Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Liečba bronchitídy podľa Borisa Bolotova

Pľúcne choroby sa odporúčajú liečiť diaforéznymi postupmi (zámerne vyvolané potenie ako prostriedok liečby) s použitím kúpeľov s morskou soľou, naparovaním v saune, čajom, kvasom, enzýmami z rastlín obsahujúcich síru, ako je cibuľa, cesnak, horčica, chren.

Po kúpeli, saune je nevyhnutné telo vytrieť ocotovými výluhmi omanu (Inula) alebo šalvie a tiež piť okyslený čaj na potenie z fialiek alebo vrbovky úzkolistej a striedať ho s čajom z eukalyptu alebo enzýmami z eukalyptu a podbeľu.

Základný princíp liečby je jednoduchý! Počas procesu potenia sa obličky uvoľňujú, ale zároveň posilňujú svoju bunkovú energetiku. Zároveň posilňujú svoje funkcie nadobličky, ktoré po potných procedúrach zvyšujú návrat hormónov do krvi a tým potláčajú všetky zápalové procesy v organizme.

Preto sa na zmiernenie zápalových procesov v organizme používajú horčičné plodiny. Horčica je rastlina obsahujúca síru, ktorá po vstupe do organizmu zvyšuje potenie.

Odporúčam vždy konzumovať v jedle horčicu, potom je šanca na ochorenie z prechladnutia minimálna. Nesmieme zabudnúť na okyslenie organizmu kvasmi a fermentmi. Nezabudnite do prvých jedál (polievky…) pridať korenie a ocot (1 lyžicu octu do misky polievky, korenie podľa chuti) a rastlinnú stravu (uhorky, paradajky, cibuľa) určite osoľte.

Udržiavanie zdravia je vždy jednoduchšie ako jeho liečenie. Ak by sa to však stalo, navrhujem odstránenie silného astmatického záchvatu antialergickým fermentom z koreňa valeriány lekárskej. 1 polievková lyžica fermentu by sa mala vypiť čajom z paliny a inhalovať ferment pomocou inhalátora. Dobre odstraňujú záchvaty – fermenty z listov efedry, listov ríbezlí, listov žihľavy, z kvetov paliny, chryzantémových kvety a púčikov z brezy a borovice. Niekedy sa záchvat eliminuje inhaláciou soli navlhčenou šťavou lastovičníka, predtým by sa mala soľ vysušiť. Na jar je vhodné piť kvasenú brezovú miazgu.

Pri tracheálnom zápale je potrebné vykonávať inhaláciu slanými fermentmi lastovičníka. Vdychovanie fermentov lastovičníka by sa malo striedať s inhaláciou silného soľného roztoku, alebo soľného prášku a tiež piť šťavu z čiernej reďkovky 1 – 2 lyžice 3 – 4 krát denne.

Astmatici profitujú zo slnečných a ultrafialových kúpeľov. Pamätajte, že liečba astmy začína obnovením gastrointestinálneho traktu. Ak sa podarí posilniť funkciu nadobličiek, potom bude v tele dostatok hormónov a aj choroba odíde nadlho.

Liečivé rastliny, ktoré pomáhajú pri zápaloch pľúc:

Fialka trojfarebná (Víola trícolor) – jednoročná alebo dvojročná (niekedy viacročná) rastlina, rozšírená v Európe a Ázii. Vo forme čajového výluhu sa používa pri zápaloch pľúc. Čaj sa pije pred kúpaním vo vani alebo v saune.

Pri liečbe nádorov v pľúcach sa používajú fermenty fialky. Výroba: na 3 litre vody sa vezme 1 šálka suchých alebo čerstvých bylín fialiek, 1 šálka cukru, 1 čajová lyžička kyslej smotany. Všetko kvasí na teplom mieste po dobu 2 týždňov. Výsledný kvas sa pije 1/2 šálky 10 – 15 minút pred jedlom.

Valeriána lekárska (Valeriana officinalis) – výluh z koreňov valeriány sa používa na alergie, svrbenie pokožky. Niekedy sa predpisuje na rakovinu hrubého čreva a konečníka. Fermenty valeriány sa používajú pri astme a nádoroch v pľúcach. Za týmto účelom sa fermenty prijímajú vnútorne a inhalujú. Tiež sa používajú ako upokojujúci prostriedok. Tiež liečia aj nádory prostaty.

Šalvia lekárska (Salvia officinalis) – surovina šalvie obsahuje liečivé éterické oleje, ako je cineol, thujón. Šalvia sa používa vo forme čaju a vo forme kvasu pri ochoreniach krku a pľúc. Tiež pomáha pri astme a pľúcnych nádoroch.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie