Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Ľudia stratili „nadprirodzené“ schopnosti

O skrytých super schopnostiach človeka hovorí profesor Medzinárodnej slovanskej akadémie Dmitrij Soin Ph.D.

Je pravda, že ľudia majú udivujúce schopnosti, ale nanešťastie nie všetci sa o nich môžu presvedčiť?

– Je to bezpochyby tak. V skutočnosti je to medicínsky fakt. Nie je potrebné tu vytvárať žiadne dohady. Všetko je veľmi ľahko dokázateľné. Ak som si kúpil auto s výkonom 250 koní, ale jazdím rýchlosťou 5 kilometrov za hodinu, potom mám buď zdravotné problémy, alebo nechápem, na čo je toto auto určené. Ľudia však nanešťastie nemôžu presne určiť také parametre, ako sú skutočné schopnosti ľudského mozgu a percentá na aké ho využívame.

Uvádzajú sa rôzne verzie, napríklad v sovietskych časoch hovorili od 3 do 6 % a teraz, aby sme sa za seba nehanbili, to zvýšili na 10 %. Tu sa vynára otázka: čo robí zvyšných 90 % mozgu? A existuje progresívny a regresívny pohľad na ľudstvo. To znamená, že na jednej strane marxisti a ich nasledovníci veria, že ľudstvo evolučne napreduje z generácie na generáciu, a regresionisti veria opak.

Ľudia v staroveku, v Zlatom veku, boli oveľa silnejší a schopnejší ako my, pokiaľ ide o naše schopnosti a možnosti. A pokiaľ vychádzame z tejto druhej varianty, potom človek skutočne postupne strácal svoje schopnosti. Pretože v mozgu sú centrá, ktoré teraz môžeme vnímať ako samotné zdroje týchto schopností, ktoré sú teraz jednoducho v stave „spánku“.

Je tam aj epifýza, ktorá je podľa mnohých odborníkov práve to notoricky známe tretie oko. Alebo povedzme, štítna žľaza, ktorú vnímame iba cez známe funkcie štítnej žľazy, ale nachádza sa tu aj piata čakra, pomocou ktorej mohli ľudia za starých čias veľmi silne ovplyvňovať a presvedčiť niekoho o čomkoľvek. A tak ďalej. Preto si myslím, že nejde iba o hypotézu, že človek má superschopnosti a supermožnosti, ale ide o zrejmú skutočnosť.

Ale kvôli lenivosti a kvôli tomu, že spôsob života je taký aký je, je pre ľudí ťažké zaoberať sa svojím rozvojom. Chodíme na najrôznejšie hlúpe kurzy, kde nás učia, ako sa stať miliardárom, ako sa stať multimilionárom a ľudia tomu veria, radi za to platia peniaze, ale napodiv nikto sa nestal milionárom. Ukazujú tam nejaké obrázky a to nie je sebarozvoj, ale manipulácia.

Vlastný rozvoj začína skutočnosťou, že človek v sebe objaví to, čo v ňom spí.

To znamená, že v každom z nás existujú senzibilné kanály?

– Prítomnosť takýchto kanálov bola dokázaná špeciálnymi službami už v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch minulého storočia, keď boli informácie prenášané na diaľku bez technických médií. Zaznamenávajú to aj experimenty, ktoré sme uskutočnili s Američanmi. To už bolo odtajnené, boli o tom napísané knihy. Áno, je to tak.

To sú tiež schopnosti nášho mozgu?

– Toto sú naše schopnosti. Mám dobrého priateľa, je lekárom, kandidátom vied a hovorí, že z hľadiska straty superschopností zohral obrovskú úlohu rozvoj reči. Pretože ľudia niekedy komunikovali pomocou svojich psychických schopností a teraz to nahradili rečou, ale prenos informácií na diaľku bez techniky je faktom. Keď povedzme napríklad zomrie muž, v tom okamihu sa jeho dieťa prebudí, pretože pocíti túto smrť. Alebo povedzme, že človek naliehavo chce nájsť nejakého človeka a ten mu práve v tejto chvíli zavolá. Navyše, keď sa ho opýtali: Prečo si zavolal práve teraz – zrazu som mal pocit, že s tebou musím o niečom hovoriť. Ale pretože to nesystematizujeme v sebe, ďalej nerozvíjame, tak ide iba o sporadické veci.

Ale ako sa rozvíjať?

– Najprv si musíte stanoviť takýto cieľ a nájsť si na to čas. A berúc do úvahy skutočnosť, že životný cyklus obyčajného človeka je veľmi obmedzený, každý z nás má teda na výber – buď sa zapojiť do vlastného rozvoja, alebo premrhať čas pri pive s kamarátmi. V tomto ohľade človek sám rozdeľuje svoj čas.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie