Kategórie

Naši partneri

Flag Counter

UV svetlo lieči mozog a endokrinný systém cez vašu pokožku

Tags: alternatívna medicína, antivirotikum, zdravie mozgu, endokrinné zdravie, dobré zdravie, dobrá medicína, veda o tovare, liečenie, imunitný systém, infekcie, prírodné lieky, prírodné zdravie, prírodná medicína, veda o žiarení, výskum, slnko, Ultrafialové, UV

Výskumná práca publikovaná v časopise Endocrinology vrhá svetlo na silu svetla na liečenie ľudského organizmu.

Štúdia zistila, že keď ultrafialové (UV) svetlo zasiahne pokožku, vysiela liečivú energiu, dalo by sa povedať, do niekoľkých kľúčových oblastí tela. Dve z nich sú mozog a endokrinný systém, kde sa tvoria hormóny.

Ako samoregulačný ochranný bariérový orgán je vaša pokožka vybavená určitými zmyslovými a výpočtovými schopnosťami, ktoré pôsobia proti environmentálnym stresom a udržiavajú a obnovujú narušenú kožnú homeostázu.

„Tieto komplexné funkcie sú koordinované kožným neuroendokrinným systémom, ktorý tiež komunikuje obojsmerným spôsobom s centrálnym nervovým, endokrinným a imunitným systémom, pričom všetky pôsobia v zhode na kontrolu telesnej homeostázy,“ vysvetľuje dokument.

„Aj keď UV energia zohrala dôležitú úlohu pri vzniku a vývoji života, absorpcia UV žiarenia kožou nielen spúšťa mechanizmy, ktoré bránia kožnú integritu a regulujú globálnu homeostázu, ale tiež vyvolávajú kožné patológie (napr. rakovinu, starnutie, autoimunitné reakcie). „

Tieto účinky sú sekundárne, ako ďalej dokument odhaľuje, k transdukcii UV elektromagnetickej energie na chemické, hormonálne a nervové signály, ktoré sú definované povahou chromofórov a tkanivových kompartmentov, ktoré prijímajú špecifické UV vlnové dĺžky.

UV svetlo môže pomôcť pri autoimunitných poruchách, problémoch s náladou, závislosťami a obezitou.

UV žiarenie má tiež schopnosť upregulovať lokálne neuroendokrinné osi, pričom UVB je v tomto procese účinnejšie ako UVA. To vyvoláva produkciu cytokínov, hormónu uvoľňujúceho kortikotropín, urokortínov, proopiomelanokortínových peptidov a enkefalínov.

Do obehu sa môžu uvoľňovať aj iné látky, aby mali systémové účinky, vrátane aktivácie centrálnej osi hypotalamus-hypofýza-nadobličky, opioidogénnych účinkov a imunosupresie, všetko nezávisle od syntézy vitamínu D.

„Podobné účinky sú pozorované po vystavení očí a pokožky UV žiareniu, prostredníctvom ktorého UVB aktivuje hypotalamické paraventrikulárne a oblúkové jadrá a má veľmi rýchle stimulačné účinky na mozog,“ vysvetľuje ďalej práca.

„UV sa teda dotýka mozgu a centrálneho neuroendokrinného systému, aby obnovil homeostázu tela. To pozýva na viaceré terapeutické aplikácie UV žiarenia, napríklad pri liečbe autoimunitných porúch a porúch nálady, závislosti a obezity.“

Keď človek nosí opaľovací krém, je dôležité poznamenať, že žiadna z týchto výhod sa nedosiahne, pretože opaľovací krém zabraňuje prenikaniu UV žiarenia do pokožky. To je dôvod, prečo je tlak na opaľovací krém a všetky obavy z rakoviny kože také zavádzajúce.

Tým, že svoje telo zbavíte UV žiarenia, pripravíte ho o kľúčový liečivý prostriedok, ktorý nemá obdobu, pokiaľ ide o jeho schopnosť syntetizovať sa so systémami tela.

Počas pandémie Wuhanského koronavírusu (Covid-19) lekári v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles používali UV svetlo na liečbu chorých pacientov, a to s veľkým úspechom.

Intermitentné UVA svetlo bolo pulzované cez nový endotracheálny medicínsky prístroj, ktorý pomáhal zbaviť telá pacientov infekcie.

„Náš tím ukázal, že podávanie špecifického spektra UV-A svetla môže eradikovať vírusy v infikovaných ľudských bunkách (vrátane koronavírusov) a baktérie v danej oblasti pri zachovaní zdravých buniek,“ uviedol Dr. Mark Pimental, MD, ktorý spolupracoval s technológiou od roku 2016.

Ukázalo sa, že UV svetlo je kľúčovým determinantom života na Zemi. Bez neho by všetky cicavce určite zomreli, rovnako ako všetko ostatné. UV svetlo je rozhodujúce pre živé zdravie. Nedostatok expozície je spojený so všetkými druhmi zdravotných stavov, a preto fototerapia vykazuje neuveriteľné úspechy v liečbe reumatoidnej artritídy, zápalových ochorení čriev, roztrúsenej sklerózy a sklerodermie.

„UV môže byť dokonca použité na reguláciu telesného metabolizmu, príjmu potravy a chuti do jedla prostredníctvom jeho účinkov na POMC (proopiomelanokortín, gén kódujúci proteín), CRH (hormón uvoľňujúci kortikotropín) a proteínovú signalizáciu súvisiacu s agouti,“ dodáva štúdia.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5905393/#!po=0.471698

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie