Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Ortuť a hliník vo vakcínach spôsobujú demenciu

19Vo výskume zverejnenom v roku 2010 v časopise Journal of Alzheimer’s Disease vedci zanalyzovali 100 experimentálnych a klinických výskumov, ktoré sa venovali výskumu účinkov ortuti na bunky zvierat a človeka. Zistili, že dlhodobé pôsobenie ortuti, ktorá sa často nachádza vo vakcínach, spôsobuje veľký počet zmien, ktoré sa vyskytujú u Alzheimerovej choroby, vrátane porúch pamäti a kognitívnych funkcií.

„Je jasné, že ortuť spôsobuje rozvoj neurologických ochorení, vrátane demencie, počet ktorých sa paralelne zvyšuje so zvýšením množstva ortuti. Je zrejmé, že neurologické ochorenia a ortuť sú vzájomne prepojené,“ hovorí Richard Des.

Ďalšou zložkou vo vakcínach je hliník, ktorý je tiež spojený s demenciou. Napríklad, vďaka výskumu vykonanému v roku 2009 a zverejnenému v časopise American Journal of Epidemiology sa zistilo, že ľudia, ktorí pili vodu s vysokým obsahom hliníka, mali vyššie riziko rozvoja demencie. Klinické štúdie tiež ukazujú, že hliník je škodlivý pre mozog.

Vzhľadom k vysokej úrovne znečistenia je ortuť a hliník značne rozšírený v životnom prostredí. Tepelné elektrárne sú hlavným zdrojom kontaminácie rýb ortuťou, ďalším zdrojom ortuti sú plomby a vakcíny.

Podľa nedávneho výskumu uskutočneného vedcami z University of Bournemouth vo Veľkej Británii a ktorý bol zverejnený v časopise Surgical Neurology International, demencia a ďalšie neurologické ochorenia mozgu začali postihovať stále mladších a mladších ľudí. „Úroveň týchto chorôb sa blíži k epidémii,“ hovoria vedci.

shutterstock_109822958

„Tempo rastu v takom krátkom čase svedčí o tichej, alebo dokonca skrytej epidémii, v ktorej hrá dôležitú úlohu nielen starnutie, ale aj ekologické faktory,“ hovorí vedúci výskumu Colin Pritchard.

Vedci porovnávali ukazovatele počtu neurologických ochorení mozgu v 21 vyspelých krajinách od roku 1989 do roku 2010. Zistili, že v roku 2010 bol priemerný stredný vek, v ktorom nastávala demencia o 10 rokov nižší ako to bolo v roku 1989. Okrem toho, úmrtnosť na neurologické ochorenia u ľudí vo veku od 55 rokov do 74 rokov sa výrazne zvýšila a u ľudí vo veku 75 a viac rokov sa zdvojnásobila.

Tieto zmeny boli pozorované v 21 krajinách, ale najhoršie to bolo v USA, kde sa od roku 1989 do 2010 úmrtnosť na neurologické ochorenia u mužov starších ako 74 rokov zvýšila trikrát a takmer päťkrát u žien v rovnakom veku. Po prvýkrát v histórii v súčasnosti zomierajú staršie americké ženy častejšie z dôvodu ochorenia mozgu ako z dôvodu rakoviny.

Colin Pritchard hovorí: „Je dôležité, že tieto výsledky nie sú preto, že dnes žijú ľudia dlhšie a trpia chorobami, ktorými predtým netrpeli kvôli kratšej dĺžke života, ale preto, že u starších ľudí sa začali neurologické ochorenia rozvíjať častejšie ako kedykoľvek predtým. Medzi príčiny zmien v životnom prostredí, ku ktorým došlo za posledných 20 rokov, patrí chémia používaná v poľnohospodárstve, zvýšenie splodín cestnej a leteckej dopravy, zvýšenie intenzity elektromagnetického poľa, atď. Tieto výsledky výskumu nie sú dobrou správou a ľudia, ktorým to všetko vyhovuje, sa budú snažiť, aby boli ignorované.“

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie