Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Radí sibírska bylinkárka Lýdia Surinová

„Napoleon vždy dával svojej armáde jód, dával kontrolovať všetkým štítnu žľazu, pretože ak štítna žľaza nefunguje dobre, vyvíja sa kreténizmus (demencia).

Jód je liekom na intelekt. Najmä deti trpia od nedostatku jódu, je pre nich ťažké študovať v škole a osvojovať si nové vedomosti. V Rusku trpí nedostatkom jódu 35 % populácie bez toho, aby o tom vedelo.

Prejavmi nedostatku jódu sú podráždenosť, depresívna nálada, ospalosť, záchvaty melanchólie, zábudlivosť, zhoršenie pamäti a pozornosti, výskyt častých bolestí hlavy, časté prechladnutie, infekčné choroby, zníženie hladiny hemoglobínu.

Veľa jódu obsahujú listy cvikly a rastlina hviezdica prostredná.

Pýr– kremík

Pýr je jedna z najsilnejších liečivých rastlín, zbytočne ju na jar nejedia mačky a psy. Pýr obsahuje kremík a ten zadržiava vápnik a to je ochrana pred artrózou, artritídou. Pýr zostruje sluch, zrak, čistí žalúdok, lieči gastritídu.

Používanie pýru je veľmi jednoduché: zoberte pýr, vložte do hrnca koľko sa vmestí, varte 10 minút, následne ho vyberte a vyhoďte. Na vývare pýru sa pripravujú kaše, polievky a podobne. Z vývaru pýru dostanete do organizmu kremík, ktorý udržiava hladinu vápnika v normálnom stave. Bez ohľadu na to, koľko sa kŕmite tvarohom alebo prípravkami na báze vápnika, je to zbytočné a s vekom bude od príjmu vápnika viac škody ako úžitku. Na udržanie vápnika v norme potrebujete kremík. Z koreňov pýru môžete pripraviť múku – očistíte korene, osušíte, pomeliete a môžete piecť chlieb.

Vitamíny a zdravie

Syntetické vitamíny nie sú listy ani bobule, ale syntetika, pred ktorou nemáme absolútne žiadnu ochranu. V tomto prípade povedzme: 1 gram vitamínu C, ktorý lekár predpisuje, prevyšuje dávku 25-krát (!) a pri každej tabletke vitamínu C musíte vypiť 1 liter vody, ale nikto ju nevypije a nikto o tom ani nehovorí! Ale vitamín C je jedným z najstrašnejších vitamínov, je známych veľa závažných komplikácií po jeho použití a ak predpokladáme, že máme 65 % falzifikátov, je to katastrofa. Teraz už hovoria, že umelé vitamíny prispievajú k rozvoju rakovinových buniek, a to sa netýka iba vitamínu C. Všeobecne, predávkovanie vitamínov predpísaných lekárom má veľmi nepriaznivý vplyv na zdravie.

Moja matka bola lekárka a povedala: „Do domu vitamíny neprinášaj a nikdy ich nevydávaj z rúk.“ Pretože existujú rastliny, existujú byliny:

* Hviezdica prostredná je štyrikrát bohatšia na vitamíny ako citrón – je to ochrana pred artrózou, artritídou, gastritídou, ide o štítnu žľazu.

* Hloh, cesnak, nechtík, harmanček – tieto rastliny obsahujú selén a nám hovoria, že máme málo selénu (80 % Rusov má nedostatok selénu). Máme veľa selénu, stačí si ho vziať.

* Mrkvová vňať – je na liečbu hemoroidov, krvných ciev. Prečo ju nezbierame?

* Vňať cvikly – lieči myómy.

* Repa je bronchodilatátor, pomáha pečeni a čomukoľvek. Veď koľko repy jedli v minulosti Slovania a teraz ju vôbec nesadíme.

* Listy rakytníka obsahujú veľa vitamínov. Nenechajte sa uniesť plodmi rakytníka, sú kontraindikované pri cholecystitíde, pankreatitíde, myóme. Najcennejšie sú listy rakytníka, sú 10-krát bohatšie na vitamíny ako citrón a brzdia rast akýchkoľvek nádorov. Listy rakytníka sa musia na zimu zbierať na čaj, podobne ako listy ríbezlí a malín, listy malín obsahujú prírodnú formu aspirínu…“

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie