Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Čo je v skutočnosti Lymská Borelióza

„Ako sme už uviedli, zdravotnícke komunity sa pôvodne domnievali, že lymskú boreliózu spôsobuje baktéria Borrelia burgdorferi, ktorú prenáša kliešť. Lekári a vedci si nedávno začali uvedomovať, že sa zrejme posledných 35 rokov sústredili na nesprávnu baktériu. Noví pacienti dnes počúvajú o úplne nových a zákerných baciloch, ako sú Bartonella a mikroskopický parazit Babesia. Nikto im však nepovie o dlhej a strastiplnej ceste, ktorú museli prekonávať tí s nálepkou Borrelia. Takýto prístup im nepomôže.

Mali by ste, mimochodom, vedieť, že Bartonella a Babesia sú rovnako neškodné a ich prenášačmi sme väčšinou my. Opäť ide o klamlivé teórie sľubujúce riešenie, ale v skutočnosti sú to iba dohady. A pre zaujímavosť, prítomnosť baktérií Bartonella a Babesia nebola doposiaľ v kliešťoch potvrdená.

Pravdou je, že lymskú boreliózu nespôsobujú kliešte, parazity ani baktérie, ale vírus. Keď si lekári konečne uvedomia túto skutočnosť, chorí budú mať opäť nádej na uzdravenie.

Skutočné príčiny takzvanej lymskej boreliózy sú u každého pacienta rôzne. Príznaky môžu mať aj nositelia rôznych kmeňov EBV, ale aj ľudia nakazení vírusom HHV-6. Aj ľudia trpiaci pásovým oparom môžu mať príznaky lymskej boreliózy, pričom variant bez vyrážky spôsobuje tie najhoršie stavy vrátane zápalov mozgu a ďalších postihnutí centrálneho nervového systému. To isté platí v prípade množstva ďalších vírusov.

Krvné testy pacientov bývajú pozitívne na EBV či cytomegalovírus a mnohí pacienti sú infikovaní vírusmi, ktoré sa pri vyšetrení ani neodhalia. Každá agresívnejšia forma vírusu môže spôsobovať prejavy lymskej boreliózy. Všetky uvedené vírusy patria do skupiny herpetických vírusov a spôsobujú horúčku, bolesti hlavy, kĺbov a svalov, únavu, bolesti šije, pálivé bolesti nervov, búšenie srdca, takmer akýkoľvek neurologický príznak a iné symptómy, ktoré lekári pripisujú lymskej borelióze. Ak sa tieto vírusy neliečia správne, dramaticky znížia kvalitu života a spôsobia vážne problémy.

Ak pociťujete ťažkosti súvisiace s ktorýmikoľvek z týchto vírusových infekcií, úplným prejavom záhadnej choroby označovanej ako lymská borelióza môžete zabrániť tak, že udržíte vírus v stave pokoja. A aj keď vás sužujú vážnejšie ťažkosti, máte k dispozícii zbrane, ktorými môžete chorobu poraziť.

Spúšťače lymskej boreliózy

Ak u vás prepukne vírusová infekcia a máte mimoriadne oslabenú imunitu, príznaky lymskej boreliózy sa môžu dostaviť v priebehu niekoľkých dní. No častejšie sa stáva, že človek je nositeľom vírusu, o čom ani netuší, a ten sa prejaví až po mnohých rokoch, niekedy až desaťročiach.

Vírusy, ktoré sme už spomínali, sa skrývajú v pečeni, slezine, tenkom čreve, gangliách nervového systému alebo v iných orgánoch, kde ich imunitný systém nenájde. Vyčkávajú tam na svoju príležitosť a len čo nejaká fyzická alebo psychická trauma, nevhodná strava alebo iný podnet (o čom sa čoskoro dočítate) oslabí váš organizmus alebo poskytne vhodné prostredie, vírusy zosilnejú. Následne spôsobia zápal centrálneho nervového systému, čo oslabí schopnosť imunitného systému brániť sa proti nim.

Ak sa napríklad v tele nahromadia ťažké kovy ako ortuť, môže dôjsť k otrave a poškodeniu imunitného systému. Navyše vírus, ktorý môže vyvolať lymskú boreliózu, ťažké kovy zbožňuje, je to jeho obľúbená potrava, ktorá mu dodáva silu. Po tejto dvojitej rane organizmu sa vírus prebudí zo stavu pokoja a začne budovať „armádu“ vírusových buniek.

Ak vám napríklad zomrie niekto blízky z rodiny, stres a smútok oslabia obranyschopnosť imunitného systému. Tieto emócie zároveň môžu vyvolať zvýšenú tvorbu hormónov nadobličiek, ktoré sú pochúťkou pre vírus. Silný stres je teda veľmi častým spúšťačom lymskej boreliózy.

Prisatie kliešťa je na konci zoznamu bežných spúšťačov, no nie príčin lymskej boreliózy a potvrdí sa iba v pol percente prípadov.

Treba však zdôrazniť, že dôležitú úlohu zohráva celkový zdravotný stav človeka. Ak sú dvaja ľudia nositeľmi toho istého vírusu a oboch zasiahne rovnaká udalosť, ktorá patrí medzi spúšťače, ten ktorý sa stravuje zdravo, pravidelne cvičí a má dostatok spánku, nie je oslabený tak, aby sa vírus aktivoval, zatiaľ čo človeka, ktorý sa o seba nestará, môže lymská borelióza veľmi rýchlo zasiahnuť.

Milióny ľudí na celom svete trpia príznakmi lymskej boreliózy vinou nasledujúcich spúšťačov (sú zoradené podľa výskytu). Kvôli týmto spúšťačom sa zrejme ocitnete v ambulancii viacerých lekárov, no nakoniec skončíte u odborníka na lymskú boreliózu, ktorý vám aj napriek výskedkom vyšetrení diagnostikuje lymskú boreliózu, hoci sám netuší, čo ju v skutočnosti spôsobuje…“

Viac nájdete v knihe: Anthony Wiliam – Medicínske médium

Knihu je možné kúpiť tu: https://www.rinok.sk/Medicinske-medium-d281.htm

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie