Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Ako nás zabíja pekárenský priemysel

hleb_ne_edyatV USA sa uskutočnil výskum, ktorý dokázal, že po 15 minútach ako človek zje 100 gramov rafinovaných sacharidov (chlieb, zemiakové lupienky, cukor, biela ryža,..), je funkcia imunitného systému oslabená viac ako o 90 %. Výskum zverejnený v medzinárodnom časopise o rakovine „Journal of Cancer“ ukázal súvislosť medzi spotrebou bieleho chleba a zvýšeným rizikom onkologických ochorení. Zistilo sa, že ľudia, ktorí jedia prevažne biely chlieb (do 5 plátkov denne) sú ohrození vznikom rakoviny obličiek dvakrát viac, ako tí, ktorí jedia biely chlieb málo (do 1,5 plátkov denne).

Na kongrese o vegetariánskej strave v Talline v roku 1990 bola prednesená správa o chlebe. Vedec uvádzal, že chlieb je smrteľný produkt pre ľudské zdravie, ktorý prekysľuje vnútorné prostredie organizmu, drží sa na stenách čriev a vytvára ich nepriechodnosť.

Taktiež napríklad v zoologických záhradách zakazujú kŕmiť zvieratá chlebom, pretože spôsobuje zauzlenie čriev – volvulus. V roku 1933 počas hladu na Ukrajine nebolo veľa úmrtí detí spôsobených hladom, ale až potom, ako sa objavil chlieb z novej úrody. Po vyčerpávajúcom pôste sa ľudia jednoducho nedokázali udržať a dosýta sa najedli chlebom, čo spôsobovalo masové úmrtia od zauzlenia čriev.

information_items_184303

Pečenie chleba prebieha pri teplote od 200 °C do 300 °C, pritom sacharidy a všetky ostatné zložky potravín spracovávané pri teplote nad 100 °C sa nelíšia svojím obsahom od mŕtvych buniek. Chlieb neobsahuje enzýmy, ktoré sú energiou života, ale naopak, absorbuje ich pre nutnosť trávenia mŕtvych buniek, ktoré sa hromadia v organizme v podobe toxínov.

Preto milovníci chleba cítia často únavu, lenivosť a majú vyššiu produkciu hlienov. Okrem iného, chlieb obsahuje aj veľké množstvo soli a droždie je silným alergénom.

Z knihy: „Všetko, čo je potrebné poznať o chlebe“

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie