Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

5 zlatých pravidiel výživy akademika Borisa Bolotova – Pravidlo 1.

hqdefaultAkademik Boris Vasilievič Bolotov vytvoril svoj vlastný systém ozdravenia organizmu, ktorý je založený na predpoklade, že vďaka zvýšenej produkcii určitých látok organizmom môžeme dosiahnuť nahradenie starých buniek za nové, čo umožní získanie biologickej mladosti, nahradenie chorých tkanivových buniek zdravými a obnovu vnútorných orgánov.

Pravidlo 1. – Zvýšenie počtu mladých buniek

Organizmus je zložený z funkčných buniek a spojivových tkanív. Bunky sa plynule delia, rodia sa nové a postupne starnú. Pred tridsiatimi rokmi som zostavil zariadenie, ktoré mi umožnilo stanoviť počet starých a mladých buniek v danej oblasti kože. Na testovaciu oblasť kože sa nasmeroval úzky lúč svetla, ktorého spektrum sa porovnával so spektrom odrazeného svetla.

Okrem toho sa časti svetla kvantovali v čase a vykonávalo sa meranie oneskorenia odrazeného svetla. Ako bolo zistené spektrálnym výskumom odrazeného svetla, mladé bunky boli aktívnejšie a ľahko sa prístrojom rozoznávali.

Staré bunky zadržiavali svetlo na dlhší časový interval a odrážali svetlo v podstatne zmenenom spektre. Okrem toho sa objavili línie charakteristické pre cukor, kreatenín a iné zložky krvi, ktoré nie sú charakteristické pre mladú kožu. Podľa intenzity odrazeného svetla a charakteristickým črtám spektra pre človeka bolo zistené, že vo veku jedného roku staré bunky neprevyšujú v priemere 1 %. Vo veku desiatich rokov sa priemerný počet starých buniek pohybuje v rozmedzí 7 – 10 % a v päťdesiatom roku života sa tento počet zvýši na 40 – 50 %.

Prvé pravidlo spočíva v zvýšení počtu mladých buniek v pomere k počtu starých buniek. Účinný spôsob omladenia spočíva v eliminácií (zničenia, rozštiepenia) starých buniek zo zníženými životnými funkciami a ich zámenou mladými bunkami.

Aby sme pomohli organizmu nahradiť zastarané bunky, je nutné iniciovať produkciu fermentov pepsínov v žalúdku. Za týmto účelom, 30 minút po jedle, ktoré sa čiastočne vystavilo pôsobeniu tráveniu vďaka uvoľňovaniu fermentov, si zoberieme na špičku jazyka približne gram soli na niekoľko minút a následne prehltneme slanú slinu. Také malé množstvo soli nemá škodlivé účinky na organizmus. Naopak, v tomto prípade je takýto postup užitočný. Aj starí Gréci doporučovali po jedle sať v ústach zrnko soli a nám tvrdia, že soľ je „biela smrť“. Ukazuje sa, že soľ spôsobuje reflexívne uvoľňovanie žalúdočných štiav obsahujúcich všetky potrebné prvky pre rozštiepenie starých buniek.

travenieŽalúdočné šťavy, ktoré sa dostanú do krvi, štiepia prakticky nielen staré nefunkčné bunky, ale aj poškodené bunky, napríklad dusičnanmi, karcinogénmi, voľnými radikálmi a rôznymi jedmi solí ťažkých kovov a rádionuklidmy. Látky v krvi podobné pepsínu rozpúšťajú, štiepia aj rakovinové bunky a bunky patogénov. Tieto látky nerozpúšťajú iba vlastné mladé bunky.

Omladenie bunkových kolónii je možné dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Ešte v staroveku sa na omladenie odporúčalo konzumovať rastliny z čeľade sempervivum (skalnica – skalná ruža), alebo iné rastliny spôsobujúce stimuláciu žalúdočných štiav. K takým rastlinám patrí šťavel, skorocel, kôpor, fenikel, žihľava, ďatelina, morské riasy, sibírsky ženšen, arália a iné, celkovo ide o približne 100 rastlín. Ako používať tieto rastliny?

1. Štipku soli položíme na jazyk na niekoľko minút a slanú slinu prehltneme. Túto procedúru je možné vykonávať 30 – 60 minút po každom jedle. Počas dňa je možné procedúru zopakovať 1 až 10 krát. Je možné využívať solenú zeleninu a ovocie. Pritom soliť je možné aj červené a žlté melóny, tvaroh a maslo. Je žiadúce dočasne nepoužívať rastlinné oleje.

2. Po jedle je žiaduce zjesť jednu alebo dve čajové lyžičky morských rias, alebo malý kúsok slanečka.

3. Počas jedla je vhodné konzumovať kvasenú zeleninu a ovocie. Boršč je lepšie variť z kvasenej kapusty s prídavkom kvasenej mrkvy, kvasenej cibule, atď. Rastliny z čeľade sempervivum je lepšie tiež kvasiť. 3 litrovú nádobu naplníme rastlinou, napríklad skalnicou, pridáme čajovú lyžičku soli a 0,5 g droždia a necháme kvasiť niekoľko dní. Potom užívame jednu polievkovú lyžicu počas jedla.

Tieto recepty pomáhajú zvyšovať obsah látok podobných pepsínu v krvi, čo je nevyhnutné pre omladenie a uzdravenie.

Lakári niekedy predpisujú pacientom príjem žalúdočných štiav zvierat, ale ľudia nie sú zvieratá a tieto žalúdočné šťavy nie sú pre nich vhodné. V tomto prípade je lepšie užívať kyselinu chlorovodíkovú, ktorá rovnako ako soľ spôsobuje zvýšenú produkciu žalúdočných štiav a samozrejme látok podobných pepsínu v krvi. Tu je potrebné poznamenať, že používanie kyseliny chlorovodíkovej približne od 0,1 do 0,3 % spôsobuje rýchlu resorpciu polypov v žalúdku a črevnom trakte, hojenie hemeroidov a výrazné ozdravenie celého gastrointestinálneho traktu.

Na stimuláciu vlastných žalúdočných štiav sa tiež požíva ostré korenie, horčica, chren, reďkovka, koriander, rasca, škorica, mäta, atď.

Z materiálov biológa, fyzika a chemika Borisa Vasileviča Bolotova, autora viac ako 600 vynálezov a patentov.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie