Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Zubný prášok zo žihľavy je vynikajúci čistiaci a hojivý prostriedok

Najlepšia je prvá jarná úroda, hneď ako sa objaví v apríli – máji prvá žihľava. Jarná žihľava je vitamínom pre vaše zuby, ďasná a celý organizmus. Počas kvitnutia (žihľava kvitne niekoľko dní!) prebieha druhý zber žihľavy. A tretí – keď sa objavujú na žihľave semená, ale stále ešte zelené. Stojí za to zbierať listy spolu s kvetmi a semenami.

Sušiť je potrebné všetko na tmavom mieste. Pomelieme v mlynčeku na kávu. Pre ľahké mletie musíte najskôr odstrániť všetky stonky, dokonca aj malé, pretože obsahujú silné vlákna. Aby ste predišli kazom a zápalom ďasien, stačí použiť takýto žihľavový zubný prášok raz za jeden až dva týždne.

Ak nie ste príliš leniví, môžete pridať aj mleté ​​korene žihľavy. Dodajú kompozícii žltý odtieň a ešte príjemnejšiu chuť. Zubný prášok zo žihľavy je dobrý pri krvácaní ďasien vďaka jedinečným hemostatickým a protizápalovým vlastnostiam žihľavy.

Môžete si jednoducho vyrobiť vlastný zubný prášok aj z iných rastlín. Tu sú niektoré bylinky vhodné na zubný prášok:

Žihľava, kardamón, koriander, klinčeky, kurkuma, škorica, zázvor, kôprové semienko, osika kôra, brezová kôra (neutrálna chuť, berieme viac ako 50 % ako ľahkú zložku), kôra z granátového jablka (príjemná kyslo-trpká chuť, navyše, veľmi užitočné vlastnosti ), rebríček, čierne korenie, harmanček, tymian, echinacea, šalvia, bobkový list.

Najprv je potrebné všetko dôkladne vysušiť. Potom pomlieť na mlynčeku na kávu čo najjemnejšie. Starostlivo pomletý prach z akejkoľvek bylinky vám dokonale vyčistí zuby. Aby výsledná zmes získala ušľachtilú chuť, odporúča sa pridať do výslednej zmesi niektoré aromatické bylinky, ako je stévia, mäta a schizandra.

Vyberte si ľubovoľné rastliny a vytvorte zmes, ktorá chutí. Skúste experimentovať a získajte nielen príjemnú a voňavú, ale aj pre vaše ďasná a zuby užitočnú zmes, prírodný zubný prášok.

Malé odporúčanie pre výber bylín na zubný prášok: Každý si môže vybrať individuálnu zmes bylín podľa indikácií vlastných chorôb alebo na ich prevenciu. Všetko v človeku je prepojené. Choroby akýchkoľvek orgánov ovplyvňujú zuby. Existuje taká metóda diagnostiky. Prečo si teda neumyť zuby práve tou bylinkou, ktorá dokáže liečiť choré orgány?

A ešte niekoľko odporúčaní.

Roztok na bielenie a oplachovanie. Môžete vykonať bielenie a oplachovanie roztokom kuchynskej soli a sódy bikarbóny. Celá procedúra by mala prinášať predovšetkým radosť. Jedlá sóda takmer okamžite normalizuje kyslosť. Pre informáciu: jedlá sóda s peroxidom zmierňuje najpokročilejšie ochorenia ďasien už v dvoch až troch aplikáciách.

Spomeňme si, ako si čistili zuby naši predkovia, keď moderné zubné kefky ešte neboli vynájdené. Opýtajte sa starších ľudí a povedia úžasné veci:

Ukázalo sa, že zuby boli v lete čistené čerstvými bylinkami a v zime suchými. Len si odtrhli steblo trávy, ktoré sa im páčilo, a čistili si zuby. Predstavte si, že naši predkovia mali na každý deň novú „zubnú pastu“. Zuby a ďasná dostali plnú sadu vitamínov, mikroelementov od samotnej matky prírody.

Zuby si môžete čistiť aj tvrdým ovocím a zeleninou (jablko, hruška, mrkva, petržlen). Naši starí rodičia si čistili zuby jednoduchým dreveným popolom, dreveným uhlím, strúčikom cesnaku, kamennou soľou (môžete použiť morskú), hlinou, rozdrvenými vaječnými škrupinami alebo, kriedou a nasekanými bylinkami. Akú bohatú a zdravú stravu mali naši predkovia! A zuby boli neporušené! Žuvanie živice z ihličnatých stromov, to bola najobľúbenejšia zábava deti v detstve, rovnako aj žuvanie medu v plástoch vám zuby vyčistí rovnako dobre…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie