Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Fetálne produkty

Fetálne produkty (z Lat. fetus – plod) – (plodový, zárodkový, týkajúci sa plodu) – jedná sa o produkty (placenta, kmeňové bunky, tkanivá) získané z potratených embryí (tak sa človek oficiálne nazýva do 8. týždňa vývoja plodu) alebo potratených plodov (po 8. týždni vývoja).

Podobné produkty je možné získať aj po narodení dieťaťa, v tomto prípade sa však už nenazývajú fetálne ( súvisiace s plodom) a majú oveľa menšiu hodnotu.

Je potrebné tiež vedieť, že embryá môžu byť nielen ľudského, ale aj živočíšneho pôvodu (nenarodené jahňatá, teľatá, prasiatka).

Väčšina „fetálnej“ kozmetiky, ktorú si bežný človek môže kúpiť v obchode, je živočíšneho pôvodu. Označená môže byť napríklad: extrakty z Ovar, Placenta, Cutis, Hepar, Amnion, Liquor amnii, placentárne proteíny, proteíny fetálnej kože atď. Produkty ľudského pôvodu sú označené ako Human alebo Fetal.

Je dôležité chápať, že výrobcovia často neuvádzajú, že okrem výrobkov živočíšneho pôvodu (ktorých použitie môže byť tiež eticky sporné), sa môžu v zložení nachádzať aj ľudské embryá (takéto kozmetické výrobky sú spravidla oveľa drahšie).

V podstate ide o kozmetické rady švajčiarskych, francúzskych, nemeckých a ruských výrobcov. Sú to pleťové vody a antipruritické krémy, očné krémy, krémy proti celulitíde a dokonca môže ísť aj o zubné pasty.

Čo sú kmeňové bunky?

Sú to bunky, ktoré sú schopné neobmedzenej reprodukcie a transformácie do akejkoľvek inej špecializovanej bunky ľudského tela. U dospelých sú také bunky v kostnej dreni, kde sa neustále transformujú na krvinky. Embryo ich samozrejme má viac, pretože dochádza k zvýšenému rastu malého organizmu.

Preto ich je možné získať rôznymi spôsobmi: u dospelých (pri transplantácii kostnej drene pri leukémii a iných chorobách), u novonarodeného dieťaťa odoberajú pupočníkovú krv z odrezanej pupočníkovej šnúry, ktorá obsahuje aj kmeňové bunky a nakoniec od zdravých nenarodených detí po potrate.

Posledne menované sú oveľa drahšie, pretože majú oveľa väčšiu vitalitu v porovnaní s bunkami dospelých a majú väčšie vyhliadky na použitie (napríklad pri liečení takého zriedkavého, ale závažného ochorenia, ako je Alzheimerova choroba). Hoci už teraz niektorí vedci pochybujú o liečebnom a najmä o omladzujúcom účinku, pretože má dočasný charakter a nevedie k úplnému uzdraveniu.

Čo sú injekcie proti starnutiu?

Pacientovi sa do brucha vstrekne injekčne preparát pripravený z orgánov potratových plodov z neskorých mesiacov tehotenstva. Toto sa vykonáva napríklad v Ruskom vedeckom centre pre pôrodníctvo, gynekológiu a perinatológiu pod vedením Dr. Genadija Suchicha. Vo väčšine krajín je takýto postup zakázaný, preto sa Rusko stalo najväčším dodávateľom potratového materiálu vo svete. V Rusku už existuje asi tridsať takýchto kliník.

Čo to znamená, ak sa na produkte uvádza „Placenta“?

Placenta sa nemusí vzťahovať na fetálne produkty z plodov, ak bola získaná prirodzeným spôsobom po narodení dieťaťa. Ale môže, ak výrobca vyrába produkty aj fetálneho pôvodu, potom sa placenta získa tiež potratom a nie prirodzeným spôsobom.

Vakcíny s komponentom získaným z potratu

Niektoré vakcíny obsahujú bunky získané z tkanív potrateného ľudského embrya (napr. rubeola, kiahne, hepatitída A). Pritom, aby sa získali kvalitné embryonálne bunky, musia byť deti úplne zdravé. To znamená, že potrat je vykonaný na žiadosť matky.

Ako sa získavajú fetálne produkty?

Po prvé, všetky tieto produkty musia byť získané od zdravých jedincov (ľudí alebo zvierat). Ak sa teda jedná o produkt živočíšneho pôvodu, vyberú sa zo stáda zdravé zvieratá a usmrtia sa.

Prirodzenými dodávateľmi tohto produktu ľudského pôvodu sú kliniky, kde sa vykonávajú potraty. Plod musí byť úplne zdravý, to znamená, že potrat sa nevykonáva zo zdravotných dôvodov. Fetálny preparát je najúčinnejší, ak sú látky získané z plodu v neskorých štádiách tehotenstva. Ako uvádzajú odborníci, skutočné fetálne produkty (z potratového materiálu) sú „všeliekom“, „elixírom mladosti“ so širokou škálou použitia – od Alzheimerovej choroby po impotenciu.

Náklady na fetálnu terapiu sú tiež pôsobivé: v Rusku jedna injekcia stojí od 500 do 2 000 dolárov. Podľa oficiálnych údajov sa v Rusku vykoná šesť miliónov potratov ročne, z toho jeden a pol percenta (90 tisíc) v neskorých štádiách tehotenstva.

Použité zdroje:

1. «Что такое стволовые клетки?» (по статье д-ра Луиса Раэса «Стволовые клетки и человеческий эмбрион»). ПМПЦ «Жизнь». Информационный листок №29. С.48

2. М Назаров «Что такое «омолаживающие уколы»? (Из книги «Вождю третьего Рима»). ПМПЦ «Жизнь». Информационный листок №29. С.48

3. Миронов Б.С. Приговор убивающим Россию. М: ФОРЖИ.–2005. С. 14

4. Суббота Н.П. Перспективы создания нового класса лекарственных соединений на основе фетального сырья.

5. Шруб К. Зародыш «в розницу».

6. Алешина И. Красота на клеточном уровне. (по материалам журнала «Новости в мире косметики»).

7. Московский Патриархат. Совет по биомедицинской этике. Заявление о фетальной терапии.

8. Биокосметика Ney Skin.

9. Биктимирова Юлия. «Вместо лица не носите личины».

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie