výšky, výskytom zakrivenia chrbtice v hrudnej oblasti („hrb“), pálením záhy, poruchami stolice a pocitom nedostatku vzduchu.

Ako je vedecky diagnostikovaná osteoporóza?

Je potrebné darovať krv na rozbor. Ak dôjde k zníženiu hladiny hemoglobínu, k zvýšeniu obsahu vápnika v krvi (v 95 % prípadov osteoporózy nazývanej primárna osteoporóza je v krvi veľa vápniku, ale ten sa neabsorbuje), ak je tiež zvýšená alkalická fosfatáza, zvyšuje sa TSH, testosterón (u mužov) – znížený, potom to naznačuje prítomnosť tejto choroby.

Môžete tiež podstúpiť špeciálne röntgenové vyšetrenie, pri ktorom sa zisťuje hustota kostí.

Tu je recept na komplexnú liečbu osteoporózy.

Robte nasledovné každý deň.

1. Jedzte každý deň po 2 vlašských orechoch.

2. Vezmite škrupinu z kuracích vajec (ak sú uvarené – potom sa umyje pred varením, ak je surová – potom sa musia vajcia najskôr umyť a potom škrupinu zalejte vriacou vodou). Škrupinu osušte a pomeľte na prášok. Zmiešajte ho s citrónovou šťavou v pomere 1:1. Prijímajte na prázdny žalúdok pol hodiny pred jedlom, čajovú lyžičku raz denne. Ak sa pri užití nalačno vyskytnú nepríjemné pocity v žalúdku, užite ju po jedle.

3. Niekoľko hovädzích kostí zalejte vodou, aby boli kosti úplne ponorené. Varte bez soli na miernom ohni 2 – 3 hodiny. Následne preceďte. Pol hodiny pred jedlom vypite pohár vývaru nalačno. Robte to každý deň.

4. Kúpte si múmio a prijímajte ho podľa receptu.

5. Rovnakým spôsobom vezmite koreň púpavy, koreň puškvorca a ľubovník bodkovaný. Jednu čajovú lyžičku tejto zmesi zalejte pohárom vriacej vody, nechajte pôsobiť pol hodiny, sceďte. Pite toto množstvo výluhu denne, v dvoch alebo troch dávkach. Pite nalačno a jedlo prijímajte najskôr o 30 minút neskôr. Priebeh liečby trvá mesiac. Dajte si pauzu týždeň a priebeh liečby opakujte.

Tu je ďalší recept. Vezmite 2 diely plodov borievky, 1 diel koreňa skorocelu lekárskeho a 1 diel koreňov lastovičníka. Postup je rovnaký.

Ak je pre vás niektorý z bodov tohto programu ťažký (neuskutočniteľný), nevadí. Robte, čo môžete.

Trvanie komplexnej liečby je niekoľko mesiacov (podľa zdravotného stavu).

O strave

Obmedzte to, čo vylučuje vápnik (fajčenie, akýkoľvek alkohol, káva).

Jedzte častejšie tie jedlá, ktoré obsahujú vápnik, vitamín D3 a najmä fosfor. Jedná sa o tvaroh, mlieko, kyslé mlieko, vajcia. Užitočné sú morské plody, bylinky, sušené ovocie, zelenina a ovocie, bobule a orechy.

Môžete si (po konzultácii s lekárom) kúpiť farmaceutické doplnky s obsahom fosforu a vitamínu D.

Odporúča sa tiež mierna fyzická aktivita, ako je jemná terapeutická jóga alebo severská chôdza.

Rady bylinkára Alexandra Golovkova

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie