Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Čierna pyramída na severe Uralu

Existuje odľahlá oblasť Severného Uralu, nazývaná Malij Čender. Toto je úplný sever regiónu Permského kraja. Nachádza sa tu hora Čierna pyramída. Je vidieť, že susedné hory majú nepravidelný tvar. A tu je absolútne rovnoramenná pyramída. Hora pozostáva výlučne z kremencov. Na základni je bývala baňa. Mimochodom, v „najanomálnejšej zóne Ruska“ – Molebka (Permský kraj) je veľa kremencov. V nich sa za určitých podmienok, keď sú horniny stlačené, hromadí statická elektrina, to znamená, že sú to také rezonátory a zariadenia na ukladanie energie. A tu sa celá hora Čierna pyramída skladá z kremencov. Často sa tu vyskytujú rôzne vizuálne efekty: svetelné gule, žiary. Navyše to má vplyv na ľudí. Zažívajú strach, fyzické vnemy.

Túto Čiernu pyramídu navštívil sólo cestovateľ Tom Zamorin. Cestou videl malé pyramídy z kameňov. Hovorí, že neustále cítil niečiu prítomnosť, akoby ho niekto sledoval. Keď zaspával, počul kroky. „Pochopil som, že to nie je zviera, že je to dvojnohý tvor, ale nie človek.“ Tom počul, ako sa prechádza okolo stanu a stojí pri vchode, akoby sa cez neho pozeral. S veľkou pravdepodobnosťou to bol snežný človek, ktorý nie je nezvyčajný na Urale. No a hneď si spomenieme na priesmyk Dyatlova, ktorý nie je ďaleko od tohto miesta.

Rovnako sa nepodarilo zistiť, kto vytvoril starú baňu na úpätí Čiernej pyramídy. Z 18. storočia nie sú žiadne údaje. V blízkosti bane sa nachádza údolie s názvom „Údolie smrti“. Nikto nevie vysvetliť názov, ale hovorí sa, že turisti tam kedysi zomreli kvôli bahnu, ktoré sa spustilo z hory.

Ďalšiu pyramídu objavili na Itinskom hrebeni v Chanty-Mansijskom autonómnom okruhu turisti z klubu Wild North Ekb. Toto je Subpolárny Ural.

Pyramída je jasne viditeľná na satelitnej snímke. Pyramída má pravidelný 4-hranný tvar a výšku 774 metrov. Dĺžka každej hrany je takmer kilometer. Hrany sú jasne orientované na svetové strany. Pyramída pripomína egyptskú pyramídu v Gíze, ale táto uralská je 4-krát väčšia. Stojí na oblúku od astroblemu (steny krátera dopadu meteoritu).

Ural bol nárazníkovou zónou pre ľudstvo počas veľkých migrácií. Ural bol plný života. Stovky rokov ľudia migrovali na juh pozdĺž Kamenného pásu a utekali pred postupujúcim ľadovcom. Až raz zostal Subpolárny Ural pustý. Itinský hrebeň je opustené miesto, nie je tu žiadna civilizácia. Je možné sa tam dostať len helikoptérou, je to neprechodné na terénnom vozidle, alebo 400 km pešo…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie