Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Predškolský vzdelávací program, ktorý naučí, ako si vypestovať vlastné jedlo na mestskej farme

Škola a farma 2v1

V tomto digitálnom veku sa zdá, že dostať deti do prírody je ťažšie ako kedykoľvek predtým. Víťaz medzinárodnej súťaže nápadov AWR o návrh novej materskej školy „Nursery Fields Forever“ ukazuje, aké by mohli byť materské školy. Projekt navrhnutý tímom z Talianska v zložení Gabriele Capobianco, Edoardo Capuzzo Dolcetta, Jonathan Lazar a Davide Troiani vyvracia modernú predstavu o formovaní detského vnímania sveta výlučne na základe mestského prostredia, pričom deti akceptuje ako prirodzene zvedavých prírodovedcov. .

Táto vlastnosť je stimulovaná a vedená k vytvoreniu jedinečného vzdelávacieho prístupu, ktorý holisticky spája prírodu a pestovanie potravín do svojich učebných osnov. Jeho hlavnou myšlienkou je, aby sa deti vzdelávali priamo na mestských farmách.

Hra, príroda a technika sa spájajú so škôlkou a vytvárajú tri prístupy k učeniu: učenie sa od prírody, učenie z techník a učenie sa z praxe. Rozvoj detí je podporovaný prostredníctvom interakcie so zvieratami a rastlinami, ako aj podporovaním ich sebaúcty a sociálnej interakcie so zavádzaním hmatateľných cieľov do ich vzdelávania.

„Veríme, že deti by si mali prírodu užívať,“ povedal Edoardo Capuzzo z Fast Company. „A tak sme vyvinuli túto zvláštnu školu: nie sú tam žiadne triedy, ale sú tam miesta, kde rastie zelenina a nejaké zvieratá. Je to kombinácia školy a prírody.“

Škola je súbor budov s výhľadom na širokú škálu polí a dvorov.

Učenie detí, ako pestovať a zbierať vlastné jedlo, ako aj komunikovať so zvieratami, by im mohlo pomôcť zlepšiť ich sociálne zručnosti prostredníctvom spolupráce, zvýšiť sebavedomie a podporiť zdravý životný štýl. O obnoviteľných zdrojoch energie sa školáci dozvedia aj na vyhradených priestoroch školy pre veterné turbíny a solárne panely.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie