Kategórie

Naši partneri

Flag Counter

Bieloruský prezident povedal, prečo nedal krajinu do karantény

Zo slov Alexandra Lukašenka: ,,U nás nezomrel na koronavírus počas dvoch mesiacov nikto, tak prečo by sme sa mali zatvárať a robíme hluk?

Keď sa skončí psychóza, potom vám poviem veľa vecí. Ľuďom oznámili, že nastala samoizolácia. Zahrávajú sa s ohňom. Touto psychózou zastavili ekonomiku celého sveta.

Dokonca aj Ruská federácia, s ktorou žijeme v rovnakých podmienkach, začala obmedzovať svoju produkciu. Trump vyhlásil v Amerike mimoriadny stav, definujem to ako náhodnú krátkozrakosť, ale uvedomil si, že ak zatvoria podniky a nechajú ľudí bez platu, zomrie omnoho viac ľudí ako na koronavírus.

Ja som nezatvoril podniky, ani hranice, hoci okolo mňa bolo veľa poradcov, ktorí radili posadiť ľudí do samoizolácie alebo karantény.

A potom som urobil rázne rozhodnutie. Posadím iba, ak to bude potrebné. Prečo by som mal zatvoriť podniky a nechať svojich ľudí bez obživy? Kvôli vírusu? Tu u nás máme každú jar nejaký druh vírusu. Teraz sa pridal ešte nejaký koronavírus, ktorý skončí o jeden – dva mesiace.

A vaša ekonomika sa zrúti. Ak svoje produkty nepredávate, odkiaľ budú peniaze?

Ja som nič nezatvoril a chcem sa opýtať vašich zamestnávateľov, prečo ste zatvorili podnik, za čo budete ľudí kŕmiť? Alebo vám je to jedno?

Stratil som priateľov, všetky hranice sa zatvorili, ale ja som vždy vedel, že je potrebné sa spoliehať iba na seba, ak chceme byť suverénni a nezávislí. Nebojte sa, môj národ a ja určite prežijeme.

Existujú ľudia, ktorí chcú humbuk a na internete vyvolávať psychózu. Ja ale mlčím, boh nás bude súdiť. Ale zapamätajte si: nikto vám nedá nič zadarmo. Vyjdete z karantény a 80 % z vás zostane nezamestnanými.

My budeme mať jedla dosť, nebojte sa. Keď sa zvýšil dopyt po produktoch, povedal som svojim ľuďom: „Prečo sa tak bojíte, máme mlieko a mäso, nemusíme nikam voziť a ani odnikiaľ brať.

Dodávali sme veľa kvalitných výrobkov do Ruska a Číny, teraz ich sami budeme konzumovať. Čoho sa bojíte, pre seba máme dostatok.

Premiér mi povedal, že Rusko zatvorilo hranice a teraz od nej nemôžeme kúpiť pohánku. V Rusku bola naozaj dobrá pohánka a my sme ju od nich vozili. Včera som vyžiadal správu o pohánke. Ukázalo sa, že pohánky máme uloženej na pol roka dopredu. Okrem toho, máme skvelé zemiaky, takže sa nemusíte báť, že zomrieme od hladu.

V priemysle by sa práca za žiadnych okolností nemala obmedzovať. O mesiac pochopíte, čo to znamená zastaviť ekonomiku a my budeme v čokoláde.

Naše výrobky vám predávame na trhu a teraz ich od nás nemôžete kúpiť a bude hlad. Je to len otázka času. My samozrejme zostaneme bez vašich peňazí, ale nestratíme sa. Sme otvorení pre Rusko a nebudeme sa tým zaoberať.

Akékoľvek prázdniny a voľné dni sú na škodu. Deti musia chodiť do školy a rodičia do práce. Spomeňte si, že bola vtáčia chrípka, je to podobný vírus. Bola prasacia chrípka, pamätáte? Čo to bolo za atypickú pneumóniu? My s národom sme ich prežili a nekričali sme. Rovnakým spôsobom prežijeme aj tento. A očkovať sa nechystáme..

Nezatvoríme reštaurácie ani hotely. Začalo nás navštevovať menej ľudí, tak budeme teda podporovať odvetvie cestovného ruchu, aby netrpeli a nezostali bez obživy.

My nemáme tlačiarenský lis, ropovody, nie sme takí bohatí. Teraz sa však snažíme ako najlepšie vieme a keď sa po koronavíruse budú snažiť ostatné krajiny roztočiť svoje závody a budú niesť veľké straty, my budeme v pracovnom režime a nebudeme trpieť.

9. máj sa blíži a nikto nepríde do Ruska a bude vôbec v Rusku nejaký sprievod? My, rovnako ako v Rusku, vždy oslavujeme tento sviatok a budeme mať sprievod na najvyššej úrovni. Naše deti a celý svet by mali vidieť, že si ctíme tento sviatok, vážime si našich veteránov, pretože Bielorusko je živou pamiatkou tejto hroznej vojny. Naša krajina bola úplne vymazaná z povrchu zeme. Veľa sme toho zažili.

Prosím všetkých Rusov – nepodliehajte psychóze. Dokonca aj hotovosť chcú zrušiť kvôli koronavírusu. Nepodliehajte tejto psychóze, odložte masky, začnite pracovať, neexistuje žiadny koronavírus, existuje hospodárska kríza…“

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie