Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Kamenná maska milióny rokov stará

Kamenná maska, vystavená v Luganskom múzeu miestnej histórie, bola objavená v uhoľnej sloji, starom 350 miliónov rokov.

Na druhom poschodí múzea je fascinujúci exponát – železná maska ​​odliata po obryse kamennej. Vedci sa rozhodli otestovať hypotézu, že kamenná tvár by mohla byť predlohou na odlievanie železných (alebo aj medených, zlatých atď.) masiek.

Maska bola vymodelovaná podľa kamennej tváre a v múzeu bol dokonca aj obrázok „bojovníka v tejto maske“, ale potom sa všetko zastavilo. Prečo? Pretože kamenná šablóna pre masky sa našla v uhoľnej sloji, starom 350 miliónov rokov! Nachádzala sa hlboko pod zemou v tomto uhoľnom sloji.

Kamenná tvár bola poslaná do Moskvy, aby odborníci preskúmali a určili jej vek. Výsledky výskumu však neboli oficiálne oznámené. A je jasné prečo, pretože sú v rozpore s oficiálnou históriou vývoja človeka. Koniec koncov, to by mohlo znamenať, že predloha na odlievanie masiek je stará 350 miliónov rokov. Uhlie, v ktorom sa tento artefakt nachádza, vzniklo pred 250 až 350 miliónmi rokov.

Túto kamennú tvár teda niekto pred najmenej 250 miliónmi rokov hodil do močiara, alebo sa tam dostala náhodou a potom sa na jej mieste vytvorila uhoľná sloj, v ktorej bola zapečatená.

V regióne Lugansk to nie je jediný artefakt nájdený v uhoľných slojoch starých milióny rokov. Našli sa tam aj kolesá zakonzervované v uhoľných slojoch. Tento objav bol urobený v bane Zapadnaja v meste Doneck, Rostovská oblasť, v hĺbke 900 metrov od povrchu počas hĺbenia slojov koksovateľného uhlia v roku 2008.

Fotografie tohto objavu a sprievodné dokumenty zverejnil banský majster S. Kasatkin, ktorý v tejto bani pôsobil a miesto nálezu niekoľkokrát navštívil.

Vek uhoľnej vrstvy, v ktorej sa koleso našlo, možno posúdiť podľa skutočnosti, že mesto Doneck, Rostovská oblasť, sa nachádza v oblasti horského veku uhlia (360 – 300 miliónov rokov), pravdepodobne stredohorského uhlia. Karbonský vek (prevažne stredný a neskorý karbón) majú tu rozšírené koksovateľné uhlie (práve pri ťažbe bolo objavené).

To znamená, že „koleso“ sa objavilo v horninách pred viac ako 300 miliónmi rokov, a potom sa vtlačilo do spodnej časti vrstvy – samotné koleso sa rozpustilo počas digenézy, ako sa to často stáva pri fosílnych pozostatkoch.

https://www.biosferaklub.info/artefakty-z-bane-donecka-stare-stovky-milionov-rokov/

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie