Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Konšpirácia okolo boraxu II.

Huby a fluorid

Ako vynikajúci fungicíd sa borax úspešne používa na liečbu kandidózy. Na fóre zdroja „Klinika Zeme“ s názvom „Metódy liečby Bórom“ je veľa zaujímavých informácií. Pri nízkych až stredných hmotnostiach ľudia používajú 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu a pri vyšších hmotnostiach 1/4 čajovej lyžičky na liter vody. Osoba pije túto vodu tak, že rozdeľuje dávky na celý deň a robí to 4 alebo 5 dní v týždni, koľko je potrebné.

Mnoho autorov napísalo, že im to veľmi pomohlo alebo ich to vyliečilo. Napríklad tento príspevok:

„Mám tiež psoriázu, takže možno bolesť v kĺboch ​​stúpa so psoriatickou artritídou. Po prečítaní informácií o boraxe tu na tomto fóre som si pomyslel, že by som to mal vyskúšať. Za jeden deň bolesť v kolenách zmizla! …. Tiež sa zdá, že psoriáza značne oslabila po 2 dňoch vypitia 1/4 čajovej lyžičky bóraxu v 1 litri vody denne.“

Ďalší príbeh o plesni na nohách:

„Namočil si nohy a potom vzal hrsť bóraxu a rozotrel si ho po celej nohe. Povedal, že ho hneď prestala svrbieť! Bol ohromený. O niekoľko týždňov neskôr som sa ho spýtal, ako jeho noha atléta (noha atléta – v medicíne známa ako plesňová infekcia kože nôh.). A on odpovedal: „Páni! Huba sa nevrátila! Táto vec ho úplne vyliečila !!! “

Ďalšie nadšené príspevky sa týkali vaginálnej kandidózy. Borax sa ukázal účinnejší ako iné lieky. Obyčajne sa jedna veľká želatínová kapsula naplnená boraxom alebo kyselinou boritou aplikovala pred spaním niekoľko nocí až 2 týždne. Alternatívne je možné prášok zmiešať s chladným stuženým kokosovým olejom v guľôčkovej alebo čapíkovej forme.

Nedávna vedecká štúdia potvrdzuje tieto pozitívne pozorovania pri vaginálnej kandidóze. Kyselina boritá v dávke plnej kapsuly bola účinná dokonca aj v prípade kandidózy rezistentnej na lieky a proti všetkým testovaným patogénnym baktériám. Z dôvodu väčšieho zriedenia nemusí byť striekačka dostatočne účinná na baktérie a kandidózu rezistentnú na lieky, ale mala by fungovať pre bežnú kandidózu. Borax bol vďaka svojej zásaditosti účinnejší ako kyselina boritá.

Za normálnych zdravých podmienok existuje Candida ako neškodné oválne kvasinkové bunky. Po napadnutí sa vyvinú reťazce pretiahnutých buniek nazývaných pseudohyfy a nakoniec vysoko invazívne dlhé, úzke a tubulárne vlákna nazývané hýfy. Poškodzujú črevnú stenu, spôsobujú zápal a syndróm deravého čreva. Pseudohyfy a hyfy sa vyskytujú v krvi ľudí s rakovinou a autoimunitnými ochoreniami. Candida môže tiež vytvárať tvrdé vrstvy biofilmu. Rovnaká štúdia ukazuje, že kyselina boritá/borax inhibuje tvorbu biofilmu, ako aj transformáciu neškodných kvasinkových buniek na invazívnu formu hyf. V ďalších článkoch som ukázal, že tento proces, zvyčajne iniciovaný antibiotikami, je hlavnou príčinou väčšiny našich súčasných chorôb, a preto sa z boraxu a kyseliny boritej stávajú hlavné lieky. Ale tento článok ukazuje, že existuje oveľa viac dôvodov, prečo im dať najvyššie hodnotenie.

Vo vedeckom prehľade z roku 2011 bol vyvodený záver:

„… kyselina boritá je bezpečná, alternatívna a ekonomická voľba pre ženy s opakujúcimi sa a chronickými príznakmi vaginitídy, keď zlyháva konvenčná liečba …“.

Ale pretože je to oveľa lepšie ako lieky, prečo to nevyužiť ako prvú možnosť alebo použiť ešte účinnejší bórax?

Ďalšia štúdia z Turecka ukazuje ochranný účinok kyseliny boritej na potraviny kontaminované mykotoxínmi, najmä plesňovými aflatoxínmi. Aflatoxín B1 (AFB1) spôsobuje rozsiahle poškodenie DNA a je najsilnejším karcinogénom, aký bol kedy testovaný, najmä ovplyvňuje pečeň a pľúca a spôsobuje vrodené chyby, imunitnú toxicitu a dokonca smrť hospodárskych zvierat a ľudí. Liečba kyselinou boritou bola ochranná a viedla k zvýšeniu odolnosti DNA voči oxidačnému poškodeniu vyvolanému AFB1. Silný protiplesňový účinok kyseliny boritej je samozrejme dôvod, prečo sa tradične používa ako konzervant potravín.

Dostal som veľa vďačných správ, od zrušenia operácie náhrady bedrového kĺbu po odstránenie mozgovej hmly a liečenie autoimunitných chorôb. Jedna žena v nedávnom čísle časopisu Nexus napísala, že si lupus a závažné ochorenie obličiek vyliečila za 4 mesiace pol čajovou lyžičkou bóraxového prášku denne.

Borax, podobne ako Lugolov jódový roztok, ktorý rovnako mizne z nášho obzoru, sa dá použiť aj na odstránenie nahromadeného fluóru a ťažkých kovov z tela. Fluorid spôsobuje nielen deštrukciu kostí, ale aj kalifikáciu epifýzy a nedostatočnú činnosť štítnej žľazy. Borax reaguje s fluoridovými iónmi za vzniku fluoridu boritého, ktoré sa potom vylučujú močom.

V čínskej štúdii sa borax používal na liečbu 31 pacientov so skeletálnou fluorózou. Množstvo sa postupne zvyšovalo z 300 na 1 100 mg/deň v priebehu troch mesiacov, s jedným týždňom oddychu v mesiaci. Liečba bola účinná s 50 až 80 % zlepšením.

Jedna z účastníkov fóra trpela fibromyalgiou/ružou, chronickou únavou a TMJ viac ako 10 rokov, ktoré boli podľa jej názoru spôsobené fluoridom. Do litra bezchlórovanej vody použila 1/8 čajovej lyžičky bóraxu a 1/8 čajovej lyžičky morskej soli a pila ju každý týždeň 5 dní. Do dvoch týždňov sa jej očistila tvár, začervenanie zmizlo, telesná teplota sa vrátila do normálu, zvýšila sa jej energetická hladina a chudla. Jediným vedľajším účinkom bolo počiatočné prepuknutie príznakov rosacey.

Ďalší príspevok:

„Pred 7 rokmi tu bola rakovina štítnej žľazy, nasledujúci rok únava nadobličiek, potom skorá menopauza, ďalší rok prolaps maternice, po ktorom nasledovala hysterektómia, ďalší rok fibromyalgia a neuropatia. V ranom detstve bola fluoridovaná voda spolu s fluoridovými tabletami. Na jeseň 2008 mi hrozilo úplné postihnutie. Pre bolesť som ledva chodila a nemohla spať a každý deň som bola chorá z bolesti chrbta. … Po prečítaní o fluóre som pochopila, odkiaľ pochádzajú všetky moje problémy. … Začal som detoxikovať pomocou 1/8 čajovej lyžičky bóraxu v litri vody a do 3 dní boli moje príznaky takmer preč.“

Vapníkovo – horčíkova výmena

Medzi vápnikom a horčíkom existuje antagonizmus aj spolupráca. Asi polovica všetkého horčíka v organizme sa nachádza v kostiach a druhá polovica v tkanivových a orgánových bunkách. Iba 1 % je v krvi a obličky sa snažia udržiavať túto hladinu konštantnú tým, že vylučujú viac alebo menej močom.

Naproti tomu 99 % vápnika je v kostiach a zvyšok je v tekutine mimo buniek. Svaly sa sťahujú, keď vápnik vstupuje do buniek, a uvoľňujú sa, keď sa vápnik znovu odčerpáva a horčík sa pumpuje dovnútra. Táto bunková pumpa vyžaduje veľa energie na vyčerpanie vápnika, a ak je v bunkách málo energie, môže sa vápnik hromadiť vo vnútri buniek. Nízku bunkovú energiu môže spôsobiť kandidóza, abnormálny metabolizmus uhľohydrátov alebo tukov, nedostatok alebo hromadenie metabolického odpadu a toxínov.

Ďalej to vedie iba k čiastočnému uvoľneniu svalov s tuhnutím, tendenciou ku kŕčom a zlým krvným a lymfatickým obehom. Problém zhoršuje skutočnosť, že viac vápniku sa prenáša z kostí do mäkkých tkanív. Nervové bunky môžu tiež hromadiť vápnik, čo vedie k narušeniu nervového prenosu, čo spôsobuje šedý zákal v šošovke, hormonálne uvoľňovanie sa stále znižuje, pretože endokrinné žľazy sú čoraz viac kalcifikované a všetky ostatné bunky sú postihnuté v normálnych funkciách. Okrem toho to spôsobuje intracelulárny nedostatok horčíka. Horčík je potrebný na aktiváciu nespočetného množstva enzýmov a nedostatok vedie k neúčinnej výrobe energie alebo blokádam.

Ďalším problémom je, že nadbytok vápnika poškodzuje bunkovú membránu a sťažuje únik živín a odpadu. Keď sa intracelulárna hladina vápnika príliš zvýši, bunka zomrie.

Tu vidíme význam bóru ako regulátora funkcií bunkových membrán, najmä čo sa týka pohybu vápniku a horčíka. Pri nedostatku bóru sa do bunky presunie príliš veľa vápnika, zatiaľ čo horčík sa nemôže pohybovať dovnútra, aby ho vytlačil. Toto je stav staroby a chorôb spôsobených nedostatkom bóru.

V dobrom zdravotnom stave, najmä v mladom veku, je pomer vápnika a horčíka v pomere 2: 1 normálny a prospešný a podporuje ho správna strava. Ale s vekom, s nedostatkom bóru a následkom toho aj s chorobami, potrebujeme menej vápnika a viac horčíka.

Aby bol bór úplne účinný pri zvrátení procesu kalcifikácie tkaniva, je potrebné dostatočné množstvo horčíka. Pre starších ľudí odporúčam 400 až 600 mg horčíka spolu s denným doplnkom bóraxu rozloženým na celý deň a pri dlhodobých problémoch s kĺbmi doplnok horčíka transdermálne. Možno bude však potrebné upraviť obsah perorálneho horčíka podľa jeho laxatívneho účinku. Pochybujem, že doplnky vápnika sú potrebné alebo prospešné aj pri osteoporóze. Podľa môjho názoru majú títo ľudia veľa vápniku uloženého v mäkkých tkanivách, kam nepatrí, a očakáva sa, že prídavok bóru a horčíka obnoví tento stratený vápnik v kostiach. Lekársky akcent na vysoký príjem vápnika vnímam ako recept na urýchlené starnutie.

Čo a koľko použiť

V niektorých krajinách (napr. Austrália, Nový Zéland, USA) sa borax stále nachádza v oddeleniach čistenia domácnosti v supermarketoch. Nie je k dispozícii ani požadovaný nutričný bórax. Všetok borax je rovnaký a aj „prírodný“ sa zvyčajne dobýva v Kalifornii alebo Turecku, bez ohľadu na to, či bol zabalený v Číne alebo inej krajine. Na štítku sa zvyčajne uvádza, že ide o 99 % čistý (alebo 990 g/kg bóraxu) bórax, ktorý je bezpečný a je legálnou normou pre poľnohospodárske použitie. Povolené sú až 1% pozostatky produkcie ropy a zvyškov po rafinácii. Kyselina boritá, ak je k dispozícii, sa môže použiť v asi 1 dávke ako 2/3 dávky boraxu, v Austrálii sa verejne nepredáva.

Použitie ako základný minerál: Najskôr rozpustite vrchovatú čajovú lyžičku (5 – 6 g) bóraxu v 1 litri kvalitnej vody. Toto je váš koncentrovaný roztok, uchovávajte ho mimo dosahu malých detí.

Štandardná dávka = 1 čajová lyžička (5 ml) koncentrátu. Obsahuje 25 až 30 mg bóraxu a poskytuje asi 3 mg bóru. Užívajte 1 dávku denne s jedlom alebo nápojmi. Ak sa cítite dobre, užite druhú dávku s iným jedlom. Ak neexistujú žiadne osobitné obavy týkajúce sa zdravia alebo z dôvodu zachovania zdravia, môžete pokračovať v užívaní 1 alebo 2 dávok denne neobmedzene.

Ak máte problémy ako artritída, osteoporóza a súvisiace stavy, kŕče alebo stuhnutie, stuhnutosť v dôsledku vysokého veku, menopauza alebo ak potrebujete zvýšiť svoju nízku tvorbu pohlavných hormónov, zvýšte príjem na 3 alebo viac štandardných dávok počas niekoľkých mesiacov alebo dlhšie, až kým nebudete mať pocit, že je váš problém dostatočne vyriešený. Potom dávku opäť znížte na 1 alebo 2 denne.

Na riešenie kandidy, iných plesní a mykoplaziem alebo na odstránenie fluóru z tela používajte svoju nádobu s koncentrovaným roztokom:

Nízka dávka pre nízku telesnú hmotnosť: 100 ml alebo 1/8 čajovej lyžičky prášku bóraxu alebo 500 mg; najlepšie s jedlom so základnými sacharidmi alebo po ňom.

Stredná dávka pre ťažších ľudí alebo bežnejšiu kandidu: 200 ml alebo 1/4 čajovej lyžičky/1 000 mg prášku bóraxu; užite počas alebo po 2 jedlách.

Vysoká dávka pri závažných plesňových / kandidálnych problémoch, ako sú autoimunitné ochorenia, rakovina alebo demencia: 1/2 čajovej lyžičky prášku bóraxu sa zmieša s jedlom.

Začnite vždy s nižšou dávkou a postupne sa prepracujte k očakávanému alebo efektívnemu maximu. Užívajte potrebné množstvo podľa potreby 4 alebo 5 dní v týždni, alebo si každý mesiac urobte prestávku jeden týždeň alebo pravidelne striedajte borax s iným fungicídom.

Pri vaginálnej kandidóze naplňte veľkú želatínovú kapsulu bóraxom a aplikujte pred spaním počas jedného až dvoch týždňov. Pri plesni nechtov na nohách alebo na nohách, si nohy namočte a potierajte práškom bóraxu.

Borax môžete užívať s jedlom alebo s nápojmi. Je dosť zásaditý a chutí ako mydlový vo vyšších koncentráciách. Môžete to maskovať citrónovou šťavou, octom alebo kyselinou askorbovou.

Obmedzenia v EÚ

V Európe sú borax a kyselina boritá klasifikované ako reproduktívne jedy a oficiálne od decembra 2010 už nie sú dostupné pre verejnosť v rámci EÚ. Borax je v súčasnosti stále k dispozícii vo Švajčiarsku, ale preprava do Nemecka je zakázaná. V Nemecku je možné malé množstvo (20 – 50 gramov) objednať v lekárni ako jed na mravce, bude zaregistrovaný. Borax je v súčasnosti stále k dispozícii na www.ebay.co.uk. Ako líder vo farmaceutickom priemysle v Európe má Nemecko navyše veľmi prísne kontroly týkajúce sa boraxu na nekomerčné použitie, zatiaľ čo niektoré ďalšie krajiny EÚ jeho zákaz úplne ignorujú.

Bórové tablety je možné zakúpiť v zdravotníckych obchodoch alebo online, zvyčajne s obsahom 3 mg bóru. V niektorých európskych krajinách, napríklad v Holandsku, môžu stále obsahovať bórax, ale nie v iných, napríklad v Nemecku, kde bór nie je povolený v iónovej forme, napríklad s bóraxom alebo kyselinou boritou. Aj keď sú vhodné ako všeobecný doplnok bóru, neviem, či fungujú dobre proti kandide a mykoplazmám. Väčšina vedeckých štúdií a individuálnych skúseností týkajúcich sa artritídy, osteoporózy alebo pohlavných hormónov a menopauzy sa spája s boraxom alebo kyselinou boritou. Zatiaľ nie je známe, či je neiónový bór rovnako účinný ako bórax. Na zvýšenie účinnosti odporúčam 3 alebo viac bórových tabliet rozložených denne na dlhšie obdobie v kombinácii s dostatkom horčíka a vhodným antimikrobiálnym programom.

Možné vedľajšie účinky

Zatiaľ čo vedľajšie účinky farmaceutických preparátov bývajú negatívne a často nebezpečné, pri prírodných liekoch, ako je napríklad liečba boraxom, sú to zvyčajne liečivé reakcie s priaznivými dlhodobými účinkami. Najbežnejšou reakciou je Herxheimerova reakcia na elimináciu kandidy. Toto je hlavná príčina bolesti alebo nepohodlia v zažívacom systéme pri začatí používania doplnkov bóru.

Niektoré z vyššie uvedených príspevkov na fóre zaznamenali v priebehu niekoľkých dní rýchle zlepšenie. Toto je vždy funkčná odpoveď. Vysoká hladina bunkového vápnika spôsobuje kontrakciu svalov s kŕčmi ako častou príčinou bolesti. Bór, najmä v kombinácii s horčíkom, môže tieto svaly rýchlo uvoľniť a zmierniť bolesť.

Pri dlhotrvajúcich závažných kalcifikáciách sa však veľké množstvo vápnika nedá v krátkom čase prerozdeliť. To vedie k zvýšeniu hladiny vápnika v postihnutej oblasti, najmä v bedrách a ramenách, a môže spôsobiť problémy v priebehu času, napríklad tendenciu k prudkým kŕčom a bolestiam, alebo problémy s cirkuláciou alebo nervovým prenosom. Nervové účinky na rukách a nohách môžu byť necitlivé alebo mať necitlivosť na koži. Vyššie množstvo vápniku a fluóru prechádzajúce obličkami môže spôsobiť dočasnú bolesť obličiek. Okrem toho sa zdá, že bolesť obličiek súvisí hlavne s uvoľňovaním obličkových kameňov. Po niekoľkých dňoch sa kamene zvyčajne vyčistia a bolesť prestane.

Týmto liečebným reakciám sa nedá vyhnúť pri úsilí o vyššiu úroveň zdravia, ale je možné ich minimalizovať iba postupným zvyšovaním hladiny bóraxu. Kedykoľvek pocítite nepríjemný účinok, znížte alebo dočasne prestaňte bór užívať, kým problém nezmizne. Potom postupne začnite znova zvyšovať. Medzi užitočné doplnkové opatrenia patrí výrazne zvýšený príjem tekutín, použitie väčšieho množstva organických kyselín, ako je citrónová šťava alebo ocot, a zlepšenie prietoku lymfy, napríklad pri skákaní, chôdzi alebo v obrátených polohách tela.

Otázky toxicity

Orgány štátneho zdravotníctva sú znepokojené toxicitou bóru. Môže vás tiež znepokojiť, ak si prečítate nasledujúce informácie týkajúce sa aj chloridu sodného alebo kuchynskej soli: „Akútna orálna toxicita (LD50 – dávka, pri ktorej uhynie polovica testovaných zvierat): 3000 mg/kg [krysa]. Chronické účinky na človeka: mutagénne pre somatické bunky cicavcov. Mierne nebezpečný pri kontakte s pokožkou, požití alebo vdýchnutí. Najnižšia publikovaná smrteľná perorálna dávka u ľudí: 1 000 mg/kg. Spôsobuje nepriaznivé reprodukčné účinky na človeka (fetotoxicita, potrat) intraplacentárnou cestou, u vnímavých žien môže zvýšiť riziko toxikózy počas tehotenstva. Môže spôsobiť nepriaznivé reprodukčné účinky a vrodené chyby u zvierat, najmä u potkanov a myší – fetotoxicita, potrat, poruchy muskuloskeletálneho systému a účinky na matku (na vaječníky, vajíčkovody). Môže mať vplyv na genetický materiál (mutácie).

Požitie veľkého množstva môže podráždiť žalúdok čo sa prejaví nevoľnosťou a zvracaním. Môže to mať vplyv na správanie (svalové kŕče /kontrakcie, ospalosť), zmyslové orgány, metabolizmus a kardiovaskulárny systém. Dlhodobý vplyv môže spôsobiť dehydratáciu, vnútorné blokády orgánov a kómu.“

Teraz porovnajte toxicitu chloridu sodného s kartou bezpečnostných údajov materiálu alebo KBÚ pre borax: „Nízka akútna orálna toxicita; LD50 u potkanov od 4 500 do 6 000 mg/kg telesnej hmotnosti. Reprodukčná toxicita: Štúdie kŕmenia zvierat vysokými dávkami potkanov, myší a psov preukázali účinky na plodnosť a semenníky. Štúdie s kyselinou boritou vo vysokých dávkach u potkanov, myší a králikov preukazujú účinky na vývoj plodu vrátane straty hmotnosti plodu a drobných zmien kostry. Podávané dávky boli mnohonásobne vyššie ako dávky, ktorým boli ľudia obvykle vystavení. Žiadny dôkaz karcinogenity u myší. V sérii krátkodobých testov mutagenity sa nepozorovala žiadna mutagénna aktivita. Epidemiologické štúdie na ľuďoch nepreukázali žiadny nárast pľúcnych chorôb u populácií pracovníkov s chronickým vystavením boritanovému prachu a žiadny účinok na plodnosť.“

Tu vidíte, že kuchynská soľ je o 50 – 100 % toxickejšia ako bórax, mení genetický materiál a je mutagénna, zatiaľ čo bórax je v tomto ohľade neškodný. Dojčatá sú najviac ohrozené a to prehltnutím veľkej dávky bóraxu. Odhaduje sa, že 5 až 10 gramov môže spôsobiť silné zvracanie, hnačky, šok alebo dokonca smrť, čo však tiež naznačuje, že smrteľné dávky nie sú v literatúre dobre zdokumentované.

Nasledujúce údaje o toxicite sú prevzaté z dokumentov Agentúry pre ochranu životného prostredia USA a Centers for Disease Control.

Prieskum 784 náhodných otráv ľudí v rozmedzí od 10 do 88 gramov kyseliny boritej nezaznamenal žiadne úmrtia, pričom 88 % prípadov bolo bez príznakov, čo znamená, že si nič nevšimli. U niektorých dojčiat, detí a dospelých vystavených dávke vyššej ako 84 mg bóru/kg, čo zodpovedá viac ako 40 gramom bóraxu na 60kg hmotnosti, sa však občas pozorovali gastrointestinálne, kardiovaskulárne, hepatálne, renálne a centrálne nervové účinky, dermatitída, erytém a smrť.

Štúdie na zvieratách identifikovali reprodukčnú toxicitu ako najcitlivejší účinok doplnku bóru. Vystavenie potkanov, myší a psov po dobu niekoľkých týždňov ukázalo určité poškodenie semenníkov a spermií pri dávkach vyšších ako 26 mg bóru/kg, čo zodpovedá 15 g bóraxu denne na 60 kg telesnej hmotnosti.

Najväčšie riziko je pre vyvíjajúci sa plod a zo skúmaných zvierat sú najviac postihnuté potkany. Jedna štúdia už zistila mierny pokles telesnej hmotnosti plodu s 13,7 mg bóru/kg/deň počas tehotenstva. Dávka bez účinku počas tehotenstva bola stanovená na menej ako 13,7 mg/kg/deň, čo zodpovedá približne 7 gramom boraxu denne na 60 kg telesnej hmotnosti. Po pridaní bezpečnostného faktora sa vypočítala hodnota bez účinku 9,6 mg bóru/kg/deň, čo zodpovedá 5 gramom boraxu na 60 kg.

Avšak 3-generačná štúdia na potkanoch nepreukázala žiadnu reprodukčnú toxicitu alebo účinky na rodičov alebo potomstvo pri dávke 30 mg bóru/kg/deň. Táto dávka zodpovedá 17 gramom boraxu na 60 kg, požitého počas 3 generácií! Ďalšia štúdia 3. generácií nezistila žiadny problém pri 17,5 mg bóru/kg/deň, čo zodpovedá 9 gramom boraxu/60 kg, zatiaľ čo ďalšia vyššia testovaná dávka boraxu je 58,5 mg/kg/deň, čo zodpovedá 30 gramom boraxu/60 kg, viedla k neplodnosti. Preto sa dá predpokladať, že bezpečná reprodukčná dávka je asi 20 g/60 kg/deň.

Štúdie o možnej súvislosti medzi zníženou plodnosťou a vysokým obsahom bóru vo vode, pôde a prachu u tureckej populácie, ako aj u pracovníkov v ťažobnom a spracovateľskom priemysle bóru, nenašli nijaké účinky. Jedna štúdia dokonca uvádzala vyššiu mieru plodnosti pracovníkov bóraxu v porovnaní s národným priemerom.

To všetko je dôležité, pretože možná reprodukčná toxicita je oficiálnou príčinou súčasného zákroku proti boraxu. Vyššie uvedená karta bezpečnostných údajov o chloride sodnom tiež uvádza: „Zatiaľ čo sa chlorid sodný v niektorých reprodukčných štúdiách používa ako negatívna kontrola, používa sa aj ako príklad toho, že takmer každá chemická látka môže spôsobiť vrodené chyby u experimentálnych zvierat, ak je študovaná v správnych podmienkach.“

Napriek tomu, že neexistuje vedecká dôveryhodnosť, bola pripravená scéna pre odstránenie boraxu a kyseliny boritej z verejného predaja s minimálnym alebo žiadnym upozornením. Aj menej účinné tablety s nízkym obsahom bóru sú teraz prísne kontrolované farmaceutickým priemyslom a môžu byť kedykoľvek obmedzené predpismi Codex Alimentarius. Vďaka tomu lekársko-farmaceutický systém spoľahlivo neutralizoval akékoľvek potenciálne nebezpečenstvo, ktoré by Borax mohol predstavovať pre jej ziskovosť a prežitie.

Walter Last

https://www.health-science-spirit.com/Healing_the_Body/The-Borax-Conspiracy.html

Preložil: OZ Biosféra www.biosferalkub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie