Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Vedci objavili planéty s vhodnejšími podmienkami pre život ako na Zemi

Vedci z množstva krajín spojili svoje sily, aby našli najvhodnejšiu planétu pre biologickú formu života. Všetko sa to začalo v roku 2009, keď skupina britských, amerických, švajčiarskych, nemeckých a francúzskych vedcov dospela k záveru, že človek je schopný dožiť sa v priemere 200 – 230 rokov, ak si vytvorí všetky podmienky pre pohodlný život.

Pohodlné bývanie znamená prostredie, ktoré sa líši od zeme. Faktom je, že kvôli silnej príťažlivosti do 45 – 50 rokov má 80 % ľudí problémy s pohybovým aparátom. Ak by sila príťažlivosti bola menšia, nestalo by sa to. Okrem toho si ľudia nevšimnú, ale nepretržitý tlak ovplyvňuje nervový a cievny systém. Opotrebujú sa, rovnako ako všetky vnútorné orgány. Na vine je prekvapivo aj kyslík, ktorý prispieva k procesu oxidácie a starnutia organizmu. 24 hodín denne vytvára pre biologické hodiny nepríjemné podmienky. Sme nútení byť nervózni, ponáhľať sa, žijeme v neustálom strachu a úzkosti. Nie poslednú úlohu zohráva ekologická zložka, ktorá sa za posledné storočia zmenila k horšiemu. Množstvo týchto faktorov výrazne znižuje životnosť nášho fyzického tela. Orgány a systémy sa neuveriteľne rýchlo opotrebúvajú.

Vedci vybrali len 24 planét z takmer 40 tisíc exoplanét. Na nich je atmosféra vhodná pre ľudí a biologické druhy. Prší, striedajú sa ročné obdobia, podnebie je zároveň miernejšie. Deň trvá od 30 do 44 hodín. Priemerná teplota je 18 – 25 stupňov Celzia v lete a 8 – 12 v zime. Obsah kyslíka je oveľa menší, je nahradený vodíkom. Prvých pár hodín v takýchto podmienkach sa vám bude zdať, že je ťažké dýchať, ale po potrebnom čase sa dýchanie vráti do normálu. Štúdie čínskych vedcov vo vysokohorskej dedine Bama, kde je nízky obsah kyslíka kompenzovaný zvýšeným množstvom vodíka, odhalili najvyššiu dĺžku života – v priemere asi 95 rokov u mužov a 98 rokov u žien.

Všetky vybrané planéty sa točia okolo meniacich sa hviezd so životnosťou dlhšou ako naše Slnko. Predpokladá sa, že tieto exoplanéty sú nielen vhodné pre život, ale podmienky na nich sa nezmenili už milióny rokov. A ak evolučná teória funguje, potom môže existovať množstvo biologických foriem života oveľa väčších ako na Zemi. Napriek všetkým výhodám týchto objavov je zatiaľ dostať sa na tieto planéty jednoducho nereálne.

Vzdialenosti vo vesmíre sú v porovnaní s jednou civilizáciou také obrovské, že kým ľudstvo vybuduje svoju medzihviezdnu flotilu, uplynú tisíce a možno aj milióny rokov. Pokiaľ sa, samozrejme, nenaučia využívať hyperpriestor a červie diery na okamžitý presun z bodu A do bodu B. Všetky vybrané exoplanéty sa nachádzajú 100 alebo viac svetelných rokov od slnečnej sústavy. Takže cesta na tieto planéty sa odkladá na neurčito…

Alebo ak je pravdou teória, že neoficiálna veda je stovky rokov pred tou oficiálnou, ktorá sa nám predkladá a úzka skupina pozemšťanov už dávno lieta po vesmíre na „koráboch budúcnosti“ a zakladajú tam základne, tak sa môže rýchlo všetko zmeniť a ďaleká budúcnosť môže byť na dosah ruky…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie