Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

V Indii bola teória evolúcie vylúčená zo vzdelávacieho procesu

V Indii pristúpili úrady k ráznemu kroku – na školách a univerzitách sa rozhodli zrušiť všetko, čo súvisí s teóriou evolúcie. Podľa názoru väčšiny profesorov a mnohých vedcov je už dávno zrejmé, že evolučná teória a darwinizmus, umelo živené anglosaským svetom, sú zastarané a neobstoja pri skúmaní. Zatiaľ nie je známe, čo navrhujú zahrnúť do učebníc namiesto tejto hypotézy, ale indickí antropológovia, archeológovia a biológovia vyjadrili solidaritu s týmto rozhodnutím. Jediní, ktorí sa proti tomu vyslovili, boli vedci z akadémie vied. Ale asi budú musieť prijať realitu takú, aká je.

V skutočnosti sa boj proti evolučnej teórii v Indii začal v polovici 70. rokov minulého storočia. Práve v tom čase prišli do krajiny antropológovia z USA a Británie a poukázali na to, že sa im podarilo nájsť prechodné formy z opíc na ľudí. Výskumy vykonané v hlavnom meste Indie ukázali, že ide o hrubý podvod. Odvtedy začala nespokojnosť s touto teóriou.

„Progresívna“ západná verejnosť verila, že sa proti nej postavili ignoranti, ale keď sa ľudia vedy, náboženské osobnosti a politici zjednotili v Indii a postavili sa proti darvinistom zjednoteným frontom, museli uznať, že v teórií evolúcie sú prázdne miesta a zďaleka nie všetko je zrejmé a jasné. Tento prefíkaný krok progresívcov umožnil niekoľko desaťročí propagovať pôvod človeka z opíc vo vzdelávacích inštitúciách.

Konečne sa skončil spor medzi vedeckými elitami. Teória evolúcie v Indii sa v mnohých otázkach považuje za neudržateľnú. Napríklad je známe, že opice sa na Zemi objavili pred desiatkami miliónov rokov. A po dlhú dobu existovali ako zvieratá. Ako a prečo teda potrebovali nejaký vývoj? A kde sú prechodné formy? Okrem toho bola nastolená otázka o existencii zvyškov kostí humanoidných tvorov vo veku 8 – 12 miliónov rokov. Evolucionisti to nedokázali zrozumiteľne komentovať.

A ryba pomohla konečne zlomiť evolucionistov. Prechodnou formou medzi rybami a obojživelníkmi bol údajne analóg bahenných plazov. Ale oba boli a zostali rybami so začiatkami obojživelníka. Ale v priebehu miliónov rokov sa tieto základy museli vyvinúť na plnohodnotného obojživelníka, ale toto nevidíme. Ak umiestnite bahenné plazy na súš, prestanú sa množiť a namiesto plutiev im nenarastú nohy. Prejdú určitú vzdialenosť, po ktorej sa zaryjú do zeme a prečkajú nepriaznivý čas. Stále však zostanú rybami.

Pokusy vysvetliť jedinečnosť vyvinutých jedincov na nové druhy boli neúspešné. Indickí vedci a predstavitelia cirkvi uviedli, že od tohto roku bude teória evolúcie uznaná ako alternatíva a predstavený bude základný koncept rozmanitosti sveta zvierat a rastlín, ako aj objavenie sa človeka na Zemi…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie