Kategórie

Naši partneri

Flag Counter

Prírodné staviteľstvo

Dom z hliny Dom z hliny. Filozofia a prax.

Ianto Evans, Michael G. Smith, Linda Smiley

Rok vydania 2004, počet strán 330, jazyk ruský

Táto kniha je výsledkom spolupráce stoviek ľudí, ktorí pracujú spoločne nad myšlienkami prírodného staviteľstva okolo desať rokov. Čo je Saman? Saman je kompozitný materiál, ktorý sa skladá z hliny, vody, slamy,  piesku a ukladá sa pri stavbe ručne, pokiaľ je ešte plastický.

Svojou povahou je táto kniha krok na ceste k ekologickej architektúre. Nechce nás vrátiť späť do minulosti, ale ukazuje nám ako možno vstúpiť do 21. storočia vytvorením domov, ktoré budeme mať radi a obdivovať ešte v 31. storočí.

 

Garden Seating Garden Seating

Janice Eaton Kilby

Rok vydania 2002, počet strán 173, jazyk anglický

Inšpirujúca kniha o exteriérovom nábytku do záhrad, dvorov a parkov. Použitie rôznych materiálov: dreva, kameňa a kovu.

 

 

videl jsem te rust … viděl jsem tě růst: O prastarém a novém životě se dřevem, lesem a Měsícem

Erwin Thoma

Rok vydania 2006, počet strán 182, jazyk český

Dřevěný komín, který byl 400 let v ohni a přesto neshořel; buky, které nepraskají; smrky, které nechce lýkožrout žrát; srostlá prkna; Stradivariho houslové stromy; les jako dodavatel energie a filtr škodlivin; dřevo, které i pod širým nebem vydrží „věčně“, a to bez chemických impregnačních prostředků; mystérium stromů.

Tato úžasná kniha je určena všem milovníků dřeva – zákazníkům, stavitelům, řemeselníkům i těm, kteří prostě tento matriál milují a chtějí se dozvědět víc o zákonitostech jeho zpracování.

Čerpá z pradávných poznatků našich předků, které v posledním století téměř vymizely. Kácení dřeva podle Měsíce, přirozené sušení kmenů přímo v lese, stavění bez jakékoliv chemie.