Kokosový olej zabíja 93 % buniek rakoviny hrubého čreva in vivo (štúdia v prirodzených podmienkach).
V novej publikácii, ktorá bola práve zverejnená, kyselina laurová (z ktorej 50 % predstavuje kokosový olej), usmrtí 93 % nádorových buniek hrubého čreva (Caco-2) už 48 hodín po liečbe. Je zaujímavé, že kyselina laurová pôsobila na rakovinové bunky tým, že v nich vytvárala najsilnejší oxidačný stres, zatiaľ čo súčasne v nich značne znižovala hladinu glutatiónu (rakovinové bunky potrebujú glutatión, aby sa chránili pred oxidačným stresom).
Aj keď sa až teraz dozvedáme o protirakovinových vlastnostiach kokosového oleja, jeho ďalšie liečivé vlastnosti sú už dávno známe a vedecky podložené lekárskym výskumom. Úspešne zabíja väčšinu vírusov, baktérií, húb a parazitov. Podporuje trávenie a metabolizmus pečene, znižuje zápal, zlepšuje stav pokožky a hojenie rán pri aplikácii na pokožku. Môže byť účinný aj pri cukrovke. Kokosový olej je schopný zvyšovať dobrú hladinu cholesterolu u žien, zlepšovať ich pomer LDL/HDL a vykazovať omnoho lepšie parametre pri chudnutí v porovnaní so sójovým olejom.
V súčasnosti prebiehajú klinické štúdie o použití kokosového oleja u pacientov s problémami s cholesterolom pri srdcových ochoreniach. Výsledky použitia kokosového oleja na Alzheimerovu chorobu, ako aj na zlepšenie krvného tlaku a hladiny cukru v krvi sú veľmi sľubné. Jedinečnosťou kokosového oleja je to, že množstvo kyseliny laurovej v ňom je 50 %, je to triglyceridový reťazec. V našej každodennej strave je ťažké nájsť niečo také s takým vysokým pomerom kyseliny laurovej. Je zaujímavé, že kyselina laurová predstavuje iba 2 % tuku z kravského mlieka, ale 6 % tuku z ľudského mlieka, čo naznačuje, že ľudia potrebujú viac tejto mastnej kyseliny.
Táto štúdia o protirakovinovom účinku kokosového oleja neznamená, že je všeliekom na rakovinu, ale iba naznačuje, že príroda nám poskytla mnoho rôznych spôsobov a prírodných prostriedkov na prevenciu a liečenie tejto choroby. Musí prebehnúť viac výskumu a výsledky týchto štúdií musia byť dostupnejšími, aby ľudia pochopili, že príroda okolo nás má všetko, čo potrebujeme, a že pri liečbe rakoviny nie je vôbec potrebné spoliehať sa na monopolný prístup tradičnej medicíny.
Informácie o tejto štúdii nanešťastie dlho neuvidíme v masmédiách a bez radikálnych zmien v medicíne neuvidíme medzi metódami liečby rakoviny kokosový olej a ďalšie prírodné látky. Preto je ťažké nájsť informácie o terapeutickom protokole na použitie mnohých prírodných látok. Našťastie nás tu príroda nesklamala. S výnimkou zriedkavého použitia prírodných jedov pri liečbe (aconite, hemlock a iných jedov) je zvyčajne veľmi ťažké získať toxické predávkovanie prírodnými látkami (na rozdiel od farmakologických liekov, ktoré sú toxické dokonca aj pri terapeutickom dávkovaní). Niekedy sa odporúčajú aj tzv. „hrdinské“ dávky prírodných liekov, ako sú kurkuma, vitamín C, vitamín D, vitamín A, cesnak atď.
Z toho vyplýva, že pacienti môžu rozumne experimentovať s prijímaním netoxických prírodných látok, pokiaľ ide o dávkovanie aj plán spôsobov ich dodania do organizmu. Napríklad kokosový olej môže byť vynikajúcim doplnkom výživy. Môže sa variť pri nízkych aj vysokých teplotách. Môže sa používať namiesto masla a oleja, ako v obilninách, tak aj v sendvičoch. Ak sú potrebné veľké dávky, môže sa jesť jednoducho lyžičkami. Môžete ho používať transdermálne, rozmazať ho na tele a tiež urobiť malé klystíry do 150 ml, ak sa zohreje na telesnú teplotu (pri izbovej teplote je tuhý a pri teplotách nad 30 stupňov sa stáva tekutým).
Najlepším typom kokosového oleja je organický kokosový olej za studena lisovaný (Raw Organic Coconut Oil).
Protirakovinové účinky kokosového oleja sa pravdepodobne neobmedzujú iba na nádory hrubého čreva. Niektorí ľudia s melanómom, rakovinou kože, úspešne odstránili všetky kožné lézie každodennou aplikáciou kokosového oleja a kurkumy.
Článok bol napísaný s použitím materiálov z webu www.edenprescription.com
Boris Grinblat
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info