Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Škodlivosť piva, o ktorej sa nehovorí…

pivoNiektorí „experti“ nám premývajú mozgy rozprávaním rozprávok, že pivo má pozitívny vplyv na ľudský organizmus a nie negatívny. Dokonca doporučujú tento jed dojčiacim matkám kvôli laktácii a malým deťom pre dobrý spánok! V skutočnosti dokonca vodka obsahuje menej toxických zlúčenín ako pivo. Etanol, aldehydy, estery a iné jedy sa násobia v procese fermentácie.

Vplyv piva na mozog

Alkohol nachádzajúci sa v pive spája krvné telieska do zhlukov, čo spôsobuje upchatie krvných ciev v mozgu. Kyslík sa nedostáva k mozgovým bunkám a oni odumierajú. Po nadmernom pití je s tým spojený efekt straty pamäti. Pri totálnom spití odumierajú celé oblasti mozgovej kôry. Zjednodušene povedané, alkohol postupne zabíja mozog človeka konzumujúceho alkohol. Skleróza, znížená rýchlosť myslenia a iné efekty „hlúpnutia“ má zabezpečené. Obzvlášť je to viditeľné pri študentoch, je tu jasne pozorovaná spojitosť horšieho prospechu s množstvom konzumovaného piva.

Pivo vplýva na psychiku človeka. Závislosť od piva je jedna z najsilnejších. Ak nie je možné vypiť svoju dávku piva, človek zažíva všetky príznaky závislosti, podráždenosť, agresiu, hnev. Na základe tejto agresie sa pácha veľa trestných činov.

Vplyv piva na srdce a žalúdok

Mnohými milovaná „čiapka z peny“ je v skutočnosti plná následkov. Problém je v tom, že pre stabilizáciu peny výrobcovia používajú kobalt a kobalt spôsobuje rozšírenie dutín srdca a zhrubnutie jeho stien. Tým sa zvyšuje riziko nekrózy srdcového svalu, čo môže viesť k infarktu.

Okrem poškodenia srdca, kobalt škodí aj žalúdku a črevnému traktu, spôsobuje v ňom zápaly. Okrem toho, pivo neustále vymýva žalúdočné šťavy zo žalúdočného traktu a tým zvyšuje záťaž na slinivku brušnú.

Bubliny v pive sú skutočným problémom. Keď sa dostanú do organizmu, rozširujú sa, praskajú a spôsobujú rozšírenie ciev a zväčšenie srdca. Vzniká takzvaný syndróm „pivného srdca“. Rozšírené srdce má väčší problém vyrovnať sa so zvýšenou záťažou, dýchavičnosťou a vzniká celý rad iných nepríjemných následkov.

Nechcem nikoho strašiť, ale faktom zostáva, že dĺžka života ľudí konzumujúcich pivo je v priemere oveľa kratšia ako tých, ktorí uprednostňujú zdravý spôsob života.

Škodlivosť piva na mužský organizmus

Pri výrobe piva sa používa chmeľ. Chmeľ obsahuje veľké dávky fytoestrogénov, látok, ktoré prispievajú k produkcii ženských pohlavných hormónov. Zjednodušene povedané, muž pijúci pivo už nie je celkom muž. U mužov sa začínajú produkovať ženské pohlavné hormóny, čo sa prejavuje aj na vonkajšom vzhľade, napríklad rastú im prsia, rozširujú sa boky, atď. Rastie im pivné brucho, dochádza k oslabeniu brušných svalov a tuk sa ukladá na iné oblasti.

To nie je všetko. Vplyv piva sa prejavuje nielen na vzhľade, ale aj na hlase a charaktere. Podrobne opisovať metamorfózu nebudem, každý pozná rozdiely medzi mužom a ženou. Pokiaľ chcete zmeniť pohlavie, neprestávajte piť po večeroch pivo.

pitie piva

Škodlivosť piva na ženský organizmus

U žien prísun ďalších hormónov tiež k ničomu dobrému nevedie. Spočiatku, ako sa stav hormónov zvyšuje, spôsobuje narušenie menštruačných cyklov a zvyšuje príťažlivosť k opačnému pohlaviu. Postupne si organizmus zvyká na prísun hormónov zvonku a prestáva ich produkovať. Začína opačný proces, množstvo ženských hormónov sa znižuje a začínajú sa hormonálne posuny na mužskú stranu. To vedie k nepríjemným dôsledkom pre ženské telo. Objavujú sa „pivné fúziky“, zvyšuje sa zarastanie na hrudi a nohách, hrubne hlas, mení sa charakter.

Ale najhoršie škody sú spôsobené reprodukčnému systému. Alkohol nachádzajúci sa v pive spôsobuje genetické zmeny a znižuje schopnosť žien rodiť zdravé deti. To isté platí aj pre mužov. Pokiaľ chcete zdravé deti, v žiadnom prípade nepite alkohol! Štatistiky ukazujú jasne, pokiaľ stúpa spotreba alkoholu v krajine, dramaticky klesá pôrodnosť a stúpa úmrtnosť.

Zvlášť desivé sú štatistiky rodiacich sa fyzicky aj mentálne postihnutých detí. V tej „požehnanej“ krátkej dobe, keď sa v Rusku na istý čas zaviedol suchý zákon, počet narodených postihnutých detí klesol na minimum. V časoch najväčšieho alkoholického úderu, ako to bolo v 90-tych rokoch minulého storočia, v najviac postihnutých regiónoch, počet fyzicky a mentálne narušených detí sa priblížil k 80 %! Rodičia, vysvetlite to svojim deťom, že celý svoj život prežijú ako menejcenný a s doživotnými zdravotnými problémami len kvôli vašej nezodpovednosti.

Škodlivosť piva na detský organizmus

Najhoršie a veľakrát nezvratné poškodenia má pivo na detský organizmus. Mládež ovplyvnená reklamou a príkladom svojich rodičov si sadne na pivo a získava všetko to, o čom je napísané vyššie.

Pivo je jeden z najzákernejších nápojov, akoby špeciálne zostavený na ohlupovanie slabých myslí. Hlavným trikom je do určitej miery „romantická aura“, špeciálne vytvorená výrobcami tohto jedu. K dispozícií sú stovky druhov a značiek určené na oklamanie človeka, aby pil horkú páchnucu tekutinu.

Spomeňte si na svoju prvú skúsenosť s pivom, bola to zmes rozčarovania a zmätku, ako je možné piť niečo také? Počas evolúcie sa receptory človeka naučili rozoznávať rôzne jedy a páchnuce veci nevhodné pre organizmus. Pokiaľ ide človek proti prírode a násilne do seba leje otravu, na ktorú si časom zvykne, je to pomalá samovražda. Zamysleli ste sa niekedy, prečo pivný alkoholizmus zaradili ako oddelený typ alkoholizmu?

Nápoj s malým obsahom alkoholu

Pojem „nápoj s nízkym obsahom alkoholu“ je dvojitý podvod. Jednoduchá aritmetika ukazuje, že jedna fľaša svetlého piva zodpovedá 30 – 60g vodky. Jedna fľaša málokomu stačí, priemerný pivár vypije za deň ekvivalent pol fľaše vodky. Ale povedali, že je to nápoj s malým obsahom alkoholu, čiže nič strašného, môžeme piť. To je hlavná príčina pivného alkoholizmu mládeže. Podľa štatistík je najviac pivných alkoholikov medzi 20 a 30 ročnými ľuďmi a tento vek neustále klesá.

Pivo je ako aj iný alkohol, jedovatá, alkohol obsahujúca kvapalina. To, že ho niekto nazýva nápoj, je absurdné. Nemrznúcu zmes, ktorá je tiež jedovatá kvapalina, nikto nenazve nápojom. Treba pochopiť, že termín „slabo alkoholický nápoj“ je len marketingový ťah.

Veľkú úlohu pri vzniku pivného alkoholizmu na mládeži majú ich rodičia. Ohlúpnutí reklamou dokonca ponúkajú svojim deťom odpiť si z piva. Prosím vás, nepite v prítomnosti detí! Deti si berú príklad hlavne od svojich rodičov. Dávaním zlého príkladu svojím deťom ničíte budúcnosť svojich detí aj svojmu národu.

Oleg Moiseev

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

triezvost+Projekt: Triezvosť ako norma života

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie