Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Prečo zmizli farbivá pinachrome blue a pinachrome violet?

Už dávnejšie sa hovorilo o zaujímavom objave, ktorý na samom konci 19. storočia urobil mladý lekár z londýnskej nemocnice svätého Tomáša – Walter J. Kilner, ktorý robil výskum energetických polí živých predmetov vrátane ľudí.

A použil zaujímavé zariadenie s názvom „Kilnerova obrazovka“, v ktorej použil dvoje okuliare s vrstvou cyanínového farbiva nanesenou medzi nimi. A toto isté modré farbivo umožnilo pozorovateľovi rozlíšiť žiarenie v ultrafialovej oblasti, ktorá zvyčajne zostáva pre ľudí neviditeľná. A tak bolo možné okolo ľudí vidieť určitú „ľudskú atmosféru“, ktorá sa skladá z vonkajšieho a vnútorného obrysu. Pozorovanie tejto atmosféry zase umožnilo pozorovať deformácie tohto energetického poľa u chorých ľudí. A na základe svojho výskumu Walter J. Kilner vydal knihu „The Human Atmosphere“.

Kilnerove obrazovky boli potiahnuté kolódiom, farbivom upravené sklenené dosky, ktoré vynašiel Walter J. Kilner, aby údajne rozvinuli určité vizuálne schopnosti používateľa, ktoré by mu umožnili vidieť auru iných bytostí a predmetov, až do takého stupňa, že by nebolo potrebné používať obrazovky. Tieto modré sitá obsahovali cyanín, ktorý Kilner nazýval aj spektauranínom, syntetické modré chinolínové farbivo cyanínového typu odvodené z uhoľného dechtu, zatiaľ čo červené sitá obsahovali karmínové farbivo.

Tým sa však história vzniku takýchto zariadení neskončila a už na samom začiatku 20. storočia upriamil pozornosť na Killnerovu prácu Oscar Bagnall, anglický biológ z Cambridgeskej univerzity, ktorý mal titul bakalár umenia. V priebehu vlastného výskumu Bagnall potvrdil Kilnerovo vyhlásenie, že použitie cyanínovej obrazovky umožnilo vidieť emanácie okolo tela. Bagnall však zistil, že s cyanínovým farbivom nie je také ľahké pracovať, pretože je veľmi nestabilné.

Takže vylepšil pozorovaciu clonu pomocou lacnejšieho a stabilnejšieho farbiva, tiež odvodeného z uhoľného dechtu. Bagnall vychádzal z predpokladu, že aura alebo energia okolo ľudského tela sa stáva viditeľnou, pretože obrazovka zvyšuje citlivosť očí na ultrakrátke vlny. Naznačil tiež, že takáto clona by mohla zvýšiť citlivosť očí niektorých ľudí natoľko, aby začali vidieť energetické pole, ktoré je zvyčajne pre oči neviditeľné. V roku 1937 vydal Bagnall knihu „Origin and Properties of the Human Aura“, v ktorej opísal svoje vlastné pozorovania v tejto oblasti a jeho vylepšená obrazovka bola nazvaná „Bagnallova obrazovka“.

Tie isté „Bagnallove obrazovky“ sú tiež kolódiom potiahnuté, farbivom upravené sklenené dosky, ktoré vynašiel Oscar Bagnall na základe skoršej práce Waltera J. Kilnera (a jeho „Kilnerových obrazoviek“) na rovnaký účel. Bagnall pri výrobe svojich modrých obrazoviek experimentoval s nahradením kyanokyanínu, Kilnerovho obľúbeného farbiva, pinacianolom. Pri tom zistil, že sú rovnako účinné pri pozorovaní energetických polí ľudí. To ho viedlo k návrhu, že „farbivá iné ako cyanín majú rovnaký účinok na sietnicové nervy“, čo naznačuje, že to bola farba obrazovky (vlnová dĺžka svetla), a nie akákoľvek špecifická chemická vlastnosť, ktorá ich urobila účinnými.

O tomto farbive je známe, že ide o syntetické modré farbivo odvodené z uhoľného dechtu, ktoré sa používalo na senzibilizáciu fotografických platní, prvýkrát vyrobené začiatkom dvadsiateho storočia farbiarňami Meister, Lucius & Brüning v Höchste (neďaleko Frankfurtu v Nemecku). Vo svojej práci „Dyes and Coal Products“ (1915) autori – Bicoll, Martin a ďalší poznamenali, že pinacianol je chinolínové farbivo izokyanínového typu, ktoré sa „získava spracovaním chinaldíniových solí s formaldehydom a potom s alkáliou“.

Pinacyanol (1,1′-dietyl-2,2′-karbokyanínjodid) je organická zlúčenina, polymetínové farbivo s chemickým vzorcom C25H25N2I, patriace do skupiny symetrických karbokyanínov. Syntetizoval ho v roku 1905 Benno Homolka a používal sa ako optický senzibilizátor pre červený rozsah. Vlastnosti pinacianolu umožnili začať s výrobou fotografických materiálov, nazývaných panchromatické, s citlivosťou na celý ľudský viditeľný rozsah spektra.

Toto farbivo sa začalo spájať so štúdiami aury – energetických polí ľudí a iných predmetov – vďaka experimentom Oscara Bagnalla, ktorý pokračoval v raných štúdiách Waltera J. Kilnera a opísal úspešnú náhradu cyanínového farbiva pinacyanolom vo svojich vlastných experimentoch, ktorých výsledky ho viedli k názoru, že iné modré alebo fialové farbivá by tiež mali mať „rovnaký účinok na nervy sietnice“

Vo svojej knihe „O pôvode a vlastnostiach ľudskej aury“ napísal na túto tému toto: „Samozrejme je možné – dokonca pravdepodobné – že iné farbivá ako kyanokyanín majú rovnaký účinok na nervy sietnice – mal som dobré výsledky s pinacyanolom. Nevyhnutnou podmienkou je, že musí byť modrá alebo fialová; taká, ktorá bude prenášať kratšie vlnové dĺžky spektra. V skutočnosti by mala objekt trochu priblížiť k oku.“

Tu však všetky výskumy v tejto oblasti náhle končia. A zaujímavé je, že Wikipedia umiestňuje pinacianol ako látku nebezpečnú pre zdravie, ktorá je „vysoko toxická pri vdýchnutí, toxická pri kontakte s pokožkou a spôsobuje podráždenie pokožky a očí“. Je len zvláštne, že s takouto „vysokou toxicitou“ sa aktívne používala vo fotografii, pretože jej jedinečné vlastnosti ako optického senzibilizátora umožnili začať s výrobou fotografických materiálov, nazývaných panchromatické, s citlivosťou na celý rozsah viditeľného spektra k ľuďom.

Ak však použitie tohto farbiva v „Bagnallových obrazovkách“ umožnilo posunúť spektrum vizuálneho vnímania do ultrafialovej oblasti, fotografie vytlačené na takýchto fotografických materiáloch tiež umožnili zaznamenať predmety neviditeľné pre bežné videnie. A ďalšia zaujímavá vec: Oscar Bagnall z nejakého dôvodu pri používaní pinacianolu na svojich obrazovkách nepocítil jeho toxicitu pre dýchanie a podráždenie očí. Takže možno príbeh o jeho „vysokej toxicite“ bol jednoducho vymyslený s cieľom odstrániť túto látku z obehu?

Nejako to veľmi pripomína príbehy o „toxicite“ ortuti používanej v technológiách voľnej energie. Koniec koncov, v skutočnosti len ortuťové výpary predstavujú nebezpečenstvo. Teplota topenia pinacianolu je 295 stupňov Celzia, a preto by pri bežných teplotách nemal vylučovať toxické výpary.

Je pravda, že existovali bezpečnejšie deriváty pinacianolu – pinachrómová modrá a pinachrómová fialová. Ale prekvapivo je ťažké nájsť niečo o týchto farbivách. Nie je to to, o čom hovoril Oscar Bagnall vo svojej knihe: „Nevyhnutnou podmienkou je, že musí byť modrá alebo fialová; taká, ktorá bude prenášať kratšie vlnové dĺžky spektra.“

Ukázalo sa, že pre svoje „obrazovky“ použil pinachrome modrú a pinachrome fialovú. A potom je jasné, prečo neexistujú žiadne informácie o týchto farbivách. Pretože, ak by akékoľvek okuliare s modrými a fialovými šošovkami mali rovnaké vlastnosti vnímania energií ultrafialového spektra, potom by mnohí ľudia mohli byť svedkami samotnej činnosti parazitov, ktorá sa vykonáva v tajnosti pred bežnými ľuďmi…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie