Kategórie

Naši partneri

Flag Counter

Výnimočná kniha, ktorá prináša príbeh z dejín našich predkov, a nielen to…

skazky-naroda-slovenovNa úsvite dňa Svaroga sa na Slovensku, v Čechách a na Morave objavila výnimočná kniha, ktorá nesie pôvodný neskreslený príbeh o Jasnom Sokolovi  z čertoga Finista. Zámer našich ďalekých predkov preniesť cez dobu temna záblesk pravdivých veľkolepých dejín vo forme rozprávky bol úspešný. Ako zakorenený žaluď duba, táto kniha symbolizuje prvý zelený výhonok a je začiatkom celého radu skaziek vhodných pre celú rodinu.

Kniha O Jasnom Sokolovi je súčasťou zbierky kníh s názvom SKAZKY NÁRODA SLOVANOV. Ide o zbierku so starými rozprávkami – skazkami, ktoré v sebe nesú hlboké posolstvo a odkaz našich predkov. Jednotlivé skazky budú vydávané ako samostatné knihy. Všetky príbehy budú v pôvodnom znení tak, aby plnili svoj význam. Význam taký dôležitý, že jeho skutočnú hĺbku je možné pochopiť až po zamyslení sa nad významom slov. Tieto príbehy boli časom menené a upravované, čo malo za dôsledok zmenu obsahu deja.

skazki-01Cieľom príbehu O Jasnom Sokolovi je, aby naše deti prišli do kontaktu s informáciami a znalosťami, ktoré rezonujú s našou kultúrou a tak umožnia plnohodnotný rast a napredovanie. Je dôležité, aby naše deti poznali minulosť svojich predkov a ich skutočnú úroveň znalostí, technologického vývoja a v neposlednom rade i charakterové črty osobností.

Vlastnosti ako česť, pravdovravnosť, odvaha a čistá láska sú dôležitou súčasťou našej kultúry. Sú to črty, ktoré nás formujú do podoby, akej sme hodní. Ide o črty, ktoré sú našimi predkami vyzdvihované, oslavované a označované ako božské. Toto sú vlastnosti veľkého národa Slovanov.

Námet príbehu O Jasnom Sokolovi autori čerpali z pôvodných ľudových rozprávok a tiež z knihy Skaz o Jasnom Sokole – Minulosť a budúcnosť od Nikolaja Viktoroviča Levašova, v ktorom nájdete podrobný výklad tohto príbehu.  Jeho dielo nám ukazuje skutočnú hodnotu tohoto príbehu.

Toto je dedičstvo našich veľkých predkov, je určené pre všetkých,
ktorí kráčajú po ceste duchovného vývoja.

 

Knihu si môžete objednať tu:

https://www.biosferaklub.info/produkt/skazky-naroda-slovanov/

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie