Najväčšia krajina sveta, Veľká Tartária, postupne odhaľuje svoje tajomstvá. Existenciu tejto krajiny už dnes neskrývajú ani oficiálne miesta, pretože množstvo faktov to jednoducho znemožňuje. Komplexný zákaz publikovania informácií na tému Tartária, ktorý platil od 18. storočia, sa v súčasnosti zmenil na postoj falzifikácie životnej a sociálnej úrovne tejto veľkolepej krajiny.
Mapy z 15. a 16. storočia nám ale ukazujú krajinu posiatu množstvom veľkých miest po celej Sibíri až po Tichý oceán. Čukotka, ktorá patrí do najvzdialenejšieho severovýchodného regiónu na ruskom Ďalekom východe je zobrazená na mape zo 16. storočia s množstvom miest na brehoch riek, ako napríklad: Tartar, Mongul, Cacatora, Taingin, Cantcoracur, Naiman, Ezina, Ergimul, Canglu, Tingu, Caidu a mnoho ďalších. Strategicky umiestnené mestá s prístavmi na brehoch veľkých riek boli spolu pospájané aj lodnou dopravou.
Ukazuje sa, že Čukotka, ktorá zasahuje do severného polárneho okruhu a je obmývaná Severným ľadovým oceánom, je dôležité sakrálne miesto našich predkov. Na starej mape vidíme nápis: “Alchai mons in quo Regum tartarie Sepulchra funt”, čo v preklade znamená “Alchaiské hory, kde sú hroby kráľov Tartárie”. Pyramidálne stavby je vidieť symetricky rozložené medzi tiahnúcimi sa horami.
Kamenné stĺpovité formy v krajine na fotkách zanechávajú domnienku určitého skrytého významu foriem a rukotvornosť týchto útvarov. Možno pochádzajú z obdobia, keď ešte “ľudia boli Bohmi” a žili niekoľko stoviek rokov.
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info