Nedávne vedecké štúdie ukázali, že optická hustota vody v dňoch 18. a 19. januára je vyššia ako voda z tých istých zdrojov v bežných dňoch. Liečivé vlastnosti vody v týchto dňoch niektorí vedci vysvetľujú zmenou magnetického poľa Zeme, ktoré sa v týchto dňoch mierne odchyľuje od normy a všetka kvapalina na planéte, bez výnimky, je magnetizovaná.
Ruský experimentálny fyzik, profesor Anton Belskij, v noci z 18. na 19. januára odobral vzorky vody z najbližšieho rybníka. Tieto vzorky vody v polyetylénových fľašiach stáli v jeho laboratóriu mnoho rokov. Voda v nich aj po rokoch zostala číra, bez zápachu a sedimentu. Na jednej z vedeckých konferencií povedal o tomto experimente známemu profesorovi z Ústavu jadrovej fyziky na Moskovskej štátnej univerzite, ktorý sa venoval štúdiu neutrónových tokov z vesmíru a zo Zeme.
Profesor skontroloval za posledné roky svoje experimentálne údaje. Čoskoro Anton Belskij dostal e-mailom veľmi zaujímavé informácie. Podľa jeho údajov boli v krátkom čase pred 19. januárom zaznamenané už niekoľko rokov za sebou, intenzívne výbuchy neutrónového toku, ktoré prekročili bežnú úroveň o 100 až 200 krát. Tento intenzívny tok kolísal, niekedy vrcholy intenzívnosti pripadli na 17. a 18. januára a niekedy presne na 19. januára.
Výskum, ktorý sa uskutočnil pred niekoľkými rokmi na Moskovskom inštitúte informačnej a vlnovej technológie ukázal, že frekvenčné spektrum žiarenia vody odobratej 18. a 19. januára je veľmi podobné elektromagnetickému žiareniu zdravých ľudských orgánov.
Nielen voda z prírodných prameňov nadobúda 18. a 19. januára pozitívne vlastnosti, ale aj obyčajná voda z vodovodu sa môže v týchto dňoch stať tiež bioaktívna a zachovať si svoje špeciálne vlastnosti nielen celý rok, ale oveľa dlhšie obdobie. Ukazuje sa, že všetka voda vrátane vody z vodovodu každý rok 18. a 19. januára opakovane mení svoju štruktúru v priebehu jedného a pol dňa.
Uskutočnené výskumy v rôznych inštitúciách, ktoré zaznamenali zmeny vody odobratej 18. a 19. januára zahŕňali merania biopoľa vody, acidobázickú rovnováhu, vodíkový potenciál, špecifickú elektrickú vodivosť, ako aj výsledok jej účinkov na človeka pri vnútornom a vonkajšom použití. Za týmto účelom sa od večera 18. januára v krátkych intervaloch odoberali vzorky vody prúdiacej z vodovodu a vykonali sa merania. Na kontrolu boli vzorky uskladnené na dlhé obdobie. O mnohých týchto výskumoch a ich výsledkoch sa môžete dočítať v predchádzajúcich článkoch v kategórií „voda“.
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info