Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Dolmeny skrývajú ešte veľa záhad

V roku 2017 fyzik a docent Južnej federálnej univerzity v Rusku Sergej Gerasimov uskutočnil experimenty v blízkosti dolmenov Adygejskej republiky na severe Kaukazu v Ruskej federácií. Je známe, že na Kaukaze sa nachádza veľký počet dolmenov.

V univerzitnom laboratóriu bola vykonaná analýza kúska megalitovej steny, v dôsledku čoho sa s určitou odchýlkou zistilo, že dolmeny sú staré asi 7 000 rokov.

Dolmeny sú postavené z materiálu obsahujúceho kremeň a ich poloha závisí od geologických porúch. Látky obsahujúce kremeň, keď sú stlačené alebo vystavené určitým vibráciám, môžu reagovať na náraz ako piezoelektrický zapaľovač a generovať elektrický impulz. V skutočnosti je dolmen schopný produkovať guľový blesk.

Gerasimov pomocou moderných technológií zaznamenal svetelné a zvukové signály vychádzajúce z dolmenu Chadžoch-1, v dôsledku čoho zaregistroval svetelné entity. V tej chvíli zariadenie zaznamenalo, ako z okrúhleho otvoru v dolmene vyletela zrazenina energie a nejaký čas krúžila vedľa nej.

Rôzne prístroje zaznamenali veľa zvláštností. Teplota vyletenej zrazeniny z dolmenu dosiahla 400-tisíc stupňov Celzia. Neuveriteľne horúci plazmoid! Navyše zareagovali aj akustické senzory – zrazenina vydávala zvukové signály s frekvenciou 200 Hz. Trvalo to však len pár sekúnd, kým sa to rozšírilo a zmizlo. A zvuky sa naďalej zaznamenávali každých 10 – 12 minút počas nasledujúcich 8 hodín. Dolmen doslova spieval.

Je zaujímavé, že nie všetky dolmeny reagujú na rovnakú stimuláciu rovnako. Napríklad stavba pri dedine Guzeripl uvoľnila zrazeninu čiernej energie. Objekt nevydával zvuky a približná teplota čiernej látky bola len 60 – 70 stupňov Celzia.

Počas rokov svojej činnosti Gerasimov testoval niekoľko desiatok dolmenov a každý z nich za určitých podmienok vytvoril energetickú zrazeninu rôznych farieb a veľkostí, teploty a trvania „života“.

Doteraz si vedci lámu hlavu nad tým, kto a za akým účelom tvoril dolmeny po celom svete…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie