Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Dr. Royal Raymond Rife a jeho „Koniec všetkých chorôb“

Dr. Royal Raymond Rife bol skvelým vedcom a vzorom našej doby. Urobil mnoho vedeckých objavov v oblasti mikroskopie a medicíny. Kedysi ich dobre zdokumentovali rôzne noviny vrátane LA Times a San Diego Tribune.

Začiatkom 30. rokov 20. storočia vynašiel Royal Raymond Rife prvý a stále najvýkonnejší univerzálny mikroskop so zväčšením 60 000 priemerov a rozlíšením 31 000 priemerov. Doktor Rife bol prvým človekom, ktorý videl živé vírusy, pretože dnes aj tie najvýkonnejšie elektrónové mikroskopy zabíjajú pozorovaný organizmus.

V snahe vytvoriť tento mikroskop vyvinul metódu na identifikáciu rôznych organizmov a ich Mortal Oscillatory Rates (MOR).. To znamená, že každý organizmus má svoju frekvenciu, na ktorej vibruje alebo rezonuje. Rife vyvinul túto technológiu vytvorením frekvenčného zariadenia, ktoré bolo schopné reprodukovať tieto MOR žiarenia a tým zabíjať organizmy.

Táto teória sa dá jednoducho vysvetliť paralelou opernej speváčky, ktorá svojim hlasom rozbije krištáľový pohár. Sklo vibruje na určitej frekvencii a keď operný spevák spieva na tejto frekvencii, sklo sa rozbije rovnakým spôsobom, ako sa rozbije organizmus pod vplyvom frekvencie generovanej Rifeho prístrojom.

Písal sa rok 1931 a Amerika sa snažila dostať z ťažkej hospodárskej depresie. Milióny nezamestnaných vyšli do ulíc a charitatívne organizácie a iné systémy sociálneho zabezpečenia boli preťažené. Samozrejme, toto nebol najlepší čas na hľadanie podpory pre nové a nezvyčajné vynálezy, najmä v oblasti medicíny a vedy, kde ambiciózni ľudia manévrovali, aby zvýšili svoju moc a vplyv. Rodiaci sa farmaceutický priemysel expandoval a ľudia hľadali spôsob, ako zarobiť peniaze. Američania boli unavení z chudoby a všetci sa tešili na lepšiu budúcnosť.

Royal Raymond Rife Jr. sa narodil 16. mája 1888 v Elkhorn, Nebraska. Jeho otec bol strojný inžinier a pochádzal z Ohia. Jeho matka bola Ida May Cheney Rife a pochádzala z Drydenu v Iowe. Keď malo dieťa osem mesiacov, jeho matka zomrela a otec vzal dieťa k svojej sestre Nine Colbert Rife Dryden. V roku 1905, vo veku 17 rokov, ukončil strednú školu a vstúpil na Johns Hopkins University študovať medicínu. Jeho záujem o bakteriológiu ho priviedol k tomu, že sa vzdal výskumu, ktorý by mu dal titul M.D., no popri štúdiu na Johns Hopkins neskôr študoval na univerzite v Heidelbergu v Nemecku, kde navrhol všetky mikrofotografie pre Atlas parazitov, ktorý vytvoril pre univerzitu. Univerzita ocenila kvalitu jeho práce natoľko, že mu v roku 1914 udelila čestný doktorát z parazitológie.

Jeho prvou prácou počas vysokoškolských rokov bola spoločnosť Carl Zeiss v jej kanceláriách v New Yorku a neskôr v Nemecku, kde priamo spolupracoval s Carlom Zeissom, Hansom Lückelom a ďalšími vedcami v oblasti výskumu, dizajnu a technológie. V roku 1912 sa Rife presťahoval do San Diega v Kalifornii, kde si zriadil svoje prvé výskumné laboratórium. V tom istom roku sa oženil s Mamie Quill. Uvádza sa, že Rife pracoval v americkom námorníctve pred prvou svetovou vojnou a počas nej a že bol povýšený na nadporučíka USNR. Rife a jeho manželka údajne krátko pred vojnou veľa cestovali do a z Európy kvôli ich väzbám na spoločnosť Zeiss. Predpokladá sa, že v priebehu rokov štúdia, práce a cestovania získal Rife zbierku loveckých pušiek. Spolupracovali pri výrobe jemných mikroskopov. S touto skupinou zrejme pracoval päť rokov počas štúdia na univerzite v Heidelbergu.

Rife začal svoju kariéru ako patológ. Bol lekárskym výskumníkom najvyššej kvalifikácie. Rife prehlásil, že úspešná patológia závisí od videnia, čo nevidíme, nevieme určiť a liečiť. V roku 1920 zostrojil svoj prvý mikroskop, ktorý bol dostatočne výkonný na to, aby videl vírus.

V rokoch pred Veľkou hospodárskou krízou Rife očividne pracoval pre vládu Spojených štátov aj pre optiku Carl Zeiss. Údajne dostal aj grant na výskum v biochémii od Inštitútu andskej antropologickej expedície, takže zrejme robil súkromný výskum. Niektoré z jeho technologických vynálezov sa dodnes využívajú v optike, elektronike, rádiochémii, biochémii, balistike a letectve. V určitom okamihu sa jeho finančná základňa zrútila a dostal prácu ako šofér multimilionára Henryho Timkina. Rife a jeho manželka sa presťahovali do bytu nad Timkinovou garážou.

Keď sa Timkin dozvedel o niektorých jeho talentoch, požiadal Rifa, aby zostrojil motor pre motorový čln s názvom Kitty Hawk, ktorý Timkin vlastnil. Tento motor vyvinul 2700 konských síl a poháňal loď rekordných sto míľ pri priemernej rýchlosti 87 míľ za hodinu. Hovorí sa, že Rife vytvoril rýchlostné rekordy na motorových člnoch, takže existuje možnosť, že Rife pilotoval čln a postavil motor.

Kontakt Rifa s Henrym Timkinom prospel obom. Timkin vyrábal valivé ložiská. Klzné ložiská sa v jeho konečných výrobkoch zlomili v dôsledku nerovností ocele, z ktorej boli klzné ložiská vyrobené. Rife navrhol a postavil röntgenový prístroj, ktorý skontroloval každé ložisko, ktoré opustilo továreň a vylúčil všetky chybné ložiská predtým, ako mohli byť odoslané ako hotové výrobky. Firme to ušetrilo milióny dolárov. Timkin bol taký potešený, že účtoval Rifovi doživotný mesačný poplatok za vytvorenie vlastného röntgenového prístroja pre jeho produkčné prostredie.

Pani Timkinová bola chorá. Choroba sa zhoršila a lekári nevedeli nájsť príčinu jej problému. Rife mal podozrenie, že príčina by mohla byť v tom, čo zjedla. Robil výskum v jej kuchyni a dokázal pomocou mikroskopu nájsť baktériu v jej skrinke s koreninami, ktorá spôsobovala jej chorobu. S elimináciou zdroja jej choroba zmizla. Pretrvávajúcim fyzickým problémom trpela aj Amelia K. Bridges, manželka sestry a obchodného partnera Henryho Timkina. Rife s ňou pracoval a odhalil príčinu jej choroby.

Keď v roku 1940 zomrela, nechala Rifemu 50 000 dolárov, aby pokračoval vo svojej práci. Henry Timkin a jeho partner Bridges boli tak ohromení Rifom a jeho prácou, že založili fond na financovanie plne vybaveného laboratória v Point Loma v Kalifornii a na zaplatenie výskumného programu vo výslednom laboratóriu. Bola to platforma, ktorú mohol Rife využiť na uplatnenie talentov a vedomostí, ktoré kultivoval a rozvíjal počas rokov svojho vzdelávania a skúseností. Tu pracoval a robil svoje objavy. Počas tejto doby pre Rifeho údajne pracovalo až dvanásť laboratórnych asistentov.

Rok 1916 bol historickým časom, keď najvýkonnejšie mikroskopy na svete dokázali dosiahnuť zväčšenia 2500 priemerov. Pomocou tohto zariadenia mohol vedec vidieť plesne, veľa parazitov a veľa baktérií, ale nikto nevidel vírus. Rife vizualizoval, navrhol a postavil zväčšovací prístroj, ktorý fungoval na inom princípe ako mikroskopy, ktoré v tom čase existovali. Jeho prvý mikroskop, ktorý mu umožnil vidieť vírus, bol vyrobený v roku 1920. Royal Rife postavil ďalšie štyri modely optických mikroskopov, ktoré boli oveľa výkonnejšie ako akékoľvek iné, ktoré v jeho dobe existovali alebo stále existujú. Mikroskopy, ktoré postavil, mu umožnili pozorovať živý vírus a sledovať, ako mení svoje životné formy, čo dokazuje, že mikróby a vírusy sa dokážu meniť z jednej formy na druhú v závislosti od prostredia, v ktorom sa nachádzajú. Niekoľko známych lekárov tej doby z Northwestern University, Mayo Clinic a ďalší pracovali s ním a jeho mikroskopmi a potvrdili jeho prácu. Niekedy pracoval až dvadsať hodín, aby sa na vírus zameral. Problém so zaostrovaním mikroskopov znamenal, že niektorí lekári, pozvaní, aby videli, čo je možné pomocou jeho mikroskopov, nemohli vírus vidieť.

Royal Raymond Rife bol vynálezcom univerzálneho mikroskopu, ktorý predstavil svetu v roku 1933. Bol to nielen najvýkonnejší optický mikroskop, aký bol kedy vyrobený, ale aj najuniverzálnejší. Univerzal využíval všetky druhy osvetlenia: polarizované, monochromatické alebo biele svetlo, tmavé pole, štrbinové ultra a infračervené žiarenie. Dá sa použiť na všetky druhy mikroskopických prác, vrátane petrologických prác alebo na kryštalografiu a mikroskopiu. Podľa správy prezentovanej v Journal of the Franklin Institute mal 60 000x násobné zväčšenie a 31 000x násobné rozlíšenie. Okulár tohto prístroja bol binokulárny, ale mal aj odnímateľný segment v spodnej časti puzdra na monokulárne pozorovanie pri zväčšení 1800x (x=výkon).

Jednou z najatraktívnejších vlastností tohto mikroskopu je, že na rozdiel od elektrónového mikroskopu, univerzálny mikroskop nezabíja pozorované preparáty a pozoruje prirodzene živé preparáty za akýchkoľvek podmienok, t.j. sa nespolieha na fixáciu alebo farbenie na zabezpečenie viditeľnosti alebo definície.

Rife to dosiahol použitím rôznych typov osvetlenia, aby bol vírus viditeľný v jeho prirodzených farbách. Najprv sa obrátil k tejto technike, ktorá využíva svetlo na farbenie predmetov, pretože si uvedomil, že molekuly chemického farbiva sú príliš veľké na to, aby prenikli do štruktúr, ktoré sa snažil vizualizovať. Tiež typické farbivá používané v mikroskopii sú niekedy pre vzorky smrteľné a on ich chcel vidieť naživo.

Jedným z faktorov, ktoré umožnili tieto realistické obrázky, bolo Rifeho použitie toho, čo Risley nazval opačným hranolom. Pozostával z dvoch okrúhlych klinových hranolov namontovaných oproti sebe a vložených do ozubenej tyče orientovanej na otáčanie každého hranola o 360 stupňov v opačných smeroch pomocou predĺženej rukoväte. Rife postavil pod javisko špeciálne zariadenie na umiestnenie týchto zariadení, cez ktoré nasmeroval silný monochromatický lúč z lampy, ktorú si patentoval. Pri rôznych deklináciách lomeného a polarizovaného lúča sa zvyčajne neviditeľné telesá stávajú viditeľnými vo farbe charakteristickej pre ich štruktúru alebo chemické zloženie. Všetky optické prvky v tomto mikroskope boli vyrobené z blokového kremeňa, ktorý prenášal ultrafialové lúče.

Týmto spôsobom Rife ukázal, že vírusy a baktérie majú prirodzený rozsah lomu svetla pri rôznych svetelných podmienkach. To naznačuje, že organizmy, pokiaľ nie je uvedené inak, môžu byť klasifikované podľa ich indexu lomu v Risleyho hranole pod mikroskopom na všeobecné použitie.

Okolo roku 1920 začal Rife skúmať tuberkulózu. Po chvíli sa ukázalo, že pre Rifea je táto choroba niečo iné ako baktéria. To prispelo k rozvoju jeho práce na vytvorení „vírusových“ mikroskopov, z ktorých dva predchádzali univerzálnemu, niekedy nazývanému Rifeov mikroskop číslo 3. Rife bol prvým výskumníkom, ktorý dokázal izolovať a odfotografovať vírus tuberkulózy a mnohé ďalšie. Nakoniec sa Rifeovi podarilo izolovať aj vírus špecifický pre rakovinu a zistil, že vydáva charakteristické fialovo-červené žiarenie. Tento vírus nazval vírus BX: Bacillus X, ktorý sa našiel v každom prípade karcinómu, ktorý skúmal.

S pomocou doktora Arthura I. Kendalla sa im podarilo vypestovať vírus BX pomocou špeciálneho kultivačného média vyvinutého Kendallom na pestovanie vírusov. Spočiatku nemali veľký úspech, až kým Rife náhodou nenechal fajku v žiare ionizačnej lampy. Všimol si, že trubica je zakalená, čo naznačuje aktivitu. Potom umiestnili kultúru do čiastočného vákua alebo anaeróbneho prostredia a stimulovali ju ionizujúcim svetlom. Ich práca znamenala prvú úspešnú kultiváciu vírusu mimo živého hostiteľa.

Rife extrahoval rakovinový vírus z „neosvieženej masy ľudskej hrude“. Filtroval, kultivoval a regeneroval ho viac ako 10-krát v priebehu dvestoštyridsať hodín. Najnovšiu generáciu kultúry vstrekli do mliečnej žľazy živého potkana. U potkana sa nevyhnutne vyvinul nádor. Rife potom odstráni nádor, extrahuje vírus a proces zopakuje. Urobil to viac ako štyristokrát, pričom bol odstránený z pôvodnej vzorky, čím kategoricky dokázal, že vírus BX v každom prípade spôsobuje rakovinové nádory.

Doktor Royal Rife vykonal vyše 400 experimentov, pri ktorých implantoval do myši rakovinový vírus, a keď myši vyrástol nádor, opatrne ho odstránil a našiel v ňom rovnaký rakovinový vírus. Nikdy neexperimentoval na ľuďoch. Keď už Rife videl vírus, ďalším jasným cieľom bolo vyvinúť metódu na zabitie vírusu alebo mikróbov bez poškodenia hostiteľa.

Od čias Nikolu Tesly vedci vedeli o prepojení elektrických, magnetických a rádiových frekvencií s fungovaním ľudského tela, preto sa Rife obrátil na elektromagnetické frekvencie, pretože mohol takýmto frekvenciám vystaviť baktérie a vírusy a pozorovať účinky. Zistil, že každý mikrób a vírus má špecifickú frekvenciu, na ktorú je náchylný. Rife to nazval „frekvencia smrti“ – termín, ktorý sa používa dodnes. Znovu a znovu sledoval a videl, ako sa vírus ničí aplikáciou určitej frekvencie. Zostavil tabuľky ukazujúce, ktoré frekvenčné parametre ničia určité mikróby alebo vírusy. Experimentátori používajú tieto frekvencie dodnes, no len málokto má dnes možnosť vidieť, aký vplyv majú frekvencie na vírus alebo mikrób, ktorý sa snažia zničiť. Mikroskopy, ktoré Rife postavil, boli základom jeho úspechu.

Doktor Rife začal v roku 1931 dostávať rôzne zhubné tkanivá. Reif získaval stále viac rôznych nádorov z viacerých klinických zdrojov. Z týchto vzoriek tkaniva bolo odobraných a kultivovaných 20 000. Pri štúdiu týchto kultúr našiel konzistentný vírus v každom rakovinovom tkanive. Nazval to vírus BX. Rife aj Kendall dokázali úspešne preukázať izoláciu vírusu BX viac ako päťdesiatim patológom pracujúcim v prestížnych inštitúciách po celej krajine.

V priebehu svojich experimentov Reif zistil, že úspešné použitie ultraspektroskopov závisí od použitia ultrafialového svetla. Tiež zistil, že ultramikroskop nevyžaduje fixáciu (farbenie alebo špeciálnu prípravu) vzorky pred prezeraním. Dr. A.L. Kendall, známy patológ na Northwestern University School of Medicine, poskytol materiál, ktorý vyvinul a ktorý umožnil obom vedcom pozorovať, demonštrovať a fotografovať filtrovateľné vírusy v roku 1931. Práve pomocou tohto materiálu boli obaja vedci schopní pozorovať a dokázať vlastnosť pleomorfizmu vírusov, ktoré prechádzajú z jednej formy do druhej zmenou prostredia, v ktorom sa nachádzajú. Bez ultramikroskopu by nebolo možné dokázať, že takáto zmena je možná a že k takémuto činu došlo a prebieha už celé stáročia. Tento fenomén dal lekárskej profesii záhadu, ktorá doteraz nebola pochopená v medicíne ani vo verejnom zdravotníctve a ktorá dodnes nie je všeobecne akceptovaná a dokonca ani uvažovaná americkou medicínou.

3. novembra 1929 noviny San Diego Union informovali o postupe Rifeho práce. V júni 1931 časopis Popular Science informoval o Royal Rifeho a jeho liečbe Američanom po celej krajine. Počas tohto obdobia sa objavilo veľa článkov a správ o týchto vynikajúcich úspechoch. Lekári v južnej Kalifornii sa začali učiť o Rifeovi a jeho práci. Prišli z celých Spojených štátov, aby sledovali, čo robí a videli jeho výsledky.

V novembri 1931 pozval Dr. Milbank Johnson štyridsaťštyri lekárov z Los Angeles do svojho domova v Pasadene v Kalifornii, aby poctili Rifea za jeho prácu. Na tomto stretnutí bol doktor Royal Rife uznaný ako muž, ktorý našiel spôsob, ako skoncovať so všetkými chorobami. Banket mal názov „Koniec všetkých chorôb“ a zúčastnili sa ho lekári ako doktor Arthur E. Kendall, doktor George Dock, doktor S. Fosdick Jones, doktor O.O. Witherby, Dr. K.M. Hyland, Dr. Harold Weatherby, Dr. George Doc. Alvin G. Foord, Dr. B.O. Roulston, Dr. V.L. Andrews, Dr. Linford Lee, Dr. Milbank Johnson, Dr. George Kress, Dr. Rufus B. Von Klein Schmidt, Dr. Albert Ruddack, Dr. Wayland Morrison, Dr. Richard Winter, Dr. F.K.E. Mattison, Dr. M. Aubrey Davidson, Dr. Joseph Heitger, Dr. W.H. Swins, Dr. E.M. Hal I, Dr. Walter W. Brim, Dr. C.W. Boninge, a boli tiež pozvaní Dr. E.V. Butt, Dr. K.E. Zobell, Dr. A.S. Heit, Dr. B. Winter Gonin, Dr. K.E. Zobell. E.V. Lanson, Dr. 0.C. Grünner, Dr. A.H. Zeiler, Dr. James B. Kush, Dr. R.W. Hammack, Dr. K.F. Meyer, Dr. K.D. Maner, Dr. Arthur W. Yale, Dr. Ellis Jones, Dr. E.L. Walker, Royal R. Rife, Dr. E.K. Rosenow, Sr., Dr. Allen B. Canaval, Dr. E.F.F. Kopp, Dr. Sunwell J. Tattison, Dr. Royal Lee, Dr. J. BrandonBruner a Dr. Lee DeForest.

Nakoniec, v roku 1934, v experimente sponzorovanom Kalifornskou univerzitou, skupina lekárov vedená Dr. Milbankom Johnsonom z Pasadeny v Kalifornii priviezla šestnásť smrteľne chorých pacientov z nemocnice v San Diegu a potom ich umiestnila do bytov na Scripps, sídlisko v La Jolla v Kalifornii, kde sa liečili s frekvenciami odporúčanými Dr. Royalom Rifeom po dobu deväťdesiatich dní. K tomu času bolo vyhlásených štrnásť pacientov bez rakoviny. Ďalší dvaja potrebovali na úplné vyliečenie ďalší mesiac liečby.

V roku 1939 bol Rife formálne pozvaný, aby vystúpil pred Kráľovskou lekárskou spoločnosťou v Londýne v Anglicku, ktorá prehodnotila jeho výsledky. Dostal pozvanie prednášať aj do Francúzska a Nemecka. Dr. R. Seidel vo februári 1944 vo vestníku Franklinovho inštitútu informoval a oznámil použitie systému lúčov Rife na liečbu rakoviny. Rifeho metódy liečby vírusových a bakteriálnych infekcií a jeho mikroskopy opísal a vysoko ocenil Smithsonov inštitút v článku uverejnenom v publikácii inštitútu v roku 1944.

Pravdepodobne lekár, ktorý najviac pomohol Dr. Royal Rifemu získať uznanie za jeho prácu, bol Dr. Milbank Johnson. Doktora Milbanka Johnsona v roku 1944 previezli do nemocnice, kde však zomrel na otravu jedlom. Historikom sa zrejme nepodarilo nájsť záznamy doktora Johnsona o jeho liečbe pomocou vybavenia doktora Rifa.

Šéf Americkej lekárskej asociácie, muž menom Morris Fishbein, sa o tomto objave dopočul a okamžite vyslal svojich ľudí, aby sa pokúsili získať výhradné práva na túto technológiu. Rife odmietol jeho ponuku, ktorá bola pravdepodobne rovnako smiešna ako tá, ktorú Fishbein ponúkol poslednému Harrymu M. Hoxseymu na vyliečenie rakoviny (tiež odmietol).

Rife a jeho spoločníci založili päťčlennú spoločnosť s názvom Ray Beam Tube Corporation na výrobu Rifeovho stroja. Do firmy priviedol elektrotechnika, ktorý prevzal výrobu. Fishbein údajne financoval inžiniera, aby podnikol kroky proti Rifemu, a nakoniec, po dlhom a nákladnom súdnom spore, zastavil výrobu. Rife vyhral prípad, ale náklady na súdny spor viedli k finančnému krachu spoločnosti.

Laboratórium v ​​New Jersey, ktoré replikovalo Rifeho prácu v New Jersey, vyhorelo v marci 1939, zatiaľ čo vedec zodpovedný za program býval u Rifeho v San Diegu. Veľa papierov z Rifeho laboratória v San Diegu je preč, rovnako ako časti jeho mikroskopov. Rife bol z jeho vystúpenia na súde citovo zdrvený a celý jeho životný program bol rozobraný. Lekárom, ktorí používali jeho liečebný program, sa Americká lekárska asociácia a štát Kalifornia vyhrážali stratou licencie, ak budú v programe pokračovať. Jeden lekár vzal vybavenie do Mexika a pokračoval v liečbe Rifeho mnoho rokov a ďalší v tichosti pokračovali v liečbe, viac ako 2 000 pacientov v južnej Kalifornii, ale väčšina sa vzdala svojho vybavenia namiesto boja proti vládnym orgánom.

Bolo napísané, že po strate laboratória a kvôli mentálnym a emocionálnym následkom súdneho sporu sa Rife stal alkoholikom a po zvyšok svojho života nerobil nič skutočne dôležité. Počas roku 1950 sa Rife pokúsil vyvinúť energetické zariadenia s Johnom Craneom. Zdá sa, že John Crane vlastnil vlastnícke práva na mikroskopy, ktoré stále existovali, ale bez toho, aby o tom vedel, boli v prevádzke. V roku 1960 sa lekárske úrady údajne vlámali do Craneovho laboratória a zničili jeho prístroje a záznamy. John Crane bol obvinený z podvodu štátom Kalifornia a uväznený. Rife údajne v tomto bode odišiel do Mexika. Doktor Royal Rife zomrel na infarkt 5. augusta 1971 v nemocnici Grossman v El Cajone v Kalifornii po tom, čo strávil posledný rok svojho života v opatrovateľskom dome El Cajon. Bol bez konexií a peňazí. Bol to nesprávny spôsob, ako odmeniť skutočného amerického hrdinu.

Predstavte si na chvíľu, že ste strávili viac ako dve desaťročia starostlivým výskumom – že ste objavili neuveriteľne jednoduchý elektronický prístup k liečbe každej choroby na planéte spôsobenej vírusmi a baktériami. V skutočnosti ide o objav, ktorý ukončí bolesť a utrpenie nespočetných miliónov ľudí a navždy zmení život na Zemi. Samozrejme, lekársky svet sa ponáhľa, aby vás prijal so všetkými možnými oceneniami a finančnými stimulmi. Myslíš, že takto by to malo byť? Bohužiaľ, možno najväčšieho medicínskeho génia v celej zaznamenanej histórii postihol osud, ktorý bol doslova opačný k vyššie uvedenému logickému scenáru.

V 19. storočí sa Semmelweis snažil presviedčať chirurgov, že sterilizácia nástrojov a použitie sterilných chirurgických postupov je dobrý nápad. Pasteurovi sa roky vysmievali za jeho teóriu, že mikróby môžu spôsobiť choroby. Desiatky ďalších lekárskych vizionárov išli do pekla za to, že jednoducho spochybňovali súčasný medicínsky status quo, vrátane legiend ako Röentgen a jeho röntgenové snímky, Morton za presadzovanie „absurdnej“ myšlienky anestézie, Harvey za svoju teóriu krvného obehu a mnoho ďalších: V.F. Koch, Revici, Burzynski, Naessens, Priore, Livingston-Wheeler a Hoxsey…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie