Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

5 zlatých pravidiel výživy akademika Borisa Bolotova – Pravidlo 4. a 5.

Pravidlo 4. – Boj s patogénnymi baktériami

556-pomidorBoj s patogénnymi baktériami je založený na princípe párovania. Nie je náhoda, že ľudia a zvieratá majú dve oči, dve uši, dve pľúca, dve obličky, dve mozgové hemisféry, dve ruky, dve nohy, dva orgány trávenia potravy (žalúdok a dvanástnik), atď.

Princíp párov zahŕňa celú biológiu až do bunkovej úrovne. Tento princíp potvrdzuje, že bez ohľadu na obrovské množstvo rôznorodých buniek, sa bunky líšia od seba v každom prípade svojím charakterom a životnou činnosťou. Podľa mňa sa môžu bunky deliť hlavne na bunky rastlinného pôvodu a bunky živočíšneho pôvodu, v skratke BRP a BŽP.

Bunky BRP existujú vďaka procesom fotosyntézy a bunky BŽP vďaka beta – syntéze. Fotosyntéza aj beta-syntéza sú podľa mojich skúseností jadrové procesy, ale s nízkou energetickou výmenou. Obe syntézy sú založené na vyžarovacej schopnosti nahriatych telies. Je známe, že akékoľvek nahriate teleso a hlavne plyny, vyžaruje predovšetkým fotóny a elektróny.

Fotóny sú prameňom energie pri fotosyntéze a elektróny pri beta-syntéze. Fotosyntéza, to znamená fotojadrový proces, sa prejavuje premenou dusíka na kyslík a uhlík. Pritom sa uvoľňuje kyslík do vonkajšieho prostredia a čiastočne energia vo forme elektrónov.

Pri beta-syntéze vplývajú elektróny na protoplazmu hemoglobínu a v nej sa tiež spúšťa do jadrovej reakcie dusík, ale uvoľňujúci sa kyslík je využívaný systémom bunky na produkciu kyslých aminokyselín, cukrov, proteínov, tukov, atď.

Pri fotosyntéze sa tvoria prevažne zásadité látky ako sú alkaloidy, rastlinné tuky, cukry, proteíny a iné látky s prevažne zásaditou povahou.

0_fe3a9_f6ad30e8_origTýmto spôsobom vďaka slnku, ktoré emituje dva hlavné toky: fotóny a elektróny, vznikol na Zemi život iba dvoch druhov:

Rastlinný život – flóra

Živočíšny život – fauna

Pochopením, že život jednoduchých buniek je možný iba v dvoch prípadoch, je vhodné odpovedať na dôležitú otázku: K akému typu buniek sa zaraďujú patogénne bunky? Na túto otázku nie je každý schopný teraz odpovedať.

Ja sa domnievam, že všetky patogénne bunky z buniek živočíšneho pôvodu sa zaraďujú k rastlinným bunkám a všetky patogénne bunky z buniek rastlinného pôvodu sa zaraďujú k živočíšnym bunkám. Inými slovami, človek, alebo zviera môže ochorieť iba z rastlinných buniek. Rakovinové bunky sú rastlinné bunky. Napríklad, v staroveku liečili slezinu tým, že kŕmili človeka kvasenou rastlinou nazývanou „slezinočnik“, dnes sa táto rastlina nazýva ovos.

Na liečbu pečene je vhodný kvasený hrach, bôby, sója, fazuľa, šošovica, ďatelina, vlčí bôb, sofora japonská.

Pravidlo 5. – Obnova oslabených orgánov

Piate pravidlo je založené na princípe ľahostajnosti. Vysvetlím v čom tkvie princíp ľahostajnosti. Pokiaľ obrátime pozornosť na os otáčania a obežnú dráhu napríklad Mesiaca nad Zemou, tak si všimneme, že táto obežná dráha nie je rozhodujúca v ich súčinnosti. V skutočnosti sa môže Mesiac stabilne otáčať okolo akejkoľvek obežnej dráhy, bez toho, aby dochádzalo k akýmkoľvek vplyvom k iným obežným dráham. Inými slovami, pre dvojicu planét Mesiac – Zem neexistuje presne stanovená orbita, to znamená, ich pohyb v priestore môže byt považovaný za ľahostajný.

Bez zastavenia sa, pri detailnom vysvetľovaní princípu ľahostajnosti, môžeme stručne povedať, že každý prvok akéhokoľvek systému sa môže nachádzať v ľahostajnom stave rovnováhy. To platí aj pre biologické objekty.

V skutočnosti, ak časť bunkového tkaniva obličky odumrie z akejkoľvek príčiny, tak sa už neobnoví. Oblička sa nevyrovná so svojou prácou a organizmus nebude chránený pred bunkovým odpadom. Človek sa pritom nadmerne potí, často sa mu zvyšuje krvný tlak a bolí ho hlava. Organizmus nie je schopný sa dostať samostatne z kritického stavu, lebo z hľadiska prírody je to ľahostajné. Nie je to ľahostajné iba samotnému človeku. A tak chorobu organizmu vzhľadom na zlyhanie obličiek je možné liečiť špeciálnymi metódami a samozrejme nie liekmi, to znamená neexistujú lieky, ktoré by boli schopné zvýšiť, posilniť produkciu buniek  v danom časovom intervale.

Z materiálov biológa, fyzika a chemika Borisa Vasileviča Bolotova, autora viac ako 600 vynálezov a patentov.

139

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie