Kategórie

Naši partneri

Flag Counter

Ultrafialové svetlo lieči nielen mozog a endokrinný systém cez pokožku

Význam slnečných lúčov pre ľudský organizmus.

Vedecká práca publikovaná v časopise Endocrinology vysvetľuje schopnosť svetla liečiť ľudský organizmus.

Štúdia ukázala, že keď ultrafialové (UV) svetlo zasiahne pokožku, vyšle liečivú energiu do niekoľkých kľúčových oblastí organizmu. Dva z nich sú mozog a endokrinný systém, kde sa produkujú hormóny.

Vaša pokožka ako samoregulačný ochranný bariérový orgán je vybavená určitými zmyslovými a výpočtovými schopnosťami, ktoré pôsobia proti environmentálnym stresorom a udržiavajú a obnovujú narušenú homeostázu pokožky.

„Tieto komplexné funkcie sú koordinované kožným neuroendokrinným systémom, ktorý tiež obojsmerne interaguje s centrálnym nervovým, endokrinným a imunitným systémom, z ktorých všetky konajú v zhode pri kontrole homeostázy organizmu,“ vysvetľuje dokument.

„Zatiaľ čo ultrafialová energia zohrala dôležitú úlohu pri vzniku a vývoji života, absorpcia UV žiarenia kožou nielen spúšťa mechanizmy, ktoré chránia integritu kože a regulujú globálnu homeostázu, ale spôsobujú aj kožné patológie (napr. rakovinu, starnutie, autoimunitné reakcie) .“

Článok ďalej odhaľuje, že tieto účinky sú sekundárne v dôsledku premeny elektromagnetickej energie ultrafialového žiarenia na chemické, hormonálne a nervové signály, ktoré sú určené povahou chromofórov a tkanivových kompartmentov, ktoré prijímajú určité vlnové dĺžky ultrafialového žiarenia.

UV svetlo môže pomôcť pri autoimunitných poruchách, problémoch s náladou, závislosťami a obezitou.

UV žiarenie má tiež schopnosť posilniť lokálnu neuroendokrinnú reguláciu, pričom UVB lúče sú v tomto procese účinnejšie ako UVA. Indukuje produkciu cytokínov, hormónu uvoľňujúceho kortikotropín, urokortínov, proopiomelanokortínových peptidov a enkefalínov.

Iné látky sa môžu tiež uvoľňovať do obehu, aby mali systémové účinky, vrátane aktivácie centrálnej osi hypotalamus-hypofýza-nadobličky, opioidogénnych účinkov a imunosupresie, úplne nezávisle od syntézy vitamínu D.

„Podobné účinky sa pozorujú po vystavení očí a pokožky UV žiareniu, pričom UV žiarenie aktivuje paraventrikulárne a oblúkové jadrá hypotalamu a má veľmi rýchlo pôsobiaci stimulačný účinok na mozog,“ vysvetľuje ďalej vedecká práca.

„Takto ultrafialové žiarenie ovplyvňuje mozog a centrálny neuroendokrinný systém, aby obnovil homeostázu organizmu. To naznačuje mnohé terapeutické využitie ultrafialového žiarenia, napríklad pri liečbe autoimunitných porúch a porúch nálady, závislostí a obezity.“

Keď používate opaľovací krém, je dôležité poznamenať, že žiadna z týchto výhod sa nedosiahne, pretože opaľovací krém zabraňuje prenikaniu UV žiarenia do pokožky. To je dôvod, prečo je propaganda opaľovacích krémov a všetky tieto obavy týkajúce sa rakoviny kože také scestné.

Tým, že svoje telo zbavíte ultrafialového žiarenia, pripravíte ho o kľúčový liečivý prostriedok, ktorý nemá obdobu vo svojej schopnosti komunikovať s telesnými systémami.

Počas epidémie Wuhanského koronavírusu (Covid-19) lekári v nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles používali ultrafialové svetlo na liečbu chorých pacientov s veľkým úspechom.

Intermitentné ultrafialové svetlo prechádzalo cez nový endotracheálny medicínsky prístroj, ktorý pomáhal zbaviť organizmus pacienta infekcie.

„Náš tím ukázal, že zavedenie určitého spektra ultrafialového žiarenia môže zničiť vírusy v infikovaných ľudských bunkách (vrátane koronavírusu) a baktérie v danej oblasti, pričom sa zachovajú zdravé bunky,“ povedal Dr. Mark Pimental, MD, ktorý pracuje s technológiou od roku 2016.

Ukazuje sa, že ultrafialové svetlo je kľúčovým determinantom života na Zemi. Bez neho by všetky cicavce určite zomreli, a pravdepodobne aj všetko ostatné.

UV svetlo je dôležité pre dobré zdravie. Jeho nedostatočná expozícia je spojená so všetkými druhmi chorôb, takže fototerapia preukázala neuveriteľný úspech pri liečbe reumatoidnej artritídy, zápalových ochorení čriev, roztrúsenej sklerózy a sklerodermie.

„UV môže byť dokonca použité na reguláciu telesného metabolizmu, príjmu potravy a chuti do jedla prostredníctvom jeho účinkov na pro-opiomelanokortín (gén kódujúci proteín), kortikoliberín (hormón uvoľňujúci kortikotropín) a signalizáciu peptidov podobných agouti,“ informuje správa.

Ethan Huff

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5905393/#!po=0.471698

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie