Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Obmedzenia kvôli Covid-19 môžu zničiť celú generáciu

Rodičia bez tváre, desivý svet: Obmedzenia kvôli Covid-19 zavádzajú zlovestnú formu zaobchádzania s deťmi, ktorá by mohla zničiť celú generáciu.

Drakonické opatrenia pri boji s Covid-19 zbavujú deti sociálnych kontaktov, ktoré potrebujú na psychický a fyzický rozvoj a na to, aby sa stali dospelými. Je nám však predkladané, že tieto obmedzenia chránia zraniteľné osoby.

Literatúra venujúca sa „novým normám“ vzdelávania zdôrazňuje psychologické dôsledky, a to najmä pre skupinu, ktorá je týmito opatreniami najviac zasiahnutá: najmenšie deti a kojenci, ktorým mohla reakcia na Covid-19 zabrániť prejsť kritické medzníky vývoja. Budú tieto deti obetované na oltári veľkého resetu?

Napokon, nie sú to žiadne nevzdelané mamičky – blogerky, ktoré presviedčajú rodičov, že môžu vychovať normálne zdravé dieťa v tejto izolácii bubline predpísanej vo väčšine krajín v USA, Európe, Austrálii aj na Novom Zélande. Samotná Harvardova univerzita povzbudila rodičov, aby hrali „virtuálne hry“ pre svoje deti, akoby Skype a Zoom boli platnou alternatívou kriticky dôležitých postupov na zvýšenie imunity – hrania vonku, na zemi a výmene mikróbov s ostatnými deťmi.

Univerzita tiež vyzýva učiteľov a rodičov, aby „podporovali“ nosenie masiek s cieľom „posilniť sociálnu normu“, a to aj napriek obmedzeným dôkazom o zdravotných výhodách a stále nevyriešenej otázke, či sú deti vystavené riziku vzniku nového koronavírusu. Aj keď existujú protichodné názory na to, či masky skutočne znižujú prenos vírusu, sťažujú deťom (aj dospelým) vzájomné čítanie mimiky, čo je skutočná katastrofa pre veľmi malé deti, ktoré sa stále učia neverbálnym sociálnym podnetom.

Dokonca aj Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) varuje pred nosením masiek pre deti do dvoch rokov a pripúšťa, že sa vo vnútri hromadí oxid uhličitý a deti, ktoré nevedia rozprávať, nemôžu komunikovať, ak dostatočne nedýchajú. WHO neodporúča nosiť masky deťmi mladšími ako päť rokov a nezmieňuje sa len o bezpečnosti, ale aj o aktivitách v „spoločnom záujme dieťaťa“ a varuje pred „potenciálnym dopadom nosenia masky na učenie a psychosociálny vývoj“ vo veku od 6 do 11 rokov …

Dlhodobé psychologické dôsledky zakrývania detských tvárí môžu byť teda oveľa zákernejšie ako jednoduché obavy o bezpečnosť. Zamedzenie deťom učiť sa empatii a emocionálnej interakcii prostredníctvom výrazov tváre môže mať trvalý vplyv na ich intelektuálny vývoj a je známe, že neustála atmosféra strachu vážne narušuje intelektuálny a emocionálny vývoj, najmä u malých detí. Izolované spolu so svojimi napätými, vystrašenými rodičmi sa deti marinujú v tejto úzkosti, až kým sa nestane ich vlastným „novým normálom“. Tento neustály stav strachu môže brániť ich schopnosti interpretovať emócie a komunikovať s ostatnými ľuďmi.

Rozlišovanie tvárí od iných obrazov – je jednou z prvých vecí, ktoré sa deti naučia, najmä, aby spoznali svoju matku, a do jedného roku života začnú deti konať na základe mimiky dospelých okolo seba. To zostáva dôležité aj v neskoršom veku – výskum ukázal, že schopnosť čítať mimiku („sociálna referencia“) silne koreluje s prospievaním. Ale deti narodené v ére Covid-19 sú vzaté na test Covid-19 a vrátia sa ich matke, len keď je bezpečne „maskovaná“ a niekedy jej ho aj tak nevrátia.

Brookingsov inštitút dokonca uznal, že sociálna referencia je kľúčovým míľnikom vývoja pre kojencov – avšak, aby túto otázku zatiaľ odsunuli nabok, znepokojeným rodičom povedali, že súčasný problém s maskou môžu prekonať pomocou niekoľkých hier typu „ku-ku“ so svojím rozvíjajúcim sa dieťaťom.

Ale detskí psychológovia priznávajú, že pre deti, ktoré vyrastajú a nedokážu vidieť tváre ostatných, bude veľmi ťažké orientovať sa v sociálnych situáciách alebo dokonca vyjadrovať svoje vlastné emócie a „virtuálna hra“ nemôže nahradiť skutočné veci. Varujú, že rovnako ako masky, ktoré skrývajú emócie, bude mať izolácia pravdepodobne dlhodobé negatívne následky na duševné a fyzické zdravie detí.

Okrem toho štatistiky ukazujú, že nemusí existovať logický dôvod podrobiť deti takejto traumatickej kontrole správania. Okrem niekoľkých všeobecne publikovaných prípadov, sú deti väčšinou ušetrené pred komplikáciami spojenými s infekciou Covid-19, čo potvrdzujú početné štúdie, ale médiá o nich informujú neochotne. Aj štúdia, ktorá tvrdí, že deti do piatich rokov môžu byť nosičmi stokrát viac vírusov ako dospelí, musela uznať, že to nemá za následok príznaky alebo prenos vírusu na ostatných. Zdá sa teda, že zbavenie ich sociálnej interakcie a bezstarostnej atmosféry, ktoré sú rozhodujúce pre ich vývoj, neslúži nijakému účelu verejného zdravia.

Aj Svetové ekonomické fórum, ktoré bolo jedným z najhlasnejších obhajcov izolácie, sociálneho dištancovania, maskových režimov a ďalších reakcií založených na strachu a slabých dôkazoch, uznalo, že pandémia predstavuje „najväčší psychologický experiment na svete“, varujúc, že ​​dlhodobá izolácia povedie k výbuchu „psychických porúch súvisiacich s traumou“.

Namiesto toho však, aby žiadali o ukončenie týchto obmedzení – čo sa rovná inštitucionalizovanému zneužívaniu detí, požiadali krajiny, aby sa pripravili na blížiaci sa dopyt po službách v oblasti psychického zdravia, ktoré budú bezpochyby zlatou baňou pre spoločnosť Big Pharma, pretože deti prijímajúce psychotropné látky, spravidla s nimi zostávajú na doživotne.

Budúcnosť týchto detí vyzerá skutočne veľmi pochmúrne. Čo je potrebné urobiť, aby sa ich rodičia zobudili?

Helen Buyniski

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie