Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Choroboplodné mikroorganizmy sú hlavnou príčinou takmer všetkých chorôb

„Základnou príčinou takmer všetkých chorôb sú takzvané patogény – choroboplodné zárodky, mikroorganizmy. Sú to vírusy, bakteriofágy a baktérie.

A čo tieto jednoduché mikroorganizmy robia v ľudskom organizme, že ochorie? Choroby sú spôsobené iba parazitickými mikroorganizmami, ktoré sa usadzujú vo vnútri človeka. Tieto mikroorganizmy-parazity žijú vo vnútri človeka, najčastejšie v medzibunkovom priestore alebo v určitých dutinách a priestoroch nášho tela. Vírusy prenikajú aj do samotných buniek, ak im ich veľkosť umožňuje preniknúť cez bunkovú membránu. V zásade to nie sú samotné mikroorganizmy, ktoré spôsobujú škodu, ale produkty ich životnej činnosti, ktoré uvoľňujú do svojho vonkajšieho prostredia. Faktom je, že vonkajšie prostredie mikroorganizmov nie je nič iné ako ľudský organizmus.

Mikroorganizmy-paraziti absorbujú živiny a stavebné organické a anorganické látky z medzibunkového priestoru človeka, aby zaistili svoj život a reprodukciu a pritom uvoľňujú svoj odpad. Odpadové produkty týchto parazitických mikroorganizmov sú aktívne chemikálie, ktoré začínajú prenikať do bunkových membrán ľudských tkanív a v ich vnútri menia chemické zloženie buniek.

Tieto chemicky aktívne látky, ktoré sú pre bunky nadbytočné, začnú vo vnútri buniek vstupovať do chemických reakcií s bunkovými inklúziami a inými organickými a anorganickými molekulami. V dôsledku takejto chemickej aktivity dochádza v bunkách k nevratným chemickým zmenám molekúl, ktoré samotné bunky tvoria. Bunky zmenené týmto spôsobom nie sú schopné plne vykonávať svoje funkcie. Práve táto štrukturálna a kvalitatívna zmena v bunkách sú morfologické zmeny v bunke. Ak k takýmto zmenám došlo v mnohých bunkách tkaniva jedného alebo druhého orgánu, môžeme hovoriť o morfologických zmenách v tomto orgáne a ak takýto orgán prestane správne fungovať, môžeme hovoriť o chorobe človeka.

Ak teda má človek tú alebo inú chorobu, najmä v chronickej fáze, keď už v chorých orgánoch a tkanivách nastali rozsiahle morfologické zmeny, ŽIADNA SEBA SUGESCIA, bez ohľadu na to, aký je človek sugestívny, nepovedie k tomu, aby morfologické zmeny v bunkách zmizli a bunky sa opäť stali zdravými.

To je možné iba vtedy, ak sú choré (zmenené) bunky zničené a na ich mieste sú vytvorené nové, zdravé (nezmenené) bunky, pretože iba zdravé bunky sú schopné správne fungovať. Preto žiadna sugescia nemôže urobiť choré bunky zdravými! Samohypnóza alebo sugescia môže iba prinútiť chorý orgán alebo systém ľudského organizmu pracovať aktívnejšie. V tomto prípade možno očakávať dočasné zlepšenie stavu človeka, ale zároveň bude opotrebovanie orgánu alebo systému ešte väčšie.

Nikolaj Levašov „Zrkadlo mojej duše“

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie