Kategórie

Naši partneri

Flag Counter

Jak zvýšit svou energii a životní sílu

bylinne-receptyJste pořád unavení? Máte problém začít nový den? Nemůžete ráno vstát z postele? Než začnete utrácet za drahé vitamíny a minerály či potravinové doplňky na zvýšení energie či než začnete užívat samotné byliny, vyzkoušejte tento jednoduchý recept: Během následujících dvou týdnů si dopřejte každou noc nejméně 6 až 8 hodin nepřerušovaného spánku. Pokud máte problém se spaním v důsledku stresu nebo úzkosti, můžete zkusit užívat před spaním tinkturu z kozlíku lekařského a tinkturu z chmele, které napomáhají dobému spánku. S usínaním a zklidněním vašeho mozku vám může pomoci také šišák bajkalský. Možná totiž zjistíte, že příčinou vaší vyčerpanosti a deprese je nedostatek spánku a nedostatečný čas, po který se vám zdají sny a že kouzelným elixírem je pouze dostatek zdravého spánku. Rozhodně to stojí za vyzkoušení  a nic vás to nebude stát.

Mnoho lidí v naší kultuře je spokojených s rychlými přívaly energie po užívání různých stimulujícich látek, v důsledku kterých se pak často cítí ješte více napjatí a vyčerpaní. Když jsme mladší, naše tělo má pzoruhodnou schopnost vytvářet si tyto zdroje energie, kdykoli potřebuje. Jen málo při tom myslíme na doplňování našich energetických rezerv a dobíjení spotřebované energie. Jakmile však začneme stárnout, začnou si tyto prudké přívaly energie vybírat svou daň a naše vnitřní energetické rezervy se často začnou vyčerpávat. Lidé pak začnou být „závislí“ na návykových látkach a aktivitách, které jim slouží jako rychlý životabudič či vzpruha, a často se neobejdou bez stimulujících látek, aby ráno vůbec dokázali vstát z postele a zvládnout nový den. To není dobré, obzvláště pokud usilujete o zářivé zdraví a dlouhověkost.

Nemusíme vyčerpat své energetické rezervy, pokud budeme pamatovat na to, abychom doplnili a dobili energii, kterou jsme před tím spotřebovali. Tyto kroky jsou velmi jednoduché, ale pro mnoho lidí je velice těžké je dodržovat.

1. krok: Omezte spotřebu stimulujících látek

žihlavaOmezte nebo vylučte ze své stravy všechny stimulující látky, zejména kofein. Kofein obsahuje velké množství alkaloidů, které zatěžují celé tělo. Obzvláště kofein má také velmi negativní dopady na vaše nadledvinky, pokud ho přijímáte delší dobu. Symptomy vyčerpání nadledvinek jsou téměř stejné jako symptomy, které mnoho žen považuje za menopauzu: deprese, úzkost, nespavost nebo potřeba neustále spát a estrémní únava. Tyto příznaky, které ženy zažívají, obvykle nejskou způsobeny menopauzou, ale vyčerpáním nadledvinek v důsledku užívaní velkého množství silných stimulujících látek a v důsledku velkého stresu.

Občasný šálek kávy může být krásnou, povznášející a stimulující zkušeností. Avšak každodenní konzumace kávy, zejména od středního věku, může mít negativní dopad na vaši celkovou hladinu energie a vitalitu a může vyčerpávat, a nikoli doplňovat, vaše energetické rezervy.

ginkgo-biloba-Chupacabra_Viranesque-ccbync-nd201_mRtCZ7z2. krok: Doplňte svou energii s pomocí bylin

Užívejte každý den ty byliny, které jsou známy tím, že obnovují a zvyšují hladinu naší energie. Existuje mnoho posilujících bylin, například lopuch, pampeliška, rdesno mnohokvěté (fo-ti), ginkgo biloba (jinan dvoulaločný), pupečník asijský (gotu kola), lékořice, kustovnica čínská, kopřiva, oves, sibirský ženšen (eleuterokok) a Ivan čaj (pozn. redakcie). Všechny vás budou nabíjet energií, pokud je budete pravidelně užívat delší dobu.

vrbovka uzkolista3. krok: Posilte svou nervovou soustavu

Soustřeďte se na podporování a posilování své nervové soustavy. Často se cítíme duševně vyčerpaní jednoduše proto, že je naše nervová soustava přetížená. Užívání bylin, které posilují a podporují naši nervovou soustavu, například kopřiv, ovsa nebo sibiřského ženšenu (eleuterokok), nám přinese pocit klidu a uvolnění. Ve chvíli, kdy se přeneseme do svého klidného středu, nám začne být dostupné velké množství energie. V tomto našem středu je uložena naše čchi neboli životní síla.

Z knihy: Rosemary Gladstar – Bylinné recepty pro zářivé zdraví

Knihu si môžete zakúpiť tu: http://eshop.biosferaklub.info/produkt/bylinne-recepty-pro-zarive-zdravi/

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie