Kategórie

Naši partneri





Flag Counter

Byliny môžu vyliečiť akúkoľvek chorobu

Hovorí v Rusku známa  bylinkárka Elena Zajceva:

Príroda nám dáva všetky potrebné byliny. Napríklad loboda sa môže pridávať do polievky. V detstve sme ju vysmážali a jedli spolu so zemiakmi. Kozonoha hostcová sa pridáva do polievky namiesto kapusty. Z amarantových semien sa melie múka a pridávajú sa pri nakladaní uhoriek.

Palina sa drží bližšie k ľuďom. Ak sa zvýšila teplota, alebo sa zapálil močový mechúr, využite palinu. Je to silný upokojujúci prostriedok. Palina pravá odstraňuje všetky modriny, opuchy, podliatiny. Lieči alkoholizmus, tromboflebitídu, paralýzu, mŕtvicu, bolesť v oblasti malej panvy. Palina obyčajná lieči epilepsiu, impotenciu u mužov, nervové a ženské ochorenia, pľúcnu tuberkulózu, rakovinu žalúdka, čriev a sarkóm.

Voškovník rastie pozdĺž brehov riek. Lieči nádorové ochorenia, nefritídu, mužské choroby. V Číne ho všetci pijú a je tam oveľa menej rakoviny. Pakost lúčny lieči stenokardiu, osteochondrózu, rakovinu konečníka, kamene. Ostropes lieči rakovinu kože, hemoroidy. Bodliak lieči rakovinu prsníka. Ja robím výluh zo 14 – 15 bylín a každá bylina nájde miesto, kde je zápal, opuch, alebo iný problém a bude liečiť. Ale je možné piť aj výluh iba z jednej byliny.

Vždy všetkým odporúčam nazbierať vrecko stavikrva. Je to možné urobiť aj na jeseň. Po štyroch alebo piatich dňoch sa bylina vysuší a zostane z nej polovica. Akonáhle ochoriete, tak ho pite. Stavikrv rastie takmer okolo každého domu, zarastá všetky cestičky. Minulý rok bolo sucho a okolo Moskvy všetko vyschlo, iba stavikrv nevyschol. Má veľmi výživné semená, ktoré vyzobávajú vtáky. Pokiaľ by nebolo stavikrva, ani mnohé vtáky by neprežili. Ľudovo sa nazýva aj truskavec, štukavica, hrdzavec.

Pokiaľ vás bolí chrbát, kĺby, tak truskavec vyháňa všetky soli. Táto bylina je bohatá na kremíkové soli. Drví kamene v žlčníku, močovom mechúre, obličkách. Škriabe tieto kamene a oni sa menia na piesok, o dva, tri mesiace kamene zmiznú a lekári sa iba čudujú.

Truskavec tiež lieči tuberkulózu, zápal močového mechúra, obličky, žalúdočné vredy, cholecystitídu, reumatizmus, obezitu, nervové vyčerpanie, adenóm prostaty u mužov, rakovinu. Nemá žiadne kontraindikácie.

Nielen byliny liečia, ale aj každý strom. Kvety jarabiny liečia dokonca aj roztrúsenú sklerózu. Jarabina naháňa žlč a zabraňuje vzniku obličkových kameňov. Znižuje cholesterol, lieči obezitu, ochorenia štítnej žľazy. Výluh a odvar z jarabiny pomáha pri rakovine.

Kalina obyčajná lieči zhubné nádory s rôznou lokalizáciou, choroby žlčníka, kamene v žlčníku a močovom mechúri a diatézu. Môže sa miešať s medom a jesť. Dokonca aj jej kôstky sú užitočné. Z nich je možné robiť tinktúru na rakovinu prsníka. Topoľ osika pomáha mužom pri prostate. Hloh pomáha pri chorobách srdca, breza pri obličkách, dub srdcu, jelša žalúdku, borovica pľúcam. Všetky stromy liečia.

Ako pripravovať byliny

Na prípravu liečivého výluhu zoberieme dve polievkové lyžice bylín (byliny sa zmiešavajú v rôznych proporciách), vložíme ich do porcelánovej alebo smaltovanej kanvice a zalejeme dvomi pohármi vriacej vody. Zakryjeme viečkom alebo utierkou a necháme lúhovať 30 minút. Precedíme cez dve, tri vrstvy gázy alebo cez sitko a pijeme pol pohára trikrát denne 10 až 15 minút pred jedlom. Lúhovať byliny je najlepšie ráno každý deň, pretože z predchádzajúceho dňa strácajú silu. Doba liečenia by mala trvať jeden až jeden a pol mesiaca. Piť tie isté byliny je potrebné aspoň mesiac.

Byliny určite liečia, ale liečia pomaly, nepostrehnuteľne. Pokiaľ by sa človek ihneď vyliečil, nemuselo by to vždy byť pre neho dobré. Ako boh hovorí – ukážte horlivosť a trpezlivosť.

Aby nevznikol návyk, tak po mesiaci liečby bylinami urobte 5 dní pauzu a potom pite ďalej. Chronickú chorobu je potrebné liečiť tri až päť mesiacov. V termoske radšej byliny nelúhujte. V minulosti sa v celom Rusku používali čajníky. Výluh je možné piť teplý aj studený. Zalievať sa má ráno na celý deň.

Existujú aj jedovaté byliny, ale človeku tiež poslúžia – bolehlav a durman. Existujú neškodné ako je truskavec. Sú byliny aj trochu toxické, ako je lastovičník, vratič, palina pravá. Tieto sa luhujú iba s jednou čajovou lyžičkou na dva poháre vody.

Kedy sa byliny zberajú

Byliny ako ľudia v noci spia. Ráno sa budia, umývajú sa v rose a naberajú energiu. Človek kvitne od 18 do 45 rokov, rodí deti a tvorí. Podobne aj byliny, keď kvitnú, tak sú najsilnejšie. Preto je ich najlepšie zberať, keď kvitnú. Keď odkvitli, tak dali všetku silu semenám. Byliny je najlepšie zbierať počas jasného slnečného dňa, po rose, do 14:00 – 15:00 hodiny. Sušiť sa majú v tieni vo vetranej miestnosti, najlepšie na povale. Pokiaľ bylina vyschne na slnku, tak mu odovzdá časť svojej energie.

Vysušené byliny sa drvia rukami. Byliny sa nemôžu skladovať v plastových vreckách, pretože stratia polovicu svojich vlastností. Môžeme ich skladovať v papierových obaloch, vo vreckách z prírodných tkanín a v sklenených nádobách. Bylina by sa mala skladovať rok, najviac dva.

Listy sa zberajú skoro na jar. Najprv sa zbierajú púčiky brezy, topoľa. Hneď ako sa rozvinuli listy, je potrebné zbierať listy brezy, osiky, liesky. Keď vyrástla prvá žihľava, púpava, lastovičník, kozonoha, tak ich treba zbierať. Listy sa zbierajú do kvitnutia. Z mnohých bylín sa zbierajú aj semená.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

Páčilo sa? Zdieľajte:

Ďalšie články z tejto kategórie