V dávnych dobách chodili po Zemi veľkí a slobodní ľudia. Poznali múdrosti matky prírody a mohli tvoriť zázraky všetkého druhu, o akých sa teraz píše iba v rozprávkach. Od oceánu k oceánu sa rozprestierali ich prekrásne sady a lesy. Žiadne choroby ich netrápili a mohli žiť na Zemi koľko chceli…
Tajná sila malíčka a vplyvný ukazovák
Iba vplyvom na malíček ľavej ruky je možné výrazne zlepšiť zdravie, to vedeli znachari – liečitelia ešte v dávnych dobách. Technika bola čiastočne zabudnutá a spochybňovaná, čo je na škodu, pretože jej účinok sa potvrdil v mnohých prípadoch. Dnes sa podobné techniky používajú v čínskej medicíne.
Masáž pre zníženie chuti do jedla
Za týmto účelom pred jedlom je potrebné masírovať vrch – konček malíčku. Je rozdiel u mužov a žien.
- Muži do 12:00 hod. masírujú proti smeru hodinových ručičiek a popoludní v smere hodinových ručičiek.
- Ženy do 12:00 hod. masírujú v smere hodinových ručičiek a popoludní proti smeru hodinových ručičiek.
Presne na poludnie sa tento bod nesmie masírovať. Liečitelia v dávnych dobách používali celú paletu masážnych techník pre prácu s určitými bodmi ľudského tela. S pomocou týchto techník liečili množstvo chorôb všetkých systémov organizmu.
Masáž pri chorobách pečene
Pre diagnostiku a liečenie pečene sa používajú ukazováky, ktoré sa tiež nazývajú prstami pečene. Pomocou ukazovákov je možné skontrolovať zdravotný stav pečene. Je potrebné otvoriť dlaň, silou narovnať prsty, držať ich napäté a pokúsiť sa ohnúť ukazovák. Pokiaľ sa ostatné prsty neohýbali zároveň s ukazovákom, to znamená že práca pečene je normálna. Pokiaľ sa prsty ohýbali zároveň s ukazovákom, to znamená, že je potrebné posilniť pečeň. To si vyžaduje každodennú masáž ukazovákov trvajúcu 2 – 3 minúty niekoľkokrát denne.
Masáž pri prechladnutí
Niektoré príklady metód. Pri prechladnutí je potrebné nájsť bolestivé miesto na palci ľavej ruky, v strede hornej časti a prilepiť k nej náplasťou zrno pohánky alebo zeleného hrachu (v prípade silného nachladnutia). Pravidelne pritláčať prilepené zrno. Nádcha rýchlo prejde, ale táto metóda sa môže použiť aj ako prevencia pred nachladnutím a vírusovými ochoreniami.
Masáž pri bolestiach kolien
Pri problémoch s kolenami (bolia alebo sa ťažko ohýbajú), najmä u ľudí v staršom veku, treba masírovať stredné kĺbiky prostredníka a prstenníka. Tieto kĺbiky prstov sú body zhodné s bodmi kolien, pričom k pravému kolenu patrí kĺbik prstenníka a k ľavému kolenu kĺbik prostredníka. Pri rôznych ochoreniach kolien je potrebné upevniť ku kĺbikom prostredníka a prstenníka semená rastlín ako je mrkva, červená paprika alebo paradajka.
Bodová masáž rúk proti únave
Pri intenzívnej psychickej záťaži, častého stresu, veľkej únave, pomáha zmierniť napätie a únavu bodová masáž rúk. Je potrebné masírovať malíček ľavej ruky ukazovákom a palcom pravej ruky. Začínať sa má nechtovou vrchnou časťou a postupne sa posúvať po celom malíčku. Ďalej je potrebné masírovať postupne palce rúk. Technika podobná predchádzajúcej, začínať sa má od nechtovej vrchnej časti a postupne prejsť celý palec. Podobnú metódu je možné použiť pri liečení rôznych orgánov, iba je potrebné nájsť adekvátny bod na ruke.
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info