Kategórie

Naši partneri

Flag Counter

Učebnice podľa sovietskeho vzdelávacieho systému

Žiaci prvých ročníkov v dvoch základných školách v Sevastopole na Kryme dostali novo vydané a aktualizované učebnice od známych sovietskych autorov. V minulom roku autorský kolektív Všeruskej organizácie pre ochranu rodiny spustil projekt na spracovanie sovietských učebníc, ktoré boli uznávané ako najlepšie na svete. Podľa organizácie si učebnice zachovali nielen domáce klasické tradície, ale aj kultúrnu a historickú kontinuitu a umeleckú hodnotu.

Riaditeľka súkromnej vzdelávacej inštitúcie „Škola rozvoja a tvorivosti“ Viktória Burdina hovorí: „Sme vďační za to, že naše deti dostali možnosť získať kvalitné vzdelanie podľa vzdelávacieho systému, ktorý bol uznaný ako najlepší na svete. Sme veľmi potešení, že naša škola sa stala jedným z prvých pilotných miest v Sevastopole a v Rusku, ktorá poskytuje výučbu z klasických sovietských učebníc. V praxi sme sa uistili, že učebnice sú spracované takým spôsobom, že sa dnes z nich môžu učiť súčasné deti. Veľmi dôležité je, že nové vydanie spĺňa požiadavky štátnej vzdelávacej normy.“

Základom učebníc sú klasické sovietske učebnice 40-tych až 50-tych rokov 20. storočia, v ktorých sa používa rokmi otestovaná metodika formovaná ešte pred rokom 1917 a pokračujúca vo vývoji v ďalších rokoch. Impulzom k vydaniu pôvodných učebníc boli masové protesty rodičov v Sevastopole a na iných miestach v Rusku, ktorí sa sťažovali na chýbajúce kvalitné učebnice v súčasnom vzdelávacom systéme.

Učebnice v ruskom jazyku je možné kúpiť tu:

https://www.rinok.sk/search-engine.htm?slovo=pre+1.+ro%C4%8Dn%C3%ADk&search_submit=&hledatjak=2

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie