Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Fosílie morských tvorov vo veku 12-14 tisíc rokov na vrchole Everestu

Došlo ku globálnej potope alebo je hora mladšia, než sa predpokladalo?

Kedy sa objavil Mount Everest? Vedci sa domnievajú, že sa to stalo asi pred 60 miliónmi rokov. Inými slovami, v čase, keď dinosaury dupali po našej planéte svojimi labkami. Ale nedávny objav, ktorý sa uskutočnil na samom vrchole tohto kopca, poukazuje na úplne iný obraz. Faktom je, že sa tam našli kamene s odtlačkami mäkkýšov, morských ľalií a iných tvorov charakteristických pre morskú faunu.

Zdalo by sa, že je to celkom možné. Fosílie staré desiatky a stovky miliónov rokov možno nájsť na tých najneobvyklejších miestach. A vrchol Everestu nie je výnimkou. Horolezci si ako suveníry odnášali drobné kamienky s potlačou. Pre spoľahlivosť urobili veľa fotografií, ktoré možno nájsť na internete.

Po návrate domov sa jeden z účastníkov rozhodol skontrolovať, koľko miliónov rokov majú prinesené kamene a dal ich na preskúmanie. Výsledok bol ohromujúci:12 – 14 tisíc rokov. O takomto nezvyčajnom výsledku povedal zvyšku horolezcov. Všetci sa jednomyseľne zhodli, že sa stala nejaká chyba a obrátili sa na ďalšie tri nezávislé laboratóriá. Ale aj tam sa vek nálezov odhadoval na 12 – 13,5 tisíc rokov. Ako je to možné?

Morská fauna na vrchole Everestu mohla byť, keď ešte nebola hora. Teda v dobe dinosaurov. Ako sa potom morské ľalie, mäkkýše a iné coelenteráty ocitli vo výške takmer 9 kilometrov? Na túto otázku existujú tri odpovede. Žiadny z nich však akademických vedcov nepoteší. Uvažujme o každom z nich.

Nesprávne metódy datovania starovekých artefaktov. Čo je najdôležitejšie v archeológii a histórii? Je správne, do akej doby patrí ten či onen nález. Metódy, ktoré vedci používajú, sú na 80 – 85 % správne. To znamená, že v každom prípade existuje šanca, že výsledný verdikt je nesprávny. Preto sa zvyčajne vykonávajú dva alebo tri alternatívne experimenty a na základe záverov dávajú konečný záver. Vzhľadom na to, že neexistuje alternatíva s vyššou účinnosťou, dá sa to považovať za účinné.

Globálna potopa. V rôznych mýtoch a literatúre sú opísané udalosti, ktoré sa často nazývajú potopa. Dá sa to interpretovať rôznymi spôsobmi, no najčastejšie sa uvažuje, že hovoríme o cunami. Aký by to však malo vplyv, keby morská voda stúpla o 8 – 9 kilometrov? Súhlasíte, dokonca aj tsunami vysoká 30 – 40 metrov predstavuje obrovskú hrozbu pre ľudstvo. Takže predstaviť si, že pred 12 – 14 tisíc rokmi sa okolo Everestu prehnala vlna vysoká 9 kilometrov, znie príliš fantasticky.

Vek hory nie je v žiadnom prípade milióny rokov. Čisto teoreticky by grandiózne zemetrasenie mohli spôsobiť aj extrémne cunami, ktoré spôsobili celosvetovú potopu. Kontinenty sa dostali pod vodu spolu so starými civilizáciami a z vody sa vynorili nové krajiny. Everest sa stal jedným z vrcholov, ktoré vystúpili z morského dna. To je samozrejme v rozpore s oficiálnou vedou, ale ako inak možno vysvetliť, že vrchol hory bol zaplavený pred 12 – 14 tisíc rokmi?

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie