Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Vznik rozumu u živočíšnych organizmov

„Chcel by som spomenúť iba jednu vlastnosť, ktorá definuje typ živočíšnych organizmov, u ktorých môže vzniknúť v priebehu evolúcie rozum, a to je všežravosť. Je to spojené s veľmi jednoduchým dôvodom. Každý organizmus je schopný bez sebapoškodenia rozložiť určitú dávku jedu, ktorý do neho vstupuje zo životného prostredia.

Pre každý typ a druh existuje kritická koncentrácia jedu v organizme, s ktorou sa tento organizmus dokáže vyrovnať. Pokiaľ sa do organizmu dostáva viac, ako je kritická dávka akéhokoľvek jedu, jeho prebytok pôsobí deprimujúco na určité funkcie alebo systémy organizmu.

Takže rastlinné jedy, ktoré sú vo väčšej alebo menšej miere v každej rastline, pôsobia deprimujúco na bunky ako sú neuróny. Nie je náhoda, že u rastlín nie je možné nájsť bunky štruktúrou podobné neurónom…

Bylinožravé zvieratá, ktoré sa živia rastlinami, dostávajú väčšie dávky rastlinných jedov, ako sú schopné ich organizmy rozložiť. Prebytok rastlinných jedov depresívne vplýva na evolúciu neurónov a znemožňuje vznik neurónov u týchto zvierat vyššieho astrálneho a mentálneho tela, bez ktorého nie je možný vznik rozumu.

Mäsožravé zvieratá dostávajú s potravou také množstvo mŕtvolného jedu (zvierací jed), ktoré nie je ich organizmus schopný úplne rozložiť. Tento jed narúša metabolické mechanizmy organizmu a neuróny mozgu týchto zvierat nedostávajú potrebné množstvo látok potrebných na vznik a rozvoj mentálnych tiel.

Všežravé zvieratá dostávajú s potravou jedy jedného aj druhého typu. Ale množstvo týchto jedov je také, že ich organizmus dokáže úplne rozložiť, čo vytvára u všežravých zvierat priaznivé podmienky pre vznik neurónov s vyššími astrálnymi a mentálnymi telami, pri ktorých je možný vznik rozumu…“

Nikolaj Levašov: „Posledný apel ľudstvu“

Knihu v ruštine si je možné zakúpiť tu: http://eshop.biosferaklub.info/produkt/posledny-apel-ludstvu/

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie