Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Boris Bolotov: Cesta k dlhovekosti

„Otopný“ systém lidského organizmu

Před více než čtyriceti lety jsem obhájil disertaci na téma automatické regulace. V nasledujícich letech jsem tuto vědeckou oblast stále prohluboval a začal jsem se věnovat regulačním mechanizmům v lidském těle.

Člověk je složité ústrojí s množstvím systémů automatické regulace. Pokusím se to vysvětlit na jednoduchém příkladu. Všichni víme, co je to elektrická síť. Víme také, že napětí v této soustavě činí 220 voltů. Jeho stabilitu udržují generátory, transformátory a regulátory. Teď si představme, k čemu dojde, jestliže tento regulační systém na chvíli změníme. Například způsobíme zkrat. Pokud strčíme do zásuvky hřebík, zásuvka shoří. Jestli přerušíme spojení v energetické síti, vypoví službu transformátory a další zařízení. Dojde k velikému výbuchu. Všichni víme, že zkrat v uspořádaném systému je ničivý a působí chaos.

Teď se podívejme na lidský organizmus. Jeho normální teplota je 36,6 C. Je to sladěný systém. K čemu však dojde, když jej rozladíme? Velký příznivec otužování Rus Porfirij Ivanov (1898 – 1983) by zřejme řekl: „Polijeme jej studenou vodou.“ Údajně to otužuje organizmus a zvyšuje jeho imunitu. Jenže my neříkame, že zkrat v elektrické síti zvyšuje jeho imunitu. Říkáme tomu katastrofa. Ke stejné katastrofě docházi i v lidském organizmu při koupáni v ledové vodě, studeném bazénu či ve studené sprše. Nicméně člověk dál dělá ty největší nesmysly, které vedou ke katastrofě jeho organizmu.

Pokud způsobíme zkrat v energetické síti, shoří kabely. Ty je možné vyměnit. Avšak v případe „zkratu“ v tepelném režimu lidského organizmu docházi k velkým, nenapravitelným následkům. Jsou to onkologická onemocnění, nefritidy, cirhózy atd. Prozatím řeknu jen toto: pokud vám lekář doporučuje otužování organizmu cestou jeho ochlazení, je to naprosté šílenství.

Teď se podívejme, k čemu docházi při postupném ochlazování těla. Když se v domě ochladí, pán domu zatopí v peci, hodí do ní poleno a vzduch se oteplí. Je to jednoduchý regulátor získavání tepla pomocí dříví. Všichni víme, co je v topném systému dřevo a co je popel. Lidský organizmus má také ohřívací systém. Pokud bychom ho neměli, teplota našeho těla by odpovídala teplotě okolního vzduchu, tak jak to mají žáby. Jenže člověk není žába. A když už víme, že máme svůj „otopný“ systém, vzniká odůvodněná otázka: co je v lidském organizmu palivo a co je popel?

Topivem v lidském těle jsou aminokyseliny. Je to skutečný zázrak přírody. Aminokyselina je velká molekula, již tvoří dvě menší, vzájemně spojené, – molekula kyseliny a molekula zásady. Kyselinovou molekulu charakterizuje karboxylová skupina COOH, zásaditou – aminová skupina NH2. Aminokyselina obsahuje dva protiklady a nedokáže sama sebe uhasit. Aminokyseliny se mohou neutralizovat jen jinými aminokyselinami. Molekula karboxylové skupiny se spojuje s molekulou aminové skupiny jiné aminokyseliny. Při tomto spojení vzniká molekula vody. A jako důsledek reakce neutralizace vzniká teplo.

Víme, že molekula DNA tvoří tisíce molekúl aminokyselin. Tedy na vytvoření jedné molekuly DNA se spotřebuje tisíce molekul aminokyselin. Při tom vznikají tisíce molekul vody a tisíce dávek tepelné energie. Právě toto teplo ohříva naše tělo.

Teď si představme, že spíme s otevřeným oknem. Chlad proniká do pokoje a začíná ochlazovat naše tělo. Receptory, ktoré mají na starosti samoregulaci, signalizují, že teplota vzduchu klesá a tělo se ochlazuje. Znamená to, že náš tepelný systém potřebuje více paliva, tedy větší spotřebu aminokyselin. Při jejich spotřebě vznikají bílkoviny, jež tvoří buňky. Nadbytek bílkovin znamená nadbytek buněk. Kolik stupňů ztratilo vaše tělo, tolik nadbytečných bílkovin a nadbytečných buněk získalo. Co se s nimi odehráva dál?… Rozptylují se po celém těle. Tam, kde se nahromadí, pak vznikají nádory.

Tedy ztráta tepla nevyhnutelně vede k onkologickým procesům v těle. Proč se říka, že nádorová onemocnění jsou nevyléčitelná? Je to pochopitelné. Copak je možné vymyslet prášek, který by kompenzoval ztracené teplo? Ztracené teplo lze kompenzovat jen teplem.

Již více než 50 let se věnuji lidovému léčitelství. Během tohto období jsem viděl mnohé. Nejednou za mnou přicházeli vyznavači zimního plaváni, kteří po dlouhou dobu otužovali svá těla chladnou vodou. Přicházeli s tak závažnými problémy jako adenomatóza, nádory štítne žlázy, plic atd. Kdyby lidé vědeli, co všechno jsem viděl, byli by zděšeni. Chlad stoprocentně způsobuje onkologické problémy. Jenže lidé jsou velmi lehkomyslní.

Co dělá večer rolník, který pracoval celý den v chladu? Spí na ruské peci. Když je tělu horko, nadbytečné buňky se štěpí na bílkoviny, a ty zas na aminokyseliny. Aminokyselina je vratné (reverzní) palivo. Když je chladno – spotřebovává se. Když je horko – obnovuje se.

Pro biologické teplo jsem vymyslel název vitamín T. Není to samozřejmě vitamín v přímém slova smyslu, avšak jeho ztráta je do určité míry obdobná ztrátě jakéhokoliv vitamínu. Nedostatek vitamínu vede k oslabení některého z orgánů nebo celého ústrojí. Ztráta tepelné energie vede k neřízenému rozrůstání buněk v těle. A to jsou sklerózy cév, trofické defekty, ischemie, infarkty, hypertenze, cukrovka a řada dalších onemocnění.

Abychom se vyhnuli následkům ztráty vitamínu T, tedy tepla, měli bychom jej pokaždé doplnit. Jinými slovy, po každé citelné ztrátě tepla (studená sprcha, či bazén, studený vítr nebo spánek v chladné místnosti bez teplého pyžama, práce v chladu atd.), ohřejte své tělo v horké vaně či sauně.

Profesor Boris Vasilievič Bolotov, autor viac ako 600 vynálezov a patentov.

Z knihy: Boris Bolotov – Zdravý člověk v nezdravém světe

Knihu si je možné zakúpiť tu: https://www.rinok.sk/Zdravy-clovek-v-nezdravem-svete-d41.htm

www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie