Kategórie

Naši partneri

Flag Counter

„Ľudstvo sa vrhlo dobrovoľne do experimentu, ktorý sa môže skončiť katastrofou“, tvrdia vedci…

42osyglUX2MTéma o negatívnom vplyve mobilných telefónov nie je žiaden žart ako si mnohí myslia. Vlna chorôb s poškodením mozgu k nám príde trochu neskôr. Už teraz sa obrovské množstvo ľudí obracia na lekárov s poškodeniami mozgu, čo pred 10 rokmi ešte nebolo.

Mobilné telefóny sa rýchlo stali neoddeliteľnou súčasťou moderných telekomunikácií. Búrlivý rozmach mobilných telefónov sa začal pred desiatimi či pätnástimi rokmi a pokračuje dodnes. Niet divu, že ľudia sa začali zaujímať o vplyv elektromagnetických vĺn na ľudské zdravie. Tento problém sa skúma už dávno, od druhej polovice 20. storočia, ale riešil len úzky okruh osôb, najmä pracovníkov špecializovaných vysielacích pracovísk. Už vtedy sa prijímali opatrenia na ochranu ľudí pred žiarením, existovali prísne pravidlá pri práci v blízkosti zdrojov intenzívneho žiarenia.

Problém elektromagnetického a mikrovlnného  žiarenia (EMŽ) z mobilného telefónu sa zhoršuje tým, že je umiestnený pri uchu v bezprostrednej blízkosti mozgu. Centrálny nervový systém je najviac citlivý na EMŽ.

MT1Skutočnosť, že existuje priama súvislosť medzi EMŽ a „nepochopiteľnou“ únavou, zhoršením pamäti, vysokým krvným tlakom, ochoreniami srdca, nespavosťou a tak ďalej, pre mnohých nie je tajomstvom. Všímajte si a zistíte, že keď pred spaním dlhšie hovoríte cez mobilný telefón, nemôžete zaspať, aj keď sa vám veľmi chcelo. Zamyslite sa nad tým a buďte opatrní. Používajte mobilné telefóny čo najmenej, hlavne sa to týka detí, tehotných žien a ľudí s kardiostimulátorom.

V Japonsku napríklad nie je dovolené používať mobilné telefóny v kupé vlaku. Pretože mobilný telefón šíri svoje žiarenie nielen na svojho majiteľa, ale aj na svoje okolie.

Skupina vedcov vo Veľkej Británii zriadená vládou pre výskum problémov „Mobilných telefónov a zdravia“ dospela k záveru, že najviac zraniteľné sú deti s ich rozvíjajúcim sa nervovým systémom. Briti sú presvedčení, že je treba zabrániť deťom viesť rozhovory cez mobilné telefóny.

Nemecká asociácia pediatrov ešte v roku 2001 uverejnila výzvu k rodičom s odporúčaním obmedziť používanie mobilných telefónov ich deťmi.

Španielsky vedci tvrdia, že aj dve minúty používania mobilného telefónu môže zmeniť rytmus bioelektrickej aktivity mozgu dieťaťa počas dvoch hodín po použití telefónu.

K podobným záverom prišli aj ruskí vedci z Ústavu biofyziky. Vedci sa domnievajú, že elektromagnetické žiarenie môže spôsobiť rozvoj rakoviny u detí.

Maďarský vedci uverejnili údaje o možnom rozvoji mozgových nádorov u používateľov mobilných telefónov. Dokázali spojitosť medzi vývojom nádorov mozgu u ľudí od 20 do 29 rokov, ktorí používali mobilné telefóny z detského veku.

Nikdy nevešajte mobilný telefón svojmu dieťaťu na hruď, dajte mu ho radšej do tašky. Ani svoj telefón nenoste na hrudi alebo vo vnútornom vrecku. Nepoužívajte ho bez dôležitej príčiny. Nemáme žiadne zákony obmedzujúce používanie mobilných telefónov, to ale neznamená, že nemáme svoj rozum.

Sme obmedzenejší ako v Bangladéši? Tam prijali zákon, ktorý trestá rodičov, ktorých deti používajú mobilné telefóny. Sú nám naše deti menej drahé? Alebo nás tak málo zaujíma vlastné zdravie?

„Ľudstvo sa vrhlo dobrovoľne do experimentu, ktorý môže skončiť katastrofou“, hovoria vedci a jeho následky sa môžu ukázať v priebehu rokov.

vreden-li-mobilnyj-telefon-www_nowbest_ru_Pracovníci Výskumného ústavu pracovného lekárstva bijú na poplach. Drvivá väčšina mobilných telefónov dodávaných na ruský trh a vyrobených v súlade s požiadavkami EMU50166-2 nespĺňajú hygienické požiadavky našej krajiny. Pri používaní mobilných telefónov sa u absolútne zdravých ľudí zistili zmeny v spánkovej oblasti mozgu, podobné na encefalograme u chorých pacientov s epilepsiou.

Mimochodom, názor, že pokiaľ nehovorím do telefónu, nič sa mi nedeje je omyl, pretože pri prijímaní signálu (zvonení) naše telo dostáva plnú dávku žiarenia. Potom sa telefón nastaví na mobilnú stanicu a zníži výkon, no v momente prijímania signálu je žiarenie najvyššie. Bunky používateľa mobilného telefónu odumierajú rýchlejšie niekoľkokrát, ako u tých, ktorí používajú mobilný telefón zriedka alebo vôbec.

Štatistiky potvrdzujú, že pokiaľ vaše hovory cez mobilný telefón trvali 10 až 60 minút, organizmus potrebuje na regeneráciu 8 až 14 hodín a pri takom každodennom režime v organizme prebiehajú funkčné zmeny, ktoré po 8 rokoch vedú k nezvratným dôsledkom.

Pokiaľ musíte používať mobilné telefóny, je potrebné ohraničiť rozhovory na minimum, hovoriť iba to podstatné. Zadovážiť si slúchadlá a držať telefón v taške, pretože pri vzdialenosti 50 cm a viac, sa žiarenie znižuje niekoľkokrát.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie