Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Príroda proti zmiešaným manželstvám

org_caqc207Partnerské vzťahy uzatvorené medzi ľuďmi rôznych rás sú veľmi riskantnou záležitosťou, aspoň pokiaľ ide o predĺženie rodu. Vedci zdokumentovali, že u tehotných žien žltej (mongoloidnej) rasy je riziko vzniku diabetu niekoľkonásobne vyššie ako u žien bielej (europoidnej) rasy. V zmiešaných pároch, kde je jeden partner mongoloidného typu a druhý europoidného, je toto riziko ešte väčšie. Pritom sa tento problém týka aj vzťahu, kde je mongoloidného typu iba budúci otec dieťaťa.

Okrem toho majú ženy v zmiešaných pároch výrazne zvýšené riziko pôrodu cisárskym rezom. O týchto rizikách sa píše v správe z výskumu, ktorá bola publikovaná v americkom vedeckom časopise o gynekológii a pôrodníctve. U párov, kde je matka europoidného typu, je počet prípadov s potrebou cisárskeho rezu o 23 % vyššie  a u párov, kde je matka mongoloidného typu je potreba takejto operácie o 33,2 % vyššia ako u párov, kde sú obaja rodičia rovnakej rasy.

Vedci sa domnievajú, že tehotenstvo žien v zmiešaných pároch má rad genetických odlišností. Váha novorodencov u troch typov sa líši len málo. Najnižšiu váhu majú novorodenci u rodičov mongoloidnej rasy a logicky najvyššiu u europoidnej rasy – 3400 g. Najťažšie to majú matky ázijského typu, ktoré rodia deti od mužov europoidného typu, tu je priemerná váha novorodenca 3320 g. To je v mnohých prípadoch aj príčinou cisárskeho rezu, pretože majú rozmer panvy oveľa menší.

yasser_el-sayed_at_packard_childrensVýsledky výskumu môžu byť veľmi užitočné pre mnohonárodné krajiny ako sú USA, kde počet takých zmiešaných manželstiev dosahuje 14,3 %. Podľa slov vedúceho výskumu Dr. Yassera Y. El-Sayeda z Univerzity v Stanforde v USA, vo výskume je veľká pozornosť venovaná štúdiu zmiešaných párov hlavne medzi Afroameričanmi a Európanmi.

„Predtým sa predpokladalo, že sociálno-ekonomické aspekty majú oveľa väčší vplyv na demografiu ako vplyv etnického pôvodu rodičov,“ hovorí člen vedeckého tímu profesor Aaron Kofi z Kalifornskej univerzity.

V rámci výskumu skupina vedcov zanalyzovala údaje všetkých detí mongoloidných, negroidných, europoidných a zmiešaných párov narodených v nemocnici Lucile Packard v Stanforde v USA počas obdobia rokov od 2000 do 2005. Štúdia zahŕňala materiál o 886 deťoch narodených v zmiešaných pároch, 3226 deťoch narodených rodičom mongoloidnej rasy a 5575 deťoch europoidných rodičov. Všetci účastníci štúdie žili v rovnakej geografickej oblasti a nachádzali sa približne v rovnakom sociálno-ekonomickom prostredí.

Skutočnosť, že riziko zdravotných problémov má genetický pôvod, sa potvrdilo aj tým, že na výsledky štúdie nemal vplyv ani vek matiek, vzdelanie, alebo konzultácie pred pôrodom. „Tieto zistenia sú veľmi dôležité pre biológiu a medicínu, je to dôkazom toho, že ľudia rôznych rás majú významné biologické rozdiely,“ hovorí Aaron Kofi.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie