Chemoterapia sa považuje za najúčinnejší spôsob boja proti rakovine v súčasnej oficiálnej medicíne, no podľa šokujúcej štúdie publikovanej v časopise Science Translational Medicine môže spôsobiť viac škody ako úžitku.
Chemoterapia je extrémne agresívna terapia, ktorá zabíja rakovinové aj zdravé bunky a zistilo sa, že zvyšuje pravdepodobnosť migrácie rakovinových buniek do iných orgánov tela. Keď sa to stane, choroba sa nazýva metastatická rakovina, ktorá je najsmrteľnejšia zo všetkých.
Chemoterapia vyvoláva v ľuďoch falošný dojem „liečby“ rakoviny. Bohužiaľ, toto je len polovica celého príbehu. Krátkym zmenšením primárnych nádorov u niektorých pacientov chemoterapeutické lieky spúšťajú v tele mechanizmus, ktorý umožňuje rakovinovým bunkám rásť rýchlejšie a silnejšie. Väčšina pacientov podstupujúcich chemoterapiu v podstate vymieňa jeden typ rakoviny za iný, smrteľnejší. Napriek tomu zostáva chemoterapia pre pacienta s rakovinou prvou voľbou.
Vo svojej štúdii výskumníci z Albert Einstein College of Medicine v New Yorku analyzovali účinky bežných chemoterapeutických liekov na pacientky s rakovinou prsníka. Doktor George Karagiannis a jeho kolegovia zistili, že dva bežne používané chemoterapeutické lieky zvýšili počet vstupných ciest do krvných ciev. Prostredníctvom týchto malých výstupných bodov môžu rakovinové bunky ľahko migrovať do obehového systému a akýchkoľvek orgánov tela.
Okrem toho ďalšie testovanie na myšiach preukázalo viac rakovinových buniek v tele a pľúcach po podaní chemoterapeutických liekov. Vedúci štúdie doktor George Karagiannis pre The Telegraph povedal, že vzhľadom na tieto zistenia by mal byť každý pacient s rakovinou, ktorý podstupuje chemoterapiu, starostlivo skontrolovaný, či sa choroba nerozšíri do iných tkanív v tele.
„Jedným prístupom by bolo získať malé množstvo nádorového tkaniva po niekoľkých dávkach predoperačnej chemoterapie,“ povedal. „Ak zistíme, že skóre markerov sa zvýšilo, odporúčame zastaviť chemoterapiu a pristúpiť k operácii s ďalšou pooperačnou chemoterapiou. V súčasnosti plánujeme rozsiahlejšie skúšky prístupov k problému,“ dodal doktor Karagiannis.
Hoci táto štúdia analyzovala iba účinky rastu a šírenia buniek rakoviny prsníka vyvolaného chemoterapiou, teraz experimentujú s inými typmi rakoviny, aby zistili, či sú podobné účinky prítomné aj pri iných typoch rakoviny.
Chemoterapia je veľký biznis
Napriek tomu, že rakovinový priemysel musí zaplatiť miliardy dolárov pokút za zanedbanie, je stále ziskovejší ako ktorýkoľvek iný priemysel na svete. Tvoria ju zločinecké korporácie, organizácie, inštitúcie, lekári a onkológovia, ktorým máme dôverovať. Bohužiaľ, títo ľudia vôbec nemajú záujem nájsť liek na rakovinu alebo propagovať techniky prevencie rakoviny. Niektorí lekári zachádzajú dokonca tak ďaleko, že ľuďom falošne diagnostikujú rakovinu, aby im peniaze prúdili.
Navyše, chemoterapia nepomáha v 98 % prípadov rakoviny, takže ľudia sú ešte viac chorí ako predtým, ako prišli k onkológovi. A keďže rakovinový priemysel ovláda svet medicíny, alternatívne liečebné prístupy, ktoré by mohli zachrániť tisíce ľudí na celej planéte, bez akýchkoľvek škodlivých vedľajších účinkov, sú pred verejnosťou skryté.
Odkedy Nixon v 70. rokoch minulého storočia vyhlásil „Vojnu rakovine“, boli na výskum rakoviny pridelené miliardy dolárov, no zmenilo sa len málo. Kam sa podeli všetky tieto peniaze? A prečo sme po toľkých rokoch nenašli liek na rakovinu? Alebo to pred nami lekársky svet jednoducho skrýva?
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info