Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Program na efektívne zníženie počtu nepohodlných ľudí

Americkí demokrati namiesto liečby závislosti ponúkajú alkoholikom zadarmo alkohol. Ako sa hovorí, „postrčte padajúceho.“ Predtým otvorene spíjali Indiánov, aby uvoľnili teritóriá a teraz sa vrátili k efektívnej taktike.

Bezplatné denné dávky piva a vodky poskytuje mesto San Francisco (USA) alkoholikom bez domova v rámci málo známeho pilotného programu.

„Managed Drinking Program“, ako sa program nazýva, Ministerstva verejného zdravia v San Franciscu ponúka pravidelné dávky alkoholu dobrovoľným účastníkom, ktorí sú závislí od alkoholu. Stanovenými cieľmi je dostať alkoholikov z ulíc, aby sami alkohol nevyhľadával a uľahčiť prácu mestskej záchrannej službe.

V popise programu sa tiež uvádza, že obmedzené pitie alkoholu namiesto propagácie triezvosti a liečby závislosti údajne zabráni potenciálne život ohrozujúcim následkom pri náhlom skončení pitia, ako sú záchvaty a zranenia. Nie je vysvetlené, prečo uprednostňujú obmedzenú konzumáciu alkoholu pred liečbou závislosti od alkoholu, ktorá môže človeka vrátiť do normálneho života.

Kalifornská nadácia pre zdravotnú starostlivosť vysvetlila začiatok tohto pilotného programu týmto spôsobom v článku z roku 2020:

„Program riadenej konzumácie alkoholu, zavedený v krajinách ako Kanada a Austrália, je zvyčajne riadený zdravotnou sestrou a vyškoleným podporným personálom v prostrediach, ako je útulok pre bezdomovcov, dočasné alebo trvalé bydlisko a je jedným zo spôsobov, ako minimalizovať škody pre ľudí, ktorí pijú alkohol. .

Zaujímavé je, že program je jednoznačne rasistický. Alisa Mughamian, manažérka zdravotnej sestry programu, uviedla, že program je určený hlavne pre „hispánskych a domorodých ľudí“ (čiže Indiánov).

A že cieľom programu nie je znížiť množstvo skonzumovaného alkoholu, ale „zmierniť mnohé škodlivé zdravotné, právne a medziľudské dôsledky spojené s nebezpečným pitím“. Za touto formuláciou sa skrýva úspora mestských úradov na volaniach týmto ľuďom rýchlej zdravotnej pomoci v prípade otravy alkoholom a iných záchranných zložiek v prípade iných udalostí.

Mimochodom, Kanada, Portugalsko a Spojené kráľovstvo zavádzajú programy na regulovanú spotrebu alkoholu oveľa rýchlejšie ako Spojené štáty americké. V Kanade existuje viac ako 40 takýchto programov.

Pewatoalook je súčasťou riadeného alkoholového programu, známeho aj ako MAP, v Ottawe. Program riadi nezisková organizácia Shepherds of Good Hope, ale väčšinou ho financuje mesto Ottawa.

„Používatelia dostanú sedem uncí domáceho bieleho vína, keď sa zobudia o 7:30. Každú hodinu potom dostanú obyvatelia päť uncí, až kým nepôjdu spať o 21:30. Počet dávok alkoholu je obmedzených na 15 denne.“ Hoci sa tento postup môže niekomu zdať neintuitívny, zdravotníci v Yellowknife tvrdia, že dávanie alkoholu alkoholikom by mohlo byť riešením niektorých sociálnych problémov, ktoré trápia centrum hlavného mesta.

Alkoholik, ktorý pravidelne dostáva alkohol zadarmo každú hodinu!!, má takmer nulovú šancu ukončiť svoju závislosť. To znamená, že program so svojimi stanovenými dobrými cieľmi povedie k nárastu alkoholizmu. Ľahká pravidelná dostupnosť alkoholu zadarmo pritiahne veľa aj takých, ktorí by si z dôvodu nedostatku financií alkohol v takej miere nedovolili konzumovať.

Spoločnosť, ktorá systematicky spíja svoj národ, je odsúdená na zánik…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie