Cvičenia sily mysle Williama Hewitta
„Medzi géniami a tebou je len jeden rozdiel.“ Spočíva v tom, že tí prví sa jednoducho naučili čo najviac využívať silu svojej mysle, bol si tým istý klinický hypnoterapeut William Hewitt.
William Hewitt sa mnohokrát presvedčil, že rozvíjaním sily mysle dokáže človek úžasné veci. Napríklad nájsť najlepšie riešenie ťažkého životného problému, vyliečiť sa, zvýšiť svoj príjem, predvídať budúcnosť. William Hewitt zdieľal niekoľko cvičení, ktoré môžete použiť na zvýšenie sily svojej mysle. Dnes si povieme o dvoch z nich.
„Všetci ľudia na našej planéte sú ako jeden z troch vodičov“
Pred začatím praxe William Hewitt odporučil prečítať si krátky príbeh, ktorý ukazuje, čo sa stane, keď sa zvýši sila mysle.
Traja vodiči kamiónov čelia rovnakému problému. Náklad musia doviesť do skladu. Sklad je otvorený do piatej večer. Ak sa tam vodiči nedostanú načas, budú musieť stráviť noc v kamiónoch. Pol hodiny pred zatvorením skladu všetci traja dorazia do tunela, ktorý je pre nákladné autá takej veľkosti zakázaný.
Teraz pár slov o samotných vodičoch. Prvým z nich bol človek priemernej inteligencie, ktorý sa nesnažil rozvíjať silu svojej mysle. Druhý vodič sa nevyhnutne naučil konať metódou pokus-omyl. A tretí vodič pre svoj vlastný záujem trénoval techniky, ktoré pomáhajú využívať schopnosti jeho mysle.
Ako sa vodiči vyrovnali s problémom doručovania nákladu? Prvý, ktorý videl varovanie na dopravnej značke, sa rozhodol porušiť pravidlá. Uistil sa, že v okolí nikto nie je, vošiel do tunela. Po krátkej jazde jeho nákladné auto uviazlo v tuneli. Tovar nebol doručený včas.
Druhý vodič sa rozhodol nájsť na mape obchádzkovú cestu. Cesta, ktorú našiel, mu však trvala viac ako hodinu. Aj tento vodič musel cez noc prespať v kamióne.
Tretí vodič sediaci v kabíne zavrel oči a v duchu si prikázal, aby problém vyriešil čo najlepšie. Čoskoro si predstavivosť vodiča predstaví, ako sa jeho nákladné auto zmenšuje o niekoľko centimetrov. To stačí na prejazd tunelom.
Vodič premýšľa, ako dosiahnuť, aby sa jeho nákladné auto zmenšilo na požadovanú veľkosť. A v tejto chvíli sa mu v hlave vynorí myšlienka, že by mal trochu spustiť pneumatiky. Toto riešenie umožňuje tretiemu vodičovi dostať sa do skladu včas.
William Hewitt upozornil na skutočnosť, že v tomto prípade nezáleží ani na veku, ani na vzdelaní týchto vodičov, ani na ich životných podmienkach. Jediné, na čom záležalo, bolo, ako rozvinutá bola sila mysle každého z nich.
– Všetci ľudia na našej planéte sú ako jeden z troch vodičov. Ľudia z prvej skupiny často robia chyby a premeškajú veľa priaznivých príležitostí. Zástupcovia druhej skupiny využívajú svoje skúsenosti a dosahujú dobré výsledky s rôznou mierou úspešnosti. Ľudia ako tretí kamionista riešia všetky svoje problémy pomerne ľahko a získavajú viac odmien, povedal William Hewitt.
William Hewitt zaradil všetkých skvelých ľudí do tretej skupiny. Napríklad Thomas Edison a Nikola Tesla vytvorili nové nápady pomocou sily mysle. Nikto ich to nenaučil. Ale kedysi dávno sa náhodou presvedčili, že to funguje.
Cvičenie na silu mysle od Williama Hewitta
Prvé cvičenie trénuje pozitívny vzťah ku všetkému, čo sa deje vo vašom živote. Podľa Williama Hewitta bez tohto cvičenia nie je možné rozvíjať duševnú silu.
– Fráza „nemôžem“ je deštruktívna a pripraví vás na zlyhanie. Vaša myseľ sa môže rozvíjať iba vtedy, keď si vytvoríte postoj „môžem“ ku všetkým problémom (v myšlienkach aj slovách), vysvetlil William Hewitt.
William Hewitt bol presvedčený, že pre Edisona a Teslu neexistujú slová „nemôžem“. Napríklad Edisona vyhodili zo školy pre slabé výsledky. Jeho učitelia ho považovali za „obmedzeného“ a lenivého. To však Edisonovi nezabránilo stať sa vynikajúcim vynálezcom.
– Sledujte, čo si myslíte a hovoríte. Kedykoľvek poviete frázu „nemôžem“ alebo o tom premýšľate, povedzte slovo „zrušiť“ v duchu alebo nahlas. Potom zmeňte svoj výrok na kontext „Môžem“. Toto je podstata prvého cvičenia, vysvetlil William Hewitt.
Napríklad niekto, koho poznáte, sa vás opýta, či viete korčuľovať. Hovoríte, že neviem. Potom dáte svojmu vedomiu príkaz „zrušiť“. A potom zmeníte uvedenú frázu: „Neučil som sa korčuľovať, ale keby som chcel, mohol by som sa to naučiť.“
William Hewitt povedal, že keď si v mysli vytvoríme postoj „môžem“, staneme sa schopnými dosiahnuť to, čo sme predtým považovali za nemožné.
William Hewitt označil nasledujúce cvičenie na rozvoj duševnej sily za jedno z najúčinnejších. Umožňuje vám vytvoriť si vlastný vnútorný priestor, v ktorom môžete získať odpoveď na akúkoľvek otázku, vyriešiť akýkoľvek problém a zapojiť sa do liečenia.
„Ak budete toto cvičenie cvičiť pravidelne, časom uvidíte mimoriadne zmeny vo svojom živote a schopnostiach svojej mysle,“ poznamenal William Hewitt.
Aby ste to urobili, musíte zavrieť oči, uvoľniť sa a predstaviť si, že stojíte na najvyššom stupni dreveného schodiska. Cítite mäkký koberec pod nohami. Teraz si predstavte, že položíte ruku na zábradlie schodiska.
William Hewitt povedal, že miestnosť vášho osobného priestoru si viete predstaviť v akomkoľvek tvare a farbe. Usporiadajte si v ňom okná, nábytok, obrazy tak, ako chcete. V tejto miestnosti musí byť svetlo. Cíťte energiu tohto svetla, ktoré vás obklopuje. Odstraňuje všetky vaše obavy a pochybnosti.
V tomto priestore môžete položiť akúkoľvek otázku, ktorá vás znepokojuje. Odpoveď môže „osvetliť“ vašu myseľ okamžite alebo po určitom čase, keď už odídete z miestnosti. Ak chcete opustiť svoj vnútorný priestor, musíte opustiť miestnosť a vyliezť desať schodov po schodoch. Potom otvorte oči.
– Do tohto priestoru sa môžete vrátiť kedykoľvek budete chcieť. Aby ste to urobili, musíte zavrieť oči, zísť desať schodov a vstúpiť do dverí. Nie je potrebné znovu vytvárať miestnosť, ale veci v nej môžete kedykoľvek zmeniť. Po dokončení cvičenia otvoríme oči a pokračujeme v každodenných veciach,“ povedal William Hewitt.
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info